DOLAR 5,8973
EURO 6,5038
ALTIN 281,9
BIST 99.028
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 24°C
Sisli

İsmet Yılmaz; göreve iade edilenler aklanmadı, disiplin cezaları alabilirler

25 Kasım 2016 tarihinde göreve iade edilen 6 bin öğretmen hakkında açıklamalarda bulunan Bakan ismet Yılmaz, göreve iade edilen öğretmenlerin tam anlamıyla aklanmadıklarını bunlar hakkında soruşturmalar sonucunda cezaların verilebileceğini belirtti.

İsmet Yılmaz; göreve iade edilenler aklanmadı, disiplin cezaları alabilirler
28.11.2016
A+
A-

İsmet Yılmaz; göreve iade edilenler aklanmadı, disiplin cezaları alabilirler

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açığa alınan öğretmenlerden 6 bin öğretmenin göreve iade edildiğini belirtirken bu öğretmenlerin tam anlamı ile aklanmadığının altını çizdi. Yılmaz göreve iade edilen öğretmenlerin soruşturmalarının devam edeceğini belirtirken bu öğretmenlere soruşturma sonuçlarına göre çeşitli cezai yaptırımların uygulanabileceğini ifade etti.

AKLANMADILAR, SUÇLU DA DEĞİLLER

Milli Eğitim Bakanı göreve iade edilen öğretmenlerin bugünden itibaren görevlerine döndüklerini ifade etti. Yılmaz ifadesinde göreve iade edilen öğretmenlerin tam anlamıyla aklanmadıklarına vurgu yaparken bu kişileri suçlu olarak göstermenin de hata olacağını açıkladı.

CEZA ALABİLİRLER

Göreve iade edilen öğretmenlerin haklarında inceleme ve soruşturma iş ve işlemlerinin süreceğini açıklayan Bakan Yılmaz, açığa alınma sebeplerinin tedbir olduğu belirtti. Alınan bu tedbirin kamu yararı bakımından uygun olmadığını ifade eden Yılmaz, öğrencileri ile buluşan öğretmenler hakkında soruşturmaların devam edeceğinin altını çizdi. Göreve iade edilen öğretmenler hakkında yürütülen soruşturma sonunda kimi öğretmenin ceza almayabileceğini kimi öğretmenin de disiplin cezası alabileceğini açıkladı.

Öğretmenler İçin

 

YORUMLAR
 1. Metin Yiğit dedi ki:

  A Sendikası dan olanı yargısız savunmasız ihraç et süründür, B sendikasında olanı göstermelik açığa al, maaşanı öde, göreve dönder, soruşturuyoruz de.Adl olan Allaha havale ediyorum.Dünyada da hukuki yolları deneyeceğim. Ahirette zaten kararları yok, Vebal çok büyük çoook.

 2. Beyza dedi ki:

  Bizide iade etsinler ama yargılasınlar

 3. hasan dedi ki:

  Sayın bakanım diğer 100 bin kişiyi suç üstümü yakalamıştınız. keşke onlarıda doğudakiler gibi göreve iade edip işlemlerine devam etseydiniz. Mesela ben 15 temmzdan altı ay önce sendikadan ayrılmışım suçmu?, bakanın kredi kartını kullandım ve bir kuruş param yok suçmu? bunun gibi binler maduriyetin giderilmesini ümitle bekliyoruz.

 4. Mehmet dedi ki:

  Ben devlet büyüklerimizden ümitliyim. Masumlari en kısa zamanda geri dondureceklerine inanıyorum. Hükümetimiz adildir. Hatta adında adalet var.

 5. Muallim dedi ki:

  Arkadaşlar lutfen sabırla bekleyelim.Çok zor evet ancak sabırla bu gunler gececek inşallah.İçinde bulunduğumuz süreç devletimizin beka meselesinin, istiklal ve istikbal mucadelesinin ortaya çıkarttığı bir durum.Çok Üzgünüz çünkü bir çoğumuz şehit olmak için meydanlara çıktık malesef tam aksi bir durumla karşı karşıya kaldık.At izi it izine karıştı(ıldı). Devletimiz inşallah hukukumuzu muhafaza edecek.Hakkın HAK katında büyüğü küçüğü olmaz.Ama hiç bir durumda böyle bir etiket kabul edilemez.Allah hukum sahiplerinin feraset ve basiretlerini ziyadeleştirsin.çözüm olarak açıkta olan tum memurların gorevlerine iadeleri ve soruşturmalarinin bu şekilde devam etmesi ve sendikaların bu konuyu gündeme getirmeleri gerekir.

  1. Muallim dedi ki:

   İnşallah imzasız dilekçelerin kabul edilmememesine ait genelge ile at izinin it izine karıştırılmasınin belirli ölçüde geçilmiş oldu.

 6. Sely dedi ki:

  Sayın Ediyor benim dayanacak halim kalmadı artık ne suçum vardı benim bilmiyorum bitsin bu süreç ne olur bu arkadaşların döndüğü gibi biz de dönelim görevimize

 7. Cevap ver Bakan bey dedi ki:

  Çekemeyenin birinin iftirasının kurbanı edildim Bulabildiler mi bir bağlantı.hayır.bulsalar ihraç edeceklerdi.Asıl meseleye gelelim.şimdi bana kaybettirdikleri onuru kim verecek?

 8. Cevap ver Bakan bey dedi ki:

  Çekemeyen birinin iftirasının kurbanı edildim Bulabildiler mi bir bağlantı.hayır.bulsalar ihraç edeceklerdi.Asıl meseleye gelelim.şimdi bana kaybettirdikleri onuru kim verecek?

 9. önemli dedi ki:

  inanamıyorum teröre içlerinde destek veren öğretmenler vardı ve görevlerine geri döndüler ,, maaşlarını alacaklar cezaları ne olacak???ihraçlarını istiyoruz onların ne farkı var???

 10. Muallim dedi ki:

  Bugun sayın bakanın bylock tan dolayı açığa alınanların hat kullanicisi olmayanlarin gönderdikleri belgelerden bahisle bir açıklaması olmuş.Ben öğretim. benim adıma kayıtlı olduğu halde yaklaşık bir yıl önce hattı kendi üzerine alan akademik kariyer sahibi bir akrabam savcıliga gitmis durumu anlatmış mahkemeye sevk edilmiştir.Mahkeme adli kontrol ile serbest bırakmıştır.Kurumda akrabami açıga alınmıştır.Bizzat Savcılıga giden akademik kariyer sahibi kişi tutuklanma durumuna ve açığa alinma hatta ihraç durumuna rağmen telefonun ilk açıldığı günden itibaren tarafından kullandığını ifade ettigi belgeleri degerlendirilmesini talep ediyoruz.En azından iade edin soruşturmaya da devam edin.Hangi yöntemle araştırma yapılırsa yapılsın bu hakikat çıkacak.Hak galip gelecek.Evet bu konuda sui istimal olabilir.Ama sui istimalin mumkun olmadıgi aşikar ise iadede gecikmemeli.Allah feraset ve basiretleri ziyadeleştirsin.Devlet buyuklerine bu sıkıntılı süreçte yar ve yardımcı olsun.

 11. Kasım dedi ki:

  Değerli meslektaşlarım ALLAH bizim içinde güzel şeyler eyleyecek. Sabır… Allah bu sıkıntılarımızı giderecek tek mercidir. Elbet bir gün iyi kullarını bizim içinde seferber edecek. Sabredelim ki imtihanı kaybetmeyelim. Sebepleri yunus için seferber eden ALLAH inşallah bize de bir yol açar.

  1. Muallim dedi ki:

   Kusura bakmayın biraz özel gibi oldu.Ancak isin özünde açığa alınanların hepsinin 6000 öğretmen arkadaşımizda olduğu gibi iade edilmeleri soruşturmalarininda bu sekilde devam etmesi hususunsa sendiklarin taleplerini iletmeleri gerekir diye düşünüyorum.

 12. Kasım dedi ki:

  Vallahi güzel etmiş
  Billahi güzel etmiş
  Tallahi güzel etmiş
  Allah görelim netmiş
  Netmişse güzel etmiş…

 13. Kasım dedi ki:

  Sen hakk’a tevekkül kıl
  Tefviz et ve rahat bul
  Sabreyle ve razı ol
  Mevla görelim neyler
  Neylerse güzel eyler

 14. Kasım dedi ki:

  Hak şerleri hayr eyler
  Zannetme ki gayreyler
  Arif onu seyreyler
  Mevla görelim neyler
  Neylerse güzel eyler…

 15. Adalet dedi ki:

  Sayın bakanım suçlu değiller ama aklanmadılar demişsiniz. Peki biz hiçbir eylemine katılmadığımız istifa ettiğimiz sendika sebebiyle suçlu ilan edilip neden atıldık? Bizim suçlu olduğumuz kanısına nasıl vardınız ? Keşke bizi de görevimize iade edip çeşitli cezalar verseydiniz.

 16. Uğur dedi ki:

  Keşke eğitim sen li olup eyleme katilsaydik mi diyelim . Çifte standart buna denir . Ayrımcılık var bize hiç soruşturma açılmadı. Ne suçumuz var sayın bakan artık bu hatadan donün Allah karşısına nasıl çıkacak sınız hiç mi korkunuz yok Allah tan ya …

 17. Beyza dedi ki:

  İnş herşey düzelecek sadece sabır, Allah büyük

 18. Sebahat dedi ki:

  Allah rızası için yardım bekliyor uz birde ihraclari ele alsınlar.

 19. Sebahat dedi ki:

  Ne güzel bir şey işte sendikal eylem suç değil iade. Bizde ise sendika atılma gerekcemiz,cifte standart niye bende görevimi istiyorum.

 20. Sebahat dedi ki:

  Bizim suçumuz neydi yasal sendikaya üye olmak bu suçumuz bizide görevde sorusturun,ama yok hemen atildik

 21. Ayse dedi ki:

  Bizde disiplin cezası verseler. Bu hakmi Yarabbi kanlı akan bu gözyaşlarımiz sen gor

  1. önemli dedi ki:

   içlerinde teröre destek verenler yandaş olanlar var ,,nasıl suçlu değiller masumlar aklım almıyor??????????*