MEB inceleme ve soruşturma raporlarını öğretmenlere verecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere gönderilen resmi yazıya göre soruşturma açılan kişiler istemeleri halinde soruşturma raporlarının bir örneğini alabilecek.

MEB inceleme ve soruşturma raporlarını öğretmenlere verecek

MEB inceleme ve soruşturma raporlarını öğretmenlere verecek

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen resmi yazıya göre soruşturma geçiren veya hakkında inceleme yapılan öğretmen ve idareciler istemeleri halinde haklarında hazırlanan raporun bir örneğine ulaşabilecek.

RAPORUN BİR ÖRNEĞİ VERİLECEK

10.12.2018 tarihli 23712681 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün “Rapor Talebi” konulu resmi yazısı tüm kurumlara bilgilendirme ve talimat amaçlı gönderildi. İlgili resmi yazıda 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununa ilgi tutulduğu görülmektedir.

MEB Personel Genel Müdürlüğünün resmi yazısı;

MEB inceleme ve soruşturma raporu hakkında resmi yazı.
İnceleme ve soruşturma raporu

MEB inceleme ve soruşturma raporu hakkında gönderdiği resmi yazıda eğitim sendikaları tarafından, üyeleri hakkında yapılan inceleme/soruşturma sonucunda düzenlenen raporların, ilgililer tarafından talep edilmesi halinde problemler yaşandığı ve raporların kişilere verilmediğine dikkat çekerek bu durumun bakanlığa intikal ettirildiğini belirtti. Taraf oldukları olayla ilgili olarak yapılan inceleme/soruşturma sonucunda düzenlenen raporlara dair taleplerin, ilgililerin sendika üyesi olup olmadığına bakılmaksızın, ilgi Kanunun 19, 20 ve 21’inci maddesinde belirtilen hükümler çerçevesinde değerlendirilmesi hususunu vurgulayan Bakanlık, soruşturma ve inceleme ile ilgili talep edilen raporların ilgili kişilere verilmesini istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM