İhraç edilen öğretmenlerden 37 kişi gözaltına alındı, 26 öğretmen tutuklandı

Malatya’da yürütülen FETÖ soruşturmasında haklarında gözaltı kararı evrilen öğretmenlerden 26’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanan öğretmenlerden bir kısmının meslekten ihraç edilen öğretmenler olduğu belirtildi.

İhraç edilen öğretmenlerden 37 kişi gözaltına alındı, 26 öğretmen tutuklandı

İhraç edilen öğretmenlerden 37 kişi gözaltına alındı, 26 öğretmen tutuklandı

FETÖ/PDY soruşturmasında sekiz ilde yürütülen soruşturmada meslekten ihraç edilmiş öğretmenler ile açığa alınmış öğretmenlerden oluşan 26 kişi tutuklandı. Soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonlarda 34 öğretmenin gözaltına alındığı, gözaltına alınan öğretmenlerden 26 öğretmenin tutuklandığı ifade edildi.

34 ÖĞRETMEN GÖZALTINDA

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında  FETÖ/PDY bağlantıları oldukları nedeniyle MEB’den ihraç edilen veya açıkta olan öğretmenlere sekiz ilde operasyon düzenlendi. Düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 34 MEB personeli işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Sorgulamaları tamamlanan öğretmenlerden 32 öğretmen mahkemeye sevk edilirken, 2 öğretmen serbest bırakıldı.

26 ÖĞRETMEN TUTUKLANDI

Mahkemeye çıkarılan 32 öğretmenden 26 öğretmen tutuklandı. 6 öğretmen ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, tutuklanan öğretmenlerin ByLock uygulaması kullandıkları nedeniyle tutuklandığı bilgisi alındı. 31 Aralık tarihinde savcılık tarafından haklarında yakalama kararı verilen 21 öğretmenin ise adreslerinde bulunamadığı belirtildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

 1. Devletin içine sızmış bu hainler yüzünde işler uzuyor. Öyle hal aldılarki süte katılmış su gibi ayırt etmek zorlaştı. İnşallah gerçek suçlular yakalanırda bizim gibi mağdurlar görevine iade edilir. Bekliyoruz, umutlanıyoruz, inşallah umutlarımızı suistimal etmezler. 15 temmuzdan sonra bir öğretmen arkadaşım aradı konuştuk konuşma esnasında konu hainliğe geldi bende hainlik yapan babam olsa affetmem dedim, bir hafta sonra bir gecede ihraç oldum. Herkes çok şaşırdı çünkü çevremdekiler benim nasıl biri olduğumu biliyor,tanıyordu ama kaderde 2012 yılında 3 aylığına üye olduğum sendika yüzünden ihraç olmakta varmış. Buda bir sınav olsa gerek. İnşallah en kısa zamanda düzelir.

 2. Işte suçluları bir bir buluyorlar hiç suç islememis olan bir insanı niye meslekten ihraç ediyorlar. Telefonuma bakın bilgisayarıma bakın. Gecmisime bakın. Beni sendikaya üye yapan kişiye sorun bi sorun allah aşkına soruşturma olsun suçum neymiş bileyim.allahim adalet işler inşallah suçluların vatana ihanet edenlerin ortaya çıkması duası ile ya sabırrr

  • keşke hatır için de biraz çekimser kalsaymışsınız hocam. neyse gerçekten bu hain örgütle hiçbir bağınız yok da sadece hatır üyeliğiniz varsa Allah yardımcınız olsun. inşallah en kısa sürede benzer ilişkiler ortaya çıkarılır, hainler hakettiklerini bulur masumlar da mağdur olmaz.

   • Bunların bu kadar hain olduklarını nerden bileyim hocam 15 temmuz gecesi gördüm. Ben siyaseti çok takip eden biri değilim.eve gelen arkadaşım babam öldüğü zaman bana çok destek olmuştu. Ne çıkar ki dedim bir sendika devlet izin veriyor onemsemedim.butun durum bundan ibaret.veremeyecek hesabım yok. Vicdanım rahat. Eğer sendika mali destek sagladiysa bu hainlere devlet de sendikaya izin vererek destek oldu o zaman. Bundan bir kaç yıl önce zaman gazetesi gitmeyen okul yoktu. 17 25 aralık dediler ben 17 25 aralıkta tam olarak ne olduğunu anlamadım ki. Anlatacak çok şey var da bazen kelimeler yetersiz kalıyor. Iyi dileklerinizicin sağolun.rabbim ülkemizi milletimizi korus un.ben çocuklarımın vatansiz kalmasını ister miyorum. Suriyeli lere bakınca ödüm kopuyor. Kalpleri Rabbim bilir aydınlığa çıkarsın inşallah.

    • tekrar Allah yardımcınız olsun hocam. inşallah sizinle aynı ya da benzer durumda olanlar için bir düzenleme yapılır. sıkıntılar çekilebilir hocam, bazı hataların bedelini milletçe ödüyoruz, sizin payınıza biraz daha fazlası düşmüş olabilir. devletimize güvenin, devletsizlik sizin de belirttiğiniz gibi çok feci. malesef yorumlarımı yanlış anlayanlar oluyor bazen ve biliyorum ki onlar kasıtlı. gerçek masumların aralarına sızmış mağdur edebiyatı yapan fetöcüler kendilerini çok açık belli ediyorlar. er ya da geç hak yerini bulacaktır. sizin gibi devletine isyan etmeyenler ve sabır gösterenler için gönlümüz de kapımız da açıktır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM