Meslekten ihraç edilen üç MEB personeline 6’şar yıl hapis cezası verildi

Meslekten ihraç edilmiş üç öğretmen FETÖ davasında ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında OHAL sürecinde çıkartılan KHK’lerle meslekten atıldıkları belirtilen öğretmenlerin davasında karar verildi.

Meslekten ihraç edilen üç MEB personeline 6’şar yıl hapis cezası verildi

Meslekten ihraç edilen üç MEB personeline 6’şar yıl hapis cezası verildi

FETÖ soruşturmasında tutuklu altı sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuklu bulunan 6 sanık arasında meslekten ihraç edilmiş iki polis, 4 MEB personeli (öğretmen) yer alırken, tutuklu olan olan dört öğretmenin de daha önceden meslekten ihraç edildiği belirtildi. FETÖ/PDY soruşturmasında örgüte üye olmak suçlaması ile yargılanan sanıklardan tutuklu polisler ile bir öğretmen tahliye edildi.

2 POLİS, 1 ÖĞRETMEN TAHLİYE EDİLDİ

Eski polisler ile öğretmenlerden bir tanesi tahkiye edilirken, tutuklu öğretmenlerden üç kişi 6 yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırıldı. Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan tutuklu sanıklar hakkında ayrı ayrı dava açıldığı belirtilirken, son duruşmaya bazı sanıkların Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile katıldığı açıklandı.

SERBEST KALMAK İSTEDİLER

Tutuklu sanıklar duruşmada iddianameyi kabul etmediler ve serbest kalmalarını talep ettiler. Mahkeme meslekten ihraç edilen öğretmenlerden üçünün tutuklanmasına ve sanıklara ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezası verilmesine karar verirken, eski 2 polis ile 1 öğretmeni tahliye etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Kamudan ihraç edilen memurların adli olarak soruşturma görenleri hakkında önemli bir karar geldi. Hatay Kırıkhan’da mahkeme sendika üyesi olan ve banka hesabı olan kişiler hakkında takipsizlik kararı verdi. Bu da iade bekleyenler için oldukça olumlu bir geliş olarak yorumlanmaktadır.

      • burda soyle bir duzeltme tapmsk istiyorum Hatay da takipsilik karari verilenlerin buyuk ama cok buyuk bir kismi sendikadan istifa etmis olanlar.Ayrica hakkinda daha once gozalti islemi olanlara verilmedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM