Kamudan ihraç edilenler tutuklanmaya devam ediyor, güncel haber

FETÖ soruşturmaları kapsamında kamudan ihraç edilen öğretmen ve memurlar yürütülen inceleme ve araştırma çalışmalarında tutuklanmaya devam ediyor. Bugün yaşanan tutuklamalardan son haber ve gelişmeleri derledik.

Kamudan ihraç edilenler tutuklanmaya devam ediyor, güncel haber

Kamudan ihraç edilenler tutuklanmaya devam ediyor, güncel haber

FETÖ bağlantıları gerekçesi ile meslekten ihraç edilen MEB personeli ve kamu personeline yönelik soruşturmalar sürüyor. FETÖ bağlantıları olan kişiler tutuklanıyor. Bugün yapılan operasyonlarda 100’e yakın kamu personeli gözaltına alındı. Gözaltına alınların büyük bir kısmının ByLock uygulaması nedeniyle gözaltına alındığını belirtmek isteriz.

LİSANSLARI İPTAL EDİLEN ÖĞRETMENLER

Edirne’de FETÖ okullarında çalıştıkları belirtilen lisansları iptal edilmiş öğretmenler gözaltına alındı. FETÖ/PDY kapsamında gözaltına alınan öğretmen sayısının altı olduğu açıklanırken, Edirne emniyet müdürlüğü ekiplerince eş zamanlı olarak belirlenen adreslere operasyon düzenlendiği belirtildi. KHK’ler ile lisanslarının iptal edildiği anlaşılan öğretmenlerin 15 Temmuz öncesinde FETÖ okullarında görev yaptığı anlaşıldı.

SAKARYA’DA 6 TUTUKLAMA

Fetullahçı Terör Örgütü bağlantılı kamu personeline yönelik yürütülen soruşturmalarda kamuda çalışan ve kamudan ihraç edilmiş kamu personelinden 6 kişi tutuklandı. Gözaltına alınan on kişiden yedi kişi adliyeye sevk edildi. Adliyedeki işlemlerin ardından altı kamu personeli tutuklandı. Tutuklananlar arasında Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ, Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Sakarya Üniversitesi personeli yer aldığı belirtildi.

BYLOCK’TAN 30 GÖZALTI

Rize merkezli düzenlenen operasyonlarda 6 ilde yapılan eş zamanlı baskınlarda 30 kamu personeli gözaltına alındı. Gözaltına alınan kamu personellerinin ByLock uygulaması kullandıkları gerekçesi ile gözaltına alındıkları açıklandı. Rize Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmada kişilerin ev ve iş yerlerinde aramalar yapıldı. Gözaltına alınan kamu personelleri arasında komiser, polis, astsubay, uzman çavuş, özel güvenlik görevlileri de yer almaktadır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM