Meslekten ihraç edilen öğretmenlerden 12 kişi tutuklandı

FETÖ/PDY soruşturmasında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamelerle meslekten ihraç edilen öğretmenlerden 12 kişi Manisa’da tutuklandı. Meslekten ihraç edilen ve tutuklanan öğretmenlerin örgütün haberleşme programı ByLock kullandığı gerekçesi ile tutuklandığı belirtildi.

Meslekten ihraç edilen öğretmenlerden 12 kişi tutuklandı

Meslekten ihraç edilen öğretmenlerden 12 kişi tutuklandı

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında Manisa merkezli yürütülen operasyonlarda 4 ilde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan meslekten ihraç edilmiş 21 MEB personeli emniyete götürüldü. Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada Manisa, Sivas, Uşak, İzmir illerinde gözaltına alınan 21 eski öğretmen emniyetteki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edildi.

12 ÖĞRETMEN TUTUKLANDI

ByLock programı kullandıkları gerekçesi ile adliyeye sevk edilen 21 öğretmenden 12 öğretmen tutuklandı ve ceza evine gönderildi. Çıkartıldıkları mahkemece tutuklanan 12 öğretmenin dışında 9 öğretmen adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Örgütün şifreli yazışma programı olan ByLock uygulaması kullandıkları gerekçesi ile tutuklanan 12 öğretmenin silahlı terör örgütüne üye olmak suçlaması ile yargılanacağı belirtildi.

21 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü terörle mücadele ekipleri tarafından yürütülen operasyonlarda 4 ilde eş zamanlı operasyon yapılmış, meslekten ihraç edilen öğretmenler olduğu belirtilen 21 şüpheli ByLock kullanıcı olma gerekçesi ile gözaltına alınmıştı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM