İsmet Yılmaz’dan açığa alınan öğretmenlerin son durumu hakkında açıklama

Açığa alınan öğretmenlerin son durumu hakkında açıklama yapan Bakan Yılmaz, açığa alınan öğretmenlerin soruşturmalarında sona gelindiğini ifade etti. Yılmaz, açığa alınan öğretmenlerin durumunun kısa süre içerisinde belli olacağını belirtti.

İsmet Yılmaz’dan açığa alınan öğretmenlerin son durumu hakkında açıklama

İsmet Yılmaz’dan açığa alınan öğretmenlerin son durumu hakkında açıklama

Kamudan ihraç edilen binlerce MEB personelinin yanında bir de kamuda açığa alınmış binlerce öğretmen bulunmaktadır. Meslekten ihraçlar Kanun Hükmünde Kararnameler ile yapılmaktadır. Meslekten ihraç edilen kamu personelinin (memur, öğretmen vb) göreve iadeleri de KHK’ler ile yapılmakta olup açığa alınan öğretmenlerin ise soruşturmalarının durumuna göre talimatla Valilikler tarafından iadeleri gerçekleşmektedir. FETÖ soruşturmaları kapsamında ve PKK soruşturmaları kapsamında açıkta bekleyen öğretmen sayısı 20 binden fazladır.

SORUŞTURMALAR EN KISA ZAMANDA SONUÇLANDIRILACAK

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açığa alınmış öğretmenlerin durumlarının en kısa sürede sonuçlandırılacağını belirtirken soruşturmalarda sona gelindiğini işaret etti. Bakan İsmet Yılmaz soruşturmalar kapsamında terör örgütü ile bağlantıları olmayanların, terör örgütüne destek vermedikleri anlaşılanların görevlerine iade edileceğini açıkladı.

DARBEYİ UNUTTUK, MAĞDUR OLAN YOK

Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın birinci bölümü TBMM Genel Kurulunda görüşülüyor. Görüşmeler sırasında açığa alınan öğretmenler ve ihraç edilen öğretmenler hakkında milletvekillerinden gelen soruları cevaplandıran Milli Eğitim Bakanı Yılmaz açıklamasında mağdur olanların olduğunu düşünmediğini ifade etti. İsmet Yılmaz açıklamasında ülke olarak bir darbe girişimin atlatıldığını ancak darbenin unutulduğunu belirtti.

ÖRGÜTLÜ SUÇ VAR

Bakan Yılmaz açıklamasında karşılarında örgütlü bir suç unsuru olduğunu açıklarken, ülke olarak 10 yıl sonra tekrar bir darbe ile karşı karşıya kalmamak, milleti bir darbe ile karşı karşıya getirmemek için kamuda gerekli tedbirlerin alındığını vurguladı.

DARBECİLERİ KORUYORSUNUZ

Görüşmeler sırasında milletvekillerinden ısrarla açığa alınan öğretmenlerin durumu hakkında sorular gelmesi üzerine sinirlenen Yılmaz, bir öğretmenin, kamu personelinin terör örgütleri ile bağlantısının olmaması gerektiğini açıklarken kendisine soru soran Milletvekillerine “Vallahi tebrik ediyorum, bu tavrınızla darbecileri koruyorsunuz.” karşılığını verdi.

YILMAZ: GENELKURMAYIN İMAMI ÖĞRETMEN

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın başta olmak üzere milletvekillerinden gelen soruları cevaplandıran Yılmaz, öğretmenlerin soruşturmadan geçmeden, istihbarat verilerine göre, sendika üyeliğine göre meslekten ihraç edilmelerinin yanlış olduğu yönündeki eleştirilere verdiği cevapla şaşırttı. Bakan Yılmaz, FETÖ’nün Genelkurmay imamının öğretmen olduğunu belirtirken darbeyi planlayan, darbeyi yapmaya çalışan grubun en güçlü ayağının öğretmenler olduğunu açıkladı.

30 BİN İHRAÇ 30 İADE VAR

Bakan Yılmaz MEB’de 30 bin personelin meslekten ihraç edildiğini belirtirken 30 kişinin de incelemeler sonucunda göreve iade edildiğini ifade etti. İnsanların hata yapabileceğini, şaşa bileceğini vurgulayan Yılmaz, MEB’de ihraçlarda hata paylarının yüzde 1 bile olmadığını açıkladı. Yılmaz, eğer bir işlemde, uygulamada yüzde 99 doğru yüzde 1 yanlış yaptıysanız hata yapılan yüzde 1’i de düzeltmek gerektiğini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

16 yorum

 1. Bu kadar insanın kandırılma hakkı yok mu? Ayrıca suç şahsidir.Genelkurmay imamı öğretmense binlerce öğretmenin suçu ne bunda.Toptan cezalandırma hangi hukuka sığar.Darbeyi yapanı da destek olanı da lanetliyorum.Birşeyden haberi olmayan bizlerin suçu ne?Allahtan korkun.

 2. Genelkurmay imamı öğretmen değil uzman yardımcısı Muhammed idi. Şimdiki İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü ve önceki bakan Nabi Avcı ve Ömer Dinçer’in özel referansıyla uzman yardımcısı olmuş. Başbakanlık özel kaleme kadar geçmişti. O imama kadro verip yükaelten bakanlar hala görevde. Eee nolacak şimdi sayın bakan?

 3. Bana da helal olsun en azindan ben darbe yapılmadan uyanıp istifa etmişim.Ama siz 15 temmuza kadar aidatı yatırmaya devam etmissiniz.Hakikaten söyleyecek söz bulamıyorum.Darbeyi yapanı da yaptirani da destek olanı da Allaha havale ediyorum ve cezalarını çekmelerini bu dünyada gormek istiyorum.
  Ben ve ben gibi kurbanlara da sabır diliyorum

 4. Tebrik ederim.Nasil da güzel soruşturma yapmışsınız hakkimizda.Eeee benim suçum sizin açılmasına izin verip bi de aidatını yatırdığınız sendikaya üyelik mi
  Helal olsun başka da bisey demiyorum

 5. Ye’se düşmeyelim arkadaşlar.Devletimizin işi gerçekten zor.Sabredelim ve özellikle devlet büyüklerimize sırat-i müstakim üzere feraset ve basiretle kararlar vermeleri için dua edelim.İsm-i Rab Sabırla terbiye ediyor inkıyad edelim.Hasbunallahi ve ni ‘ mel vekil.Selametle kaliniz

 6. Bakan kendi personelini çizmiş arkadaşlar baksanıza…hiç hata yok diyor…boşuna beklemeylim iade falan ….zaten az sayıdaki iadeler de bakanların referans olduğu kişilermiş.. ben de hiç ümit kalmadı insanların adaletinden yana ..hepsini allaha havale ediyorum. ..

 7. Bu bakanımın takdiri ama lime lime olmayı isterdim hatta şehit olanları kıskandım ben. Ben neden şehit olamadım dedim kendime. Aralıkta gelip Üye yaptılar sendikalarına ne olup bittiğini anlamadan. Bu olsa alçakların bir oyunu imiş. Ne onları destekliyorum ne de başka bir düşünceyle üye olmadım. Baskı ve sindirilmiş vardı. Neden gönül verdiğim bunca yıldır desteklediğim partiye zarar verecek hainlerin yanında yer alayım ki. Hem ben desteklemesem de ortada milletin seçimi ile gelmiş bir iktidar var. Allah kalbimi biliyor ya eğer kardeşim tam da o dönemde vefat etmiş olmasaydı …

 8. Aslında birsürü şey yazdım ve sildim. Ne desem boş. Buradan sesimizin de bir yere gittiği yok. Sayın editör iadeler olabilecek demiştiniz. Öyle görünmüyor ama. Ne de çok ümitlenmiştim.

 9. Sayın editör MHP samsun vekili bugün mecliste mağduriyetlerimizin hakkında konuştu lütfen haber yaparmısınız

 10. TEKRAR SÖYLÜYORUM ARTIK YETER BANKA HİÇBİRYERLE BİR BAĞLANTI OLDUĞUNU GÖSTERMEZ BUNU SİZDE BİLİYOSUNUZ. AYRICA AÇIĞA ALINANLARDAN AKTİF EĞİTİM SENLİ OLANLAR GÖREVE İADE EDİLMİŞ. Yavaş yavaşta ediliyor. Şu günde yaptığınıza bakın bekleyecek gücüm kalmadı… Allah rızası için biri şu adama anlatsın yaaaa

  • Öyle mi öyle bir kişiyi tanıyorsanız bulunduğunuz yerdeki mağdurlarla ilgilenen bir birime söyleyebilir misiniz. Örnek olarak sunmada iyi olur. Bu durum garaza giriyor.

 11. Sayın Bakanım teşekürler öğretmenler günümü kutladığıniz için dünkü soylediklerinizi ben unuttum belki siz de biliyorsunuz bizim vatan haini olmadığımızı telefonuma kutlama mesajı atıyorsunuz saygılarımla

 12. Sayın bakanım hata yapmadık diyorsunuz insanların onuruyla ekmeğiyle oynuyorsunuz ama hata yapmadık diyorsunuz elinizi vicdanınıza koyun allah büyüktür

 13. Sayin bakanim el insaf el vicdan ben sucumu bile ogrenemeden ihrac edildim benim adli sicilimde su ana kadar dusulmus bir kayit yok yanlis bilgilendiriliyorzunuz siz izinvermedinizmi bu sendikanin kurulmasina ve darbe gunune kadar aidat kesilmesine sorgusuz sualsiz binlerce insani attik diyorsunuz butun kslbimle ilahi adaleti bekliyorum Allah buyuktur

 14. Sayın bakanım yanılmak şaşırmak kandırılmak sadece size özgü mü bizde kandırıldık. Yapmayın ceza şuçtan ağır olamaz.hakkımıza giriyorsunuz istifa etmiş biriolarak.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM