İlkokul öğrencilerinin eline idam ipi veren öğretmen açığa alındı

İstanbul’da bir ilkokulda görev yapan A.E. isimli sınıf öğretmeni günün en çok tartışılan ismi oldu. Sosyal medya hesabından öğrencilerinin ellerinde idam ipi ile birlikte resimlerini paylaşan öğretmen açığa alındı.

İlkokul öğrencilerinin eline idam ipi veren öğretmen açığa alındı

İlkokul öğrencilerinin eline idam ipi veren öğretmen açığa alındı

Günün en çok konuşulan ve tartışılan konuları arasında bir öğretmen yer aldı. Sınıf öğretmeni A.E. öğrencilerinin eline idam ipi vererek resim çektirdi ve bu fotoğrafı da sosyal medya hesabından paylaştı. Öğretmenin yaptığı bu davranış kısa sürede büyük tepkilere yol açtı. Öğretmenin sosyal medya hesabı ve kendisi şikayet edildi.

İZCİ ÇALIŞMASI

Okul idaresi kendilerine gelen şikayet üzerine bir açıklama yaparak, durumdan haberdar olduklarını, öğretmenin izcilik faaliyeti kapsamında bir çalışma yaptığını kendilerine ifade ettiğini belirtti. Okul idaresinin de bu yönde kanaat getirdiği belirtildi. Resimde öğrencilerin üzerilerinde izcilik ile ilgili kıyafet parçaları dikkat çekiyor. Öğretmenin paylaştığı resimde yazdığı not ise öğrencilerin ellerindeki ipin izcilik faaliyetinden çok idam urganı olduğunu göstermektedir.

AÇIĞA ALINDI

CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan ise twitter hesabından yaptığı açıklamada CHP Milletvekillerini kastederek, milletvekillerinin çabası ile ilgili öğretmenin açığa alındığını belirtti. Doğan mesajında öğrencilerin ruhlarına ve bedenlerine sahip çıkmaya davet etti.

MÜEZZİNOĞLU; AÇIĞA ALINDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise ilgili öğretmen hakkında açıklama yaptı. Durumu uygun görmediğini belirten Bakan Müezzinoğlu, öğretmenin açığa alındığını belirtti.

ÖĞRETMENE YAKIŞMADI

ogretmenlericin.com olarak öğretmenin sosyal medyadan paylaştığı ilgili resmi burada kullanmıyoruz. Bizlerin ziyaretçileri arasında bir çok öğrenci kardeşlerimiz de bulunmaktadır. Öğretmenin davranışı ve resmin paylaşılması ne kadar yanlışsa bizimde burada buna yer vermemizin o kadar yanlış olduğunu düşünüyoruz. O resmin çektirilme amacı, neden çektirildiği araştırılacaktır. Öğretmen hakkında gerekli soruşturma yapılacaktır düşüncesindeyiz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Keşke bizi sorgusuz sualsiz atmadan önce öğrencilerimize mesai arkadaşlarımıza müdürümüze komşumuza velilerimize sormaları gerekmiyormuydu bu insandan vatan haini darbeci olur mu diye.Allah ın adaletine sığınıp bekliyoruz. Allah darda bırakmaz inşallah. Elbet sesimizi duyacak ve dualarımızı kabul edecek.

  2. Böyle öğretmenlere bir şey olmuyor da bizim gibi hassas, vatan millet aşkını imandan bilen öğretmenlere oluyor olan! Yazık… Çok yazık!

  3. Sevgi hoşgörü üzerine kurulu İslam in bunu 600 yıl Avrupayı bu şekilde yöneten Osmanlı nın torunu olamazsin sen. İhraç edildim saçma bir sendika üyeliğinden darbe denen nalet şey aklıma değil hayalime bile gelmezken. Hiç bir öğrencime şiddeti öğretmedim. Sevgi dolu barışçıl olmalarını çözümleri konuşarak halletmeleri yönünde yol gösterdim. Yarın bir gün neden şiddet tecavüz ahlaksızlık artıyor diye sorarlarsa kafatasçı bu tip insanlar yüzünden diyecekler. ilmek ilmek sevgi asiladigimiz çocuklarımızı kendi ideolojinin asilamayiniz lütfen çok yazık. Tabi ki milliyetçi Türk olsunlar ama masuma sıcak bir yel gibi düşmana fırtına gibi olsunlar. Bunu yaparken de vahşilik değilde modern barışçıl insancıl akılcıl yollarla yapmayı öğretin.ah ah..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM