İsmet Yılmaz; 20 binden fazla öğretmen açığa alındı!

MEB personel camiasında binlerce öğretmen FETÖ soruşturması kapsamından meslekten ihraç edilmişti. İsmet Yılmaz’ın yaptığı son açıklamaya göre 20 binin üzerinde öğretmen son gelişmelerle birlikte açığa alındı.

İsmet Yılmaz; 20 binden fazla öğretmen açığa alındı!

İsmet Yılmaz; 20 binden fazla öğretmen açığa alındı!

Milli Eğitim Bakanı (MEB) İsmet Yılmaz Kurban Bayramı nedeniyle katıldığı Bayramlaşma programında gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, 28 bin 163 personelin MEB ile ilişkisinin kesilerek meslekten ihraç edildiğini ifade ederken son dönemde de 20 binin üzerinde öğretmenin açığa alındığının altını çizdi.

EĞİTİM GELECEĞE YATIRIMDIR

Açıklamalarında eğitimin en önemli yatırım olduğunu vurgulayan Bakan Yılmaz, eğitime yaptıkları yatırımlarla geleceğe yatırım yaptıklarını ifade etti. Yatırımlarla, eğitimlerle birlikte milleti 21.yy’a hazırladıklarını belirten Bakan İsmet Yılmaz ülke olarak bağımsız, refah ve huzur içinde yaşamak adına ellerinden ne geliyorsa yaptıklarını açıkladı.

FETÖ VE MEB PERSONELİ

Şu ana kadar MEB’de ihraç edilen personel, öğretmen sayısının 28 bin 163 olduğunu açıklayan Yılmaz, 30 bine yakın öğretmenin MEB ile ilişkisinin kesildiğini, soruşturma ve incelemelerin hala devam ettiğini vurgulayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz pkk ile bağlantılı olduğu tespit edilen, FETÖ ile ilişkisi bağı tespit edilen yaklaşık 20 binin üzerinde öğretmenin de son zamanlarda açığa alındığını ifade etti.

TOPLAM 50 BİN

Bakanın açıklamasına göre açığa alınan ve meslekten ihraç edilen yaklaşık 50 bin MEB personeli bulunmaktadır. Peki açığa alınan öğretmen sayısı 20 bini nasıl buldu? 672 sayılı KHK ilanından sonra kamuda düzenlenen incelemeler neticesinde FETÖ ile bağlantılı memur ve öğretmenler açığa alınmaya, göz altına alınmaya devam ediyor. 672 sayılı KHK’den sonra bu açığa almalarda Bakanın açıklamasından yola çıkarak yaklaşık 8 bin öğretmen FETÖ’den açığa alınmış. Çünkü pkk bağlantılı olarak 12 bine yakın öğretmen açığa alınmıştı. 20 bin sayısını bu şekilde tamamlayabiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Etiketler:
FETÖ ismet yılmaz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM