MEB’de 12 öğretmen göreve iade edildi, 8 öğretmen tutuklandı

MEB personeline yönelik yapılan inceleme ve soruşturma sürüyor. Kamuda yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında şu ana kadar binlerce öğretmen ihraç edildi ve açığa alındı. Açığa alınan öğretmenlerden suçsuz olanların tespit edilmesi ile de göreve iadeler devam ediyor.

MEB’de 12 öğretmen göreve iade edildi, 8 öğretmen tutuklandı

MEB’de 12 öğretmen göreve iade edildi, 8 öğretmen tutuklandı

15 Temmuz darbe girişimin ardından açığa alınan öğretmenlerden haklarında herhangi bir işlem yapılmayanlar, yapılan inceleme soruşturma sürecinde FETÖ ile bağının olmadığı anlaşılanlar görevlerine iade edilmeye devam ediyor. Şu ana kadar MEB’de 5 bine yakın öğretmen açığa alındıktan sonra göreve iade edilirken aynı soruşturma kapsamında FETÖ ile bağlantıları oldukları tespit edilen öğretmenler ise tutuklanmaya devam ediyor.

12 ÖĞRETMEN GÖREVE DÖNDÜ

15 Temmuz’dan sonra Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesi’nde görev yapan 12 öğretmen açığa alınmıştı. Öğretmenler hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı ve öğretmenlerin FETÖ ile bağlantıları olmadıkları tespit edildi. Açığa alınan 12 öğretmen göreve iade edildi. Hilvan’da görev yapan ve FETÖ/PDY kapsamında toplamda 39 öğretmen açığa alınmıştı. Açığa alınan öğretmenlerden 12 öğretmen göreve iade edilmiş oldu.

8 ÖĞRETMEN TUTUKLANDI

Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FTÖ/PDY) soruşturmasında Kütahya’da düzenlenen operasyonda 8 öğretmen tutuklandı. Emniyet birimlerince eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda göz altına alınan öğretmenler tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanan öğretmenlerin meslekten ihraç edilen öğretmenler arasında olduğu belirtildi. Terörle mücadele ekipleri tarafından gözaltına alınan öğretmenler H.Y., İ.A., İ.G., M.C.B., M.P., M.K., S.Y. ve S.Ü. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim