Meslekten ihraç edilmiş 107 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ soruşturması kapsamında 107 öğretmen hakkında gözaltı kararı verdi. 51 öğretmen gözaltına alındı.

Meslekten ihraç edilmiş 107 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi

Meslekten ihraç edilmiş 107 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi

FETÖ soruşturması kapsamında tek seferde 107 öğretmen hakkında gözaltı kararı evrildi. 51 öğretmenin gözaltına alındığı ve diğer şüphelilerin gözaltına alınma işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

107 ÖĞRETMEN İÇİN GÖZALTI KARARI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada Ankara il ve ilçelerinde görev yaparken FETÖ soruşturmaları kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile meslekten ihraç edilen 107 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildiği belirtildi. 20 Kasım 2017 tarihinde sabah saatlerinde başlayan gözaltına alma işlemlerinin sürdüğü, şu ana kadar 51 öğretmenin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

NEDEN İHRAÇ EDİLDİLER?

Haklarında gözaltı kararı verilen ihraç edilmiş öğretmenlerin neden ihraç edildikleri ve gözaltına alınmalarında gerekli gerekçe açıklanmadı. Savcılık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Ankara il ve ilçelerinde görevli olup KHK ile FETÖ kapsamında görevden ihraç edilen 107 öğretmen hakkında 20/11/2017 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiş; FETÖ şüphelisi 51 öğretmen gözaltına alınmış olup, işlemleri devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Adliye’ye sevk sırasında ellerim kelepçeli olduğundan ve de emniyetin merdivenleri kırık olduğundan; düştüm. He ayak hem de kolum kırıldı. Yeni bulduğum işimden oldum. Sebep olanlardan tüm haklarımı alacak bir hakime müracaat ediyorum.

  2. Bylock kullanmamışlar ise bank asyaya yüklü miktarda para yatırmamışlarsa,örgüte yardım etmedilerse tutuklama keyfidir.İhraç edildi diye gözaltı kararı verilmişse 100 bin küsür insanı yavaş yavaş gözaltına alcaklar demektir.Suçu olanı alsınlar amenna lakin keyfi tutuklamak kabul edilemez asla..

    • peki sen kahin misin devletin güvenlik güçleri keyfi olarak birilerini niye tutuklasınlar.saçmalama;fetö öküzü konusunda pkk konusunda hiç ama hiç afettme olmayacaktır.gereği yapılacaktır.şimdiye kadar devlet onlara yeterince anlayış gösterdi.bundan sonra zerre kadar anlayış gösteren varsa oda suçludur

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM