MEBBİS’e giriş yapamıyorsanız açığa alındınız demektir

MEB personeli açığa alındıysa MEBBİS girişi yapamaz. MEBBİS şifresi elinden alınır ve MEBBİS’te görevde gözükmez.

MEBBİS’e giriş yapamıyorsanız açığa alındınız demektir

MEBBİS’e giriş yapamıyorsanız açığa alındınız demektir

Geçtiğimiz ay FETÖ soruşturması kapsamında binlerce kamu çalışanları ve MEB personelleri açığa alınmıştı. 672 sayılı KHK başta olmak üzere yayımlanan KHK’ler ile binlerce öğretmen, memur ve çalışan meslekten ihraç edildi. Dün itibari ile bölücü terör örgütü ile bağlantısı olduğu tespit edilen binlerce öğretmen ve personel de açığa alındı.

pkk BAĞLANTISI

İllere gönderilen yazı ve listede pkk bağlantısı tespit edilmiş öğretmenlerin açığa alındığı ilgili kişilere tebliğ edilmesi MEB tarafından istendi. İl Milli Eğitim Müdürlükleri açığa alınan öğretmenlere açığa alındıklarını tebliğ edecekler. Bu tebliğ okul müdürleri aracılığı ile de yapılmaktadır. Açığa alınan öğretmenin ilk önce MEBBİS’e girişi engellenir. Açığa alınan öğretmenin şifresi elinden alınır, MEBBİS’e açığa alındı olarak işaretlenir. Açığa alınan öğretmen MEBBİS giriş sağlayamaz.

MEBBİS GİRİŞİ

MEBBİS girişi yapamayan öğretmen, eğer pkk bağlantısı yoksa kendisine açığa alındığı tebliğ edilmediyse okul idaresi ile iletişime geçsin. Okul idaresi tarafından kendisine MEBBİS şifresi tanımlaması yapılacaktır. Açığa alındığını öğrenmenin yolları arasında en etkili ve en kısa sürede anlaşılanı dediğimiz gibi MEBBİS girişi işlemidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM