MEB’de açığa alma sürüyor, 11 bin 285 MEB personeli açığa alındı

MEB personel için açığa alma sürüyor. On iki bine yakın öğretmen açığa alındı.

MEB’de açığa alma sürüyor, 11 bin 285 MEB personeli açığa alındı

MEB’de açığa alma sürüyor, 11 bin 285 MEB personeli açığa alındı

MEB’de açığa almalar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada terör örgütü ile bağlantılı olduğu tespit edilen 11 bin 285 MEB personelinin, öğretmenin açığa alındığı açıkladı.

MEB’de en son açığa alınan öğretmenlerin bilgisi, isim listesi, ayrıntılar öğrenildiğinde sitemiz tarafından takipçilerimiz ile paylaşılacaktır.

İŞ BIRAKMA EYLEMİ

Geçtiğimiz aylarda Diyarbakır başta olmak üzere çeşitli illerde KESK ve Eğitim-Sen üyesi öğretmen ve personellerin iş bırakma eylemi olmuştu. Binlerce öğretmen ve sendika üyesi soruşturma geçirmişti. Açığa alınan öğretmenlerin bir kısmının iş bırakma eylemine katılan ve terör örgütü ile ilişkisi tespit edilen öğretmenler olduğu iddia edilmektedir.

14 BİN KİŞİ

Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde 14 bin pkklı öğretmenin açığa alınacağını ifade etmişti. Bugün MEB’de toplam açığa alınan öğretmen sayısı 14 bin değil 11 bin 285 olarak açıklanmıştır. Bu sayının neden düştüğü ya da Başbakan’ın belirttiği sayının başka bir açığa alma dalgasının olacağı anlamına mı geldiğini bilemiyoruz. MEB yetkililerinin veya ilgili yetkililerin bu son açığa alınanlar hakkında bilgi vereceğini düşünüyoruz.

AÇIĞA ALMA SEBEPLERİ

MEB tarafından yapılan açıklamada açığa alınma sebebi olarak bölücü terör örgütü bağlantısı ifade edildi. Terör örgütü pkk sempatizanı olan, pkk ile işbirliği içinde bulunan ve terör örgütü çıkarlarına hizmet eden MEB personelleri açığa alındı. Facebook, twitter gibi sosyal medya ortamlarında terör örgütünün sempatizanlığı yapan, örgütü övücü paylaşımlar yapan ve devlet yetkilileri hakkında hakaretlerde bulunan öğretmenlerin de bu açığa alınanlar arasında olduğu ifade edilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Hayır efendim hiçbir şeye bakmamislar bir sürü sempatizan açığa alınmadı sadece greve katılan garibanlar alındı .görevlerden biri Ankara patlaması ile dayanışma devlet yas ilan edip ölenleri şehit kabul etmiş .

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM