Meslekten ihraç edilen Aktif Eğitim-Sen üyeleri ve öğretmenler tutuklanmaya başlandı

Kanun Hükmünde Kararname ile (672 sayılı KHK) meslekten ihraç edilen öğretmenlerden bazıları FETÖ soruşturması sürecinde gözaltına alınmaya ve tutuklanmaya başlandı. Soruşturma derinleştikçe tutuklamaların artacağı düşünülüyor.

Meslekten ihraç edilen Aktif Eğitim-Sen üyeleri ve öğretmenler tutuklanmaya başlandı

Meslekten ihraç edilen Aktif Eğitim-Sen üyeleri ve öğretmenler tutuklanmaya başlandı

15 Temmuz hain darbe girişimin ardından FETÖ üyelerine yönelik kamuda yürütülen soruşturmalar derinleşmeye başladı. FETÖ mensubu öğretmenlere yönelik çeşitli illerde yürütülen operasyon ve soruşturmalarda daha önce meslekten ihraç edilmiş öğretmenlerin gözaltına alındığı görülmektedir.

MESLEKTEN İHRAÇ

672 sayılı KHK ile 28 bin MEB personeli meslekten ihraç edilmişti. Kamuda yürütülen soruşturmalar devam ederken 1 Eylül 2016 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak meslekten ihraç edilen öğretmenlerin soruşturmaları hala devam etmektedir. 672 sayılı KHK’nin yayımlanmasından sonrada açığa alınan, gözaltına alınan öğretmenler bulunmaktadır. Önümüzdeki günlerde çıkarılacak Kanun Hükmünde Kararname ve Kararnameler ile meslekten ihraç edilecekler artacak. Hem FETÖ soruşturması hem de PKK soruşturması kapsamında ihraçlar devam edecek.

GÖZALTI/TUTUKLAMALAR

Özellikle emniyet yetkilileri tarafından ByLock uygulaması üzerinde yürütülen soruşturmalarda ByLock yazılımını aktif olarak kullanan öğretmen ve diğer kamu personelleri tespit edilmeye çalışılıyor. ByLock uygulaması kullanan öğretmenler tespit edilip gözaltına oradan da adliyeye sevk ediliyorlar. Suçlu bulunan öğretmenler tutuklanarak cezaevine gönderiliyor.

SAMSUN’DA 45 ÖĞRETMEN GÖZALTINA ALINDI

MemurlarNet’in haberine göre Samsun’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda meslekten ihraç edilmiş öğretmenlerin çoğunlukta olduğu ByLock uygulaması kullanmış 45 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Meslekten ihraç edilen ve gözaltına alınan öğretmenlerin Aktif Eğitim-Sen üyesi oldukları vurgulandı. 300’e yakın polisin yürüttüğü operasyonda 55 noktaya eş zamanlı operasyon yapıldı. Gözaltına alınan öğretmenlerin kişisel bilgisayarları da incelemeye alındı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM