KPSS soruşturması ile ilgili 31 ilde FETÖ operasyonu

KPSS soruşturmasında 31 ilde belirlenen adreslere operasyonlar yapılıyor. FETÖ soruşturmasından tutuklu bulunan kişilerin eşlerinin de aralarında olduğu operasyonlarda yüzden fazla gözaltı kararı var.

KPSS soruşturması ile ilgili 31 ilde FETÖ operasyonu

KPSS soruşturması ile ilgili 31 ilde FETÖ operasyonu

FETÖ soruşturması derinleştikçe geçmiş dönemlerde yapılan KPSS sınavlarındaki usulsüzlüklerde ortaya çıkmaya başladı. 2010 KPSS ve birçok sınavda soru çalındığı FETÖ üyelerine dağıtıldığı ortaya çıkmıştı. Özellikle 2010 KPSS’de karı koca tam puan alanlar, geçmiş sınavlardan düşük alıp bu sınavdan çok yüksek puan alanların incelemeleri aylardır yapılıyordu. 2010 KPSS ile atanıp soru çalındığına kanaat getirilen kamu personellerinden büyük çoğunluğunun meslekten atıldığı biliniyor.

31 İLDE 105 GÖZALTI

Yürütülen FETÖ ve KPSS soruşturmasında 31 ilde 105 bayan şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı olan kişilere yönelik yapılan operasyonların sürdüğü belirtildi.

105 ASKER EŞİNE OPERASYON

Sözcü’nün haberine göre soruşturma kapsamında operasyon yapılan kişiler darbe girişiminde aktif rol oynayan askerlerin eşleri. 2010 KPSS öncesinde soru çalma olayı ile ilgili yapılan operasyon sürüyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyon Ankara merkezli 31 ilde yapılıyor.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM