Kanun Hükmünde Kararname hazır PKK ile bağlantılı 40 bin kişi ihraç edilecek

Terör örgütü bağlantısı olduğu tespit edilen 40 bine yakın kamu personeli yayımlanacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilecek. Meslekten ihraç edilecek kamu personelinin büyük bölümünü MEB ve Sağlık Bakanlığı oluşturuyor.

Kanun Hükmünde Kararname hazır PKK ile bağlantılı 40 bin kişi ihraç edilecek

Kanun Hükmünde Kararname hazır PKK ile bağlantılı 40 bin kişi ihraç edilecek

FETÖ soruşturması kamuda devam ederken, yıllardır ülkemize en büyük derdi açmış olan bölücü terör örgütünün kamuda yer alan sempatizanları, destekçilerine yönelik çalışmaların sona gelindiği belirtildi. Kamuda PKK bağlantılı personeller yayımlanacak KHL ile ihraç edilecek.

EN ÇOK MEB VE SAĞLIK

Kamuda sayısal olarak en çok çalışan personel MEB ve Sağlık’ta bulunmaktadır. Terör örgütü işbirlikçisi olanların büyük bir kısmı da Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapmaktadır. Terör örgütü PKK çıkarlarına hizmet eden, örgüt propagandası yapan, PKK’nın lehine hareket eden kamuda çalışan 40 bine yakın personel meslekten atılacak. Meslekten atılacak kamu personelinin yaklaşık 20 bini MEB ve Sağlık personeli.

40 BİN KİŞİYE İHRAÇ

Geçtiğimiz günlerde bir gazeteye değerlendirmelerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu FETÖ soruşturması kapsamında kamuda açığa alınan personel sayısının 105 bine ulaştığını ifade ederken, önümüzdeki günlerde ise terör örgütü bağlantısı olduğu tespit edilen kamu personellerinin meslekten ihraç edileceğini vurgulamıştı.

MİT VE EMNİYET RAPORLARI

Terör örgütü bağlantısı olduğu anlaşılan kamu personelinin tespit çalışmalarında MİT ve Emniyet kaynaklarından gelen raporlar inceleniyor. İkinci kriter ise sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar. Sosyal medya üzerinden terör örgütü PKK’yı destekleyici ve güvenlik güçlerimizi hedef alıcı paylaşımlar yapan kişilerin de meslekten ihraç edileceği ifade edildi. Tüm bu veriler ışığında tespit edilen kişiler meslekten ihraç edilecekler.

İçerik: Sabah

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM