Karaman’dan Bir Taciz Olayı Daha Bu Sefer Müdür Yardımcısı

Anadolu Lisesi’nde görevli müdür yardımcısı kızının da arkadaşı olan lise 11′inci sınıf öğrencisi genç kıza cinsel tacizde bulunmakla suçlandı.

Karaman’dan Bir Taciz Olayı Daha Bu Sefer Müdür Yardımcısı

Karaman’dan Bir Taciz Olayı Daha Bu Sefer Müdür Yardımcısı

Karaman’dan Bir Taciz Olayı Daha Bu Sefer Müdür Yardımcısı Tacizci Çıktı İşte Detaylar;

Karaman İrfan Atasever Anadolu Lisesi’nde görevli müdür yardımcısı kızının da arkadaşı olan lise 11′inci sınıf öğrencisi genç kıza cinsel tacizde bulunmakla suçlandı. Olay genç kızın müdür yardımcısı ile olan konuşmalarını kayda almasıyla ortaya çıktı. Suçlamaları reddeden Karaman İrfan Atasever Anadolu Lisesi  müdür yardımcısı M.Ç, ses kayıtlarını dinleyince “oral seksli konuşmayı” itiraf etmek zorunda kaldı. Uzun süredir aynı okulda müdür yardımcısı olarak çalışan ve evli olan M.Ç’nin facebookta yaptığı paylaşımlar da dikkat çekti.

Karaman geçtiğimiz günlerde yaşanan, iddialara göre Ensar Vakfı’nda görevli öğretmenin, en az 10 öğrenciye tecavüz ettiği olayıyla gündeme gelmiş ve Karaman halkı bundan çok rahatsız olmuştu. Karaman yine taciz olayı ile gündeme geldi. Lise 11′inci sınıf öğrencisi Ş.B.’nin  24 Mart’ta polise giderek durumu anlatmasından sonra ortaya çıkan olay Karaman İrfan Atasever Lisesi’nde meydana geldi. Ş.B’nin şikayeti üzerine gözaltına alınan Eğitim Bir-Sen Üyesi Okul Müdür Yardımcısı  M.Ç. öğrencisi Ş.B. ile arasında bir yıldır cinsel içerikli sohbetler geçtiğini önce inkar etti. Daha sonra müdür yardımcısına öğrencinin kaydetmiş olduğu, müdür yardımcısı ve öğrenci arasında geçen ses kayıtları dinletildi. Müdür yardımcısı itiraf etti.

Söz konusu kayıtlara göre Müdür Yardımcısı  M.Ç.’nin öğrencisine “oral seks istiyor musun?” diye sorduğu ve cinsel içerikli sohbet ettiği ortaya çıktı.

Karaman'dan Bir Taciz Olayı Daha Bu Sefer Müdür Yardımcısı
Karaman’dan Bir Taciz Olayı Daha Bu Sefer Müdür Yardımcısı

M.Ç. suçlamalarla ilgili olarak şunları söyledi: “İrfan Ataseven Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı olarak görev yaparım. Ş.B.’yi tanırım. Kızımla ilkokul ve ortaokulda birlikte okumuşlardı. Ş.B. yalnızken bir gün odama geldi, ailevi bazı sıkıntılarının olduğunu söyledi. Konuşma sırasında ‘sen de bana mı sulanıyorsun, benimle oral yollu cinsel ilişki mi yapmak istiyorsun?’ dedi. Kendisine böyle bir şeyin olamayacağını erkeklerden nefret etmemesi gerektiğini, odamdan çıkmasını söyledim. Öğrencimizin bu durumunu okulda bulunan rehber öğretmene ve diğer idarecilere söylemedim.”

MÜDÜR YARDIMCISINDAN AHLAK DERSİ

Cinsel tacizde bulunduğunu itiraf eden İrfan Atasever Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı  M.Ç’nin facebook hesabındaki  paylaşımları dikkatleri üzerine çekti. Paylaşımlarında M.Ç “Bunca yıl kızlarınıza sahip çıkın kötü yola düşmesin dendi. Yanlıştı oğullarınıza sahip çıkın denmeliydi. Kızların hayatını karartan kim mi? Çapkın oğlum, aslan oğlum, elinin kiri diye destekleyen ailelerin oğullarıdır, Oğullarınıza sahip çıkın! Adam gibi adam yetiştirin başkasının namusunda, hayatında, bedeninde gözü olmayan…” içerikler paylaştı.

İrfan Atasever Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı M.Ç’nin bir başka paylaşımında ise +18′lik bir karikatüre yer vermesi dikkat çekti.

 

Karaman'dan Bir Taciz Olayı Daha Bu Sefer Müdür Yardımcısı
Karaman’dan Bir Taciz Olayı Daha Bu Sefer Müdür Yardımcısı

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

İrfan Atasever Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı M.Ç için savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Sözcü

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM