İstanbul’da Eğitim-Sen üyeleri açığa alınmaya başladı

Haber Sol internet sitesinin geçtiğimiz gün yapmış olduğu İstanbul’da Eğitim-Sen üyeleri açığa alınmaya başladı haberlerinin arkasından Eğitim-sen’den açıklama yapıldı.

İstanbul’da Eğitim-Sen üyeleri açığa alınmaya başladı

İstanbul’da Eğitim-Sen üyeleri açığa alınmaya başladı iddialarına Eğitim-Sen şube başkanından açıklama geldi.

İlgili internet sitesinin haberine göre Eğitim-Sen üyeleri açığa alınmaya devam ediyor. İstanbul’da Eğitim-Sen üyeleri açığa alınıyor. Bu haberden sonra Eğitim-Sen Şube Başkanı Turgut Yokuş açıklama yaptı.

İSTANBUL’DA AÇIĞA ALMALAR

Eğitim-Sen üyelerinin İstanbul’da açığa alınmalarının doğru olmadığını belirten Şube Başkanı Yokuş, şu ana kadar İstanbul’da açığa alınan Eğitim-Sen üyesinin olmadığının vurgusunu ilgili haber yapan siteye açıkladı. Yokuş açıklamasında Eğitim-Sen’in bu zamana kadar yaptığı eylemlerde Eğitim-Sen üyelerine sahip çıktığını hatırlatırken, bundan sonra da sendika olarak üyelerine her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirti.

29 ARALIK İŞ BIRAKMA EYLEMİ

Şube Başkanı, İstanbul’da Eğitim-Sen üyelerinin açığa alınmadığını belirtirken açıklamasında 29 Aralık iş bırakma eylemi konusuna değindi.

Yokuş, Savaşa Karşı Barışı Savunacağız ismi ile 29 Aralık 2015 tarihinde yapılan iş bırakma eylemi nedeniyle iş bırakan Eğitim-Sen üyeleri hakkında ön inceleme başlatıldığının altını çizdi. Sendika olarak yanlış yaptıkları bir eylemin olmadığının vurgusunu yapan Şube Başkanı, Eğitim-Sen üyelerinin panik yapmamalarını, ifadeye çağrıldıklarında önce sendika yetkilileri ile görüşmelerini belirti.

EĞİTİM-SEN VE AÇIĞA ALMALAR

MEB personeli arasında şu ana kadar yaklaşık 40 bin öğretmen açığa alındı. Açığa alınan öğretmenlerden 30 bine yakını meslekten ihraç edildi. Sol’un haberine göre şu ana kadar 9 bin 800 Eğitim-Sen üyesi öğretmen açığa alındı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM