Meslekten İhraçlar ve göreve iadeler bitmedi, MEB’de KHK’nin devamı gelecek

Bugün (22 Kasım) yayımlanan 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 15 bin civarı kamu personeli, asker, memur görevden ihraç edildi. 677 sayılı KHK de yayımlanan göreve iade edilen memur sayısı ise 155 olarak görüldü. Önümüzdeki günlerde çıkarılacak iade ve ihraç KHK’leri olacak.

Meslekten İhraçlar ve göreve iadeler bitmedi, MEB’de KHK’nin devamı gelecek

Meslekten İhraçlar ve göreve iadeler bitmedi, MEB’de KHK’nin devamı gelecek

22 Kasımda yayımlanan KHK ile görevden ihraç edilen memurlar, göreve iade edilen memurlar arasında en çok dikkat çeken kurum Milli Eğitim Bakanlığı oldu. 677 sayılı KHK ile 117 öğretmen olmak üzere toplamda 119 MEB personeli meslekten ihraç edildi. Resmi Gazete’de yayımlanan 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (677 sayılı KHK) ile göreve iade edilen memur sayısı ise 155 olarak gerçekleşti. Göreve iade edilen kamu personeli listesi içerisinde öğretmen ve MEB’den personel yer almamaktadır.

SUÇSUZ ÖĞRETMEN HİÇ YOK MU

Sadece sendika üyeliğinden meslekten ihraç edilen olmadı, sadece Bank Asya’da rutin bankacılık işlemleri yapanlardan atılanlar olmadı diyen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıldığını belirtmiştik. Ayrıca yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda hatalar ve yanlışların düzeltildiği ve düzeltileceği belirtilmişti. Bugün yayımlanan KHK’de MEB personellerinin yer almaması, bir tane dahi öğretmenin göreve iade edilmemesi suçsuz mağdurların umutlarını yıktı ve tüm kamuyu şaşkına çevirdi. Çünkü MEB’den ihraç edilen öğretmen ve personel sayısı 30 bini geçti. FETÖ soruşturmasında ve PKK soruşturmasında açığa alınanların sayısı ise 25 binden fazla.. Hal böyleyken 119 ihraç ve sıfır iadenin MEB için soruşturmaların hala sürdüğünün göstergesi olarak yorumluyoruz.

BYLOCK UYGULAMASINDAN TUTUKLANANLAR

ByLock uygulaması kullananlara yönelik yapılan soruşturmalarda ByLock kullandığı tespit edilen ve tutuklanan öğretmen sayısı şu anda bile 500’den fazla. Bunlardan bir kısmının önceki KHK’lerde ihraç edildiği düşünüldüğünde 677 sayılı KHK’de sadece ByLock’tan ihraç edilecek öğretmen, personel sayısı en az 300 kişidir. Ayrıca 29 Ekim tarihli KHK’de PKK bağlantıları ile ihraç edilenlerin olduğunu da görüyoruz, 22 Kasım 677 sayılı KHK’de PKK bağlantıları ile ihraç edilen personel sayısı hiç yok mu? 25 bine yakın açığa alınan öğretmenin, yöneticinin, personelin içerisinde 119 kişi mi ihraç edildi?

BİZ HABERİMİZİN, BİLGİLERİMİZİN ARKASINDAYIZ

Kamudan haber sitelerinden farklı habercilik yaptığımızı defalarca ortaya koyduk ve her zaman haklı çıktık. Kasım ayı bitmeden KHK çıkarılacağını öğretmenler için olarak yaklaşık 15 gün önceden soru soranlara, yorumlarda açıkladık. Meslekten ihraç kriterlerinin esnetileceği ve olumlu yönde değiştirileceğini sizlerle paylaştıktan sekiz gün sonra diğer siteler bu bilgiyi paylaştılar. Kamuda ihraç kriterleri değişikliği içerikli haberleri bizden sonra paylaşan sitelerin milyon dolarlık şirketler, ulusal haber firmaları olduğu göz önüne alındığında bazı takipçilerimizden 677 sayılı KHK sonrası gelen rencide edici yorumları da haber yorumları kısımlarında silmeden, kısıtlamadan yayınlıyoruz. Suçsuz olan ihraç edilen kim olursa olsun yanındayız. Suçsuz olanların göreve iadeleri tek temennimiz. Ancak 2 gün önce yapılan açıklamadan sonra binlerce kişinin göreve iadesini beklemek de en büyük hatalarımızdan oldu. Öğretmenler İçin olarak peyder pey suçsuzların iadelerini bekliyorduk, biz bir anda binlerce iade olacağını zaten hiç belirtmedik ancak 677 sayılı KHK’de bir tane bile öğretmen olmaması büyük hayal kırıklığı oldu.

MEB’DE YENİ İADE VE İHRAÇ KHK’LERİ ÇIKARILACAKTIR

ogretmenlericin.com olarak 677 sayılı KHK’de öğretmen iadelerine yer verilmemesi adına gerekli inceleme ve görüşme çalışmalarımız sürmektedir. Bizler MEB için gerekirse ayrı bir iade KHK’si ile ihraç KHK’si çıkarılacağını da düşünmekteyiz. FETÖ denilen terör örgütünün hainlikleri arasında mağdur olan suçsuz öğretmenlerin sayısı ihraçlara göre çok az ilan edilmiştir. Bu yüzden MEB’de göreve iadelerin artacağını ve yeni ihraçların olacağını önümüzdeki günlerde çıkarılacak Kanun Hükmünde Kararnamelerde göreceğiz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

66 yorum

 1. eşim kendisinin üzerine kayıtlı ancak kendisinin kullanmadığı avea hattından dolayı ihraç edildi ( hattın alındığı tarihte asker öğretmen polis hattı kampanyası vardı 7 hatta kadar alınabiliyordu ) savcılıkta serbest kaldı belgelendirdik ve yolladık bakanlığa ama daha dönüş olmadı ne yapabiliriz bilen varmı birde aynı durumda çok kişi var bunları düzeltmeleri gerekiyor bu sebepten çok sayıda mağdur var.

 2. basın yayın oranları tarafından yayınlanan ve ihraç kriterleri diye nitelendirilen maddelerin hiç birisine haiz değilim.675 KHK ile sebep belirtmeksizin ihraç edildiğimi arkadaşımdan öğrendim.10 yıldır devlet memuruyum hakkımda açılmış tek bir soruşturma ve dava olmadığı halde ihraç edildim. elbette er veya geç hak yerini bulacaktır. bizim hakkımızda bu iftiraları beyan eden ve beyana dayanılarak kalem kıran KURUM AMİRLERİNE bir şey yapılmayacak mı? Sayın editörümüzden iade sonrası mevzuat dahilinde yapmamız gerekenler noktasında bizi bilgilendirilmesini önemle rica ediyoruz.

 3. Sayın editörüm ve öğretmenlerim; ismim Mehmet Ankara’da ikamet etmekteyim ve memur olarak bir okulda çalışmaktaydım. Bende 675 KHK ile suçsuz yere ihraç olundum. Hiç bir şekilde her hangi bir sentikaya üyeliğim olmamıştır, Bankasya’da da hiç hesabım ve para alış verişim olmamıştır, hiç bir şekilde de Fetö denilen VATAN haini olan aciz olan ve insanlıktan nasibini almamış bir aciZ adamın ne yurtlarında kaldım ne toplantılarına iştirak ettim, kısaca uzaktan yakından hiç bir zaman ilgim ve alakam olmamıştır ve yoktur. Ben kaldıysam devletin yurda kaldım, yediysem devletin ekmeni yedim, kaldi ki benim annem babam Devlet’ti ve beni büyüten ve okutan da memur yapanda Devlet’ti, diyorsunuzdur da Nasıl yani diye, ben şuanda 24 yaşındayım, 5 yaşında ailem tarafından devlete ait olan sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumuna terk edildim ve devlet sahip çıktı yani bana bu yaşa kadar anne ve babalık yaptı bu devlet , sonrada hiç suçum günahım olmadığı halde de ihraç etti. Neyse biz bu acıyı da kaldırırız Allah’ın izniyle. Biliyormusunuz bana tuaf gelen şu oldu 15 Temmuz gecesi hain darbe kalkışması oluyor, ben ve eşim VATANIMIZA VE BAYRAĞIMIZA DEMOKRASIMIZE SAHIP ÇIKMAK İÇİN SOKAKLARDA SABAHLIYORUZ. Sonrada 19 Temmuz’da da açığa alınıyorum ve 29 Ekim’de de de suçsuz yere be savunmam alınmadan ihraç oluyorum. Inanın Bu nasıl bir şey anlamadım, insan kendi büyüttüğü çocuğu bilmez mi? Her neyse bide bu var havadan bomba atan ve üzerimize yağmur yağmış gibi mermi yağdıran VATAN hainlerini bir hafta da zor buldular beni nasıl olur da 3-4 gün de buluyorlar. Ve son olarak sayın editörüm ve öğretmenlerim hepinizin acınızı ve duygularınızı hissederek her gün bende fazlasıyla yaşıyorum. BELKI inanmasınız ama ben yine de söyleyeyim, benim bi şuçum günahım olmadığı halde beni açığa aldıya devlet , işte açığa alındığım da eşim tam 6 aylık hamileydi ve çocuğumun sağlığı da gayet iyiydi, ama ne oldu eşim bu durumdan etkilendi hemde çok, daha sonra çocuk tam 9 aylık olarak dünya ya geldi, ama geldi de nasıl geldi, çocuk anne karnında fazla gelişemiş olarak, ve çocuğum küfezde Sadece 10 gün yaşayabildi ve öldü. İnanın ben kendi hakkımı geçtim de o çocuğun Vebalini nasıl vercekler. İnanın çok zor günler yaşıyoruz çok 🙁 Allah sonuzu hayıra çıkartsın… (ÂMIN)

 4. Haksizligin ne oldugunu anlayamaz maruz kalmayan. Vatanini seven biriyim ama sanki darbeyi ve sehitlerin vebalini bize yikiyorlar. Allah cc mazlum ve haksizliga ugrayanin yanindadir.

 5. Rabbim biliyor ya, inş sabrımızı da artırır, er geç adalet yerini bulur, inş bizim için geç kalınmamış olur

 6. Denizlide bir tane bile iade yok.sayin ismail koncugun dedigi gibi eylemcileri kapsamis.sendikaya uyelikten veya bankaya munasebeti olanalar aralarinda yok. Benim sucum sendikaya hayirla üye olup bir yil oncede cikmis olmam.kimse bi sendikanin kapisina gidipde beb sizin sendikaniza uye olmak istoyorum demez.ya idareci eliyle ya arkadas hatirina olunur. Banka isini bilemem o nasil bisi. Ama sendikaya girdi cikti diye de. Cocuklugumdan itibaren gosterdigim emekler bir anda yok olmasi gercekten beni herseye düsman yapar hale getirdi.azcik olan inancimi da kaybettim.vicdanimi kapattim.yasarken öldürdünüz. Alkisliyorum.

 7. adam öldürenin bile ifadesinin alındığı bir dünyada fetöcü diye bir yafta ile savunması alınmadan işinden mesleğinden atılan günahsız pek çok öğretmenlerime selam ederim

 8. teşekkür ederim sayın editör.Tabiki suçsuzken suçlu duruma düşmememiz lazım.Hukuk kuralları içinde kalmamız lazım.

 9. Yasal olan sendika ya üye olmak suç mu
  Yasal olan bankaya para yatırmak suç mu
  İnsanların niyetini nasıl okuyorsunuz allah rızası için yazın sendika suç değil banka suç değil bunları salı günkü grup konuşmasında Bahçeli açıkça söyledi Kılıçdaroğlu söylüyor lütfen yeni haberler yapın gündemde tutalım allah sizden razi olsun

  • Hukuk devleti. Suçsuzken suçlu duruma düşecek davranışlardan da kaçınmak gerek, sizin aracılığınızla da bunu bildirmek istiyorum.

   • Sayın editör hukuk devletinde açılmasında hukuki problem olmayan sendikaya üye olmak açılması tamamen hukuki olan bankaya para yatırmak hukuk kuralları içinde kalmak mi hukuk kuralları dışına çıkmak mi vicdanını dinle ve lütfen cevap yazınız son günlerde sizin yazılarınızı okuyarak biraz rahatlamis umitlenmistim ne olur umidimizi sondurmeyin saygilar

 10. Arkadaşlar şu durumda lütfen psikolojimizin sağlam olması için çalışalım.Hepimiz maddi sıkıntı çekiyoruz.Bunun için iş bulabiliyorsak çalışalım.Ama haktan,hukuktan ve mevladan umudumuzu kaybetmeyelim.Biz anayasal sınırlar içerisinde kaldık. Kanunsuz hiç bir iş yapmadık.Lütfen suçluluk psikolojisine girmeyelim.Suçu olan korksun.Kanunsuz işi olan korksun.Vatan hainliği hiç yapmadık.Göreceksiniz her şey düzelecek masumlar için.

 11. sayın Editörüm,şimdi ben sendikadan istifa ettim.26.11.2015 de.Ama istifa etmeseydim de üye olarak kalsaydım da sendikaya üye olarak kalmak Anaysamızın 51.maddesine göre suç değil.Kaldı ki 15temmuzda üye olanların aidatıda ödendi.Hal böyleyken sendikadan istifa etmek de sendikaya üye olmak da suç değil.Öyle değil mi sayın Editör?Hal böyleyken sendikaya üye olduğu için görevden ihraç edilen bir öğretmenle sayın müsteşar bir araya gelip de konuşsa vatan hainliği mevzusu daha iyi anlaşılabilirdi.İnşallah suçsuz olan herkes hukuk kuralları çerçevesinde hakkını kazanacaktır.

 12. Sayin editor Aglamaktan gücüm tükendi. Yetkililerden bilgi alabildinizmi.tek kriter olayında vazgecmediler değilmi. Bazı arkadaşlar diyolarki çalışın. Ya is verdiler mi de çalışmadık.Dersaneler yazı gitti ihrac olanlar hicbirsekilde calistirilmayacak diye.hiç biryerdede is vermiyorlar. Hamallik bile.ne olacakda bi deyin.benim üç yaşındaki yavrum un kabahati ne.kusura bakmayın is vermeyiz deniyor. Olelimmi.ne olur dayanamıyorum yardım edin gücüm kalmadı. Ya Rab duy sesimizi.

 13. 4 aydır ailece neler çektiğimizi kimse yaşamasın isterim.Yıllarca kendi emeğinizle okuyup fedâkarlıkla görevimizi yerine getirerek 15 yıl vatana milletimize faydalı insanlar yetişsin diye gece gündüz emek veren hiç bir şeyden habersiz vatana milletimize zarar verecek ne düşüncedeyiz nede eyleme geçmiş her hangi bir suç islemedik işlemeyiz onur kırıcı bu damga biran önce giderilmesini rica ediyorum.maddi manevi sıkıntılar yaşadık yaşamaya devam ediyoruz.Iki çocuğumuz var devlet buyuklerimizin umut verici kararlar vermesi temennisi ile

 14. Sami erol hocam ben de 672 ile ihraç edildim ne yapalım kadar de bu da varmış elimden bir şey gelmiyor ben de öğrencilerimi görünce dayanamıyorum onlar hicbir şeyin farkında değiller hocam siz gerçek bir eğitimcisiniz bana göre rabbim size bize ve bütün mağdurlara yardım etsin size de kolaylıklar versin gerçekten de hiç değer vermediğim sevmedigim insanlar olan partiden insanlar bize sahip çıkıyor ne garip…

 15. Sami erol hiçç sm ben de 672 ile ihraç edildim ne yspslum kadar de bu da varmış elimden bir şey gelmiyor ben de öğrencilerimi görünce dayanamıyorum onlar hicbir şeyin farkında değiller hocam siz gerçek bir eğitimisiniz bana göre rabbim size bize ve bütün mağdurlara yardım etsin size de kolaylıklar versin gerçekten de hiç değer vermediğim sevmedigim insanlar olan partiden insanlar bize sahip çıkıyor ne garip…

 16. Anlamadığım bu iade olan arkadaşlar hangi kriterleri alınmıştı da o kriter yok sayılıp iade olundular.Hiçbir şefaflık yok buda şüpheler zanlar doğuruyor.Biliyorum ki darbeye dahli olmayan herkes suçsuzdur.Bu biline.Maçtan sonra yavaş oynatımla pozisyon değerlendiren gibi bu suç şu değil denemez.Geçmişte yaşanılan ve yapılanlar bugünkü duruma göre değerlendirilemez.O zaman suç olan şimdi olamaz.Kriter mıriter diyerek darbeye dahli olmayan gariban öğretmen görevden alınıyor.Bu hak değil ben 7 aylık sendika üyeliğinden ihracım.Hemde üzerinden iki yıl geçmesine rağmen.Sadece kendimizi kurtarma çırpınışlarını yadırgıyorum.Darbeye dahili olmayan herkese savunmak bir haktır.Beni iade etseler bile hain darbecilerle hiçbir teması ve dahili olmayan herkes benim için haksızlığa uğramıştır.Devletim bu noktaya gelecek.Çünkü devletimiz şefkatlidir.Hepimiz bu noktada olursak inşallah hakkın yanında olanlar gibi bizede hak nasip olur.Bencillik hepimizi yutar.Devletimizin yöneten değerli yöneticilerin bakış açısı şu.Diyorlar ki bunlar akıllarını fikirlerini kaptırmış bizim emirlerimizi değil başkasının emirlerini yapıyorlar.Hangi emirlerini kim yapmamışsa yazılı olan tesbit edilir ve gereği yapılır hak budur.Hangi öğretmen yapmışsa belgelidir.Bizler MEB ten gelen her bildirimi yapanlarız.Genel bir çıkarımın kurbanı olmak insanın zoruna gidiyor.Daha çok bizli hareket etmeliyiz sesimizi duyurmak adına…

 17. Arkadaşlar Allah yar ve yardımcımız olsun.bizlerin acılariyla dalga geçenleri Allah a havale ediyorum. İnançlı bir insanı bırakın insan olan bunu yapmaz.Bize lanet olsun demek yakışmaz Rabbim sabilerin yüzü suyu hürmetine hepimize yardım etsin.unutmayalim ki kimsenin kuyruğuna basilmayinca sesi çıkmaz.

 18. Bizi haysiyetsiz yerine koyan arkadaş bence don de kendine bir bak.insanların acisindan faydalanarak biryerlere gelmeye mi çalışıyorsun anlamadım.bulunduğumuz yerde eşim iş bakmadı mi saniyosun adamlar iş vermiyor ihraç edildin diye.iki cocugumla borçları ödeyebilmek için her ay birilerinden dilenmek zorunda kalıyorum.Sen bunun ne demek olduğunu anlayabilir misin acaba?vicdan var mi?

 19. Sizler en azından ailenizin yanindasiniz buna da şükür.eşim 2 aydır tutuklu suçsuz yere dernek üyeliği yüzünden.sanki derneği eşim açtı eşim izin verdi.kurdeleyi kesenler görevde.eşim vatan haini oldu.allah büyüktür elbet gün gelir devran döner bu işi yapanlar cezasını çeker.her gün dua ediyorum.bu arada bakıyorum da herkes mağdur diyen vatandaş bilip bilmesem yorum yapma.eşimin 14 yıl hizmeti var bu millete.hakkı var ne zaman hainlik yapmış.adamın trafik cezası bile yok.tabi anlamam için senin de yasaman lazım.ben de 16 yıllık ve acikta olan bir öğretmenim.sicilimiz tertemiz çok şükür.allah kimseyi bu duruma düşürmesin.bizi bu duruma dusurenleri de güzel allahim görüyor nasıl olsa.

  • Sizi cok iyi anlıyorum.Bende aynı sizin kaderdenim. Eşim 10 yıllık öğretmen.Bu vatana kötü amaçlı bir çivi dahi cakmamistir.Okulda en çok sevilen ogretmendi ve su anda 3 aydır cezaevinde.Maddi manevi yıktılar bizi.İki kız çocuğum var biri 3 diğeri 7 her gün baba diyorlar.Bu masumlarin suçu ne?Rabbim büyük O görüyor herseyi..Birgün yanlış doğru,haklı haksız çıkacak ortaya.İyiki ahiret var.Umudum var.Bize düşen dua ve Sabretmek..

 20. MEB’den önce başvurumun beklemeye alındığına dair ardından da incelenip işleme alındığına dair mail geldi.. Bu bile yeni bir KHK’nın olacağına dair bir isaret bence.. incelemeler suruyor sanirim..

  • Sadece size mi yoks baska arkadaslara da geldimi bu konuda cevap yazabilirmisiniz? Ayricagelen mailde nasil bircevap
   verilmis?

   • Herkese geldi mi ya da rutin bir cevap mi bilmiyorum. Bana bu geldi hocam.. ismimi gizledim..
    T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi Edinme Sistemi
    Başvuru yapan kişinin adı soyadı
    ………
    Başvurunuza ilişkin cevap :

    Sayın……… Başvurunuz incelenmiş olup, işleme alınmıştır. İyi dileklerimle…
    ..

 21. Bu da geçer ya HU !
  Sonsuz kudret sahibi olan Rabbim her şeyi görüyor, duyuyor ve biliyor!
  Allah sabrımızı arttırsın…(amin)

 22. Sayın editör ne olacak şimdi ne olur. Çocuklarımın yüzüne bakamıyorum. Bizim suçsuz olduğumuz nasıl anlaşılacak. Umutlar bitmek üzere eşimin intihar etmesinden korkuyorum ya yeter yeter bağırmak istiyorum ben suçsuzum diye.

 23. Bu gerçekten çok zor bir süreç hem bizler hem de hükümet için ayıklama yapmak zor zaman lazım bence eninde sonunda suçsuz insanlar bir şekilde açıklanacak sabır sabır lazım. Bu hükümete biz oy verdik kendi adıma ben verdim .yapılan hatalar er geç düzelttilecek. Içinde bulunduğumuz sıkıntılı günlerden dolayı bazen kızsakta ben düzeleceğine düzeltileceğine inanıyorum. Sabır sabır sabır….

 24. Ya ne olacaksa olsun artık dayanacak gücüm kalmadı, bir sendika üyeliğinden ihraç olur mu hiç, bu zulüm nereye kadar gidecek daha, halen ihraçlar devam ediyor biz iade bekliyoruz…

 25. FETÖ’cülerin kalesi olarak bilinen ODTÜ’den bugüne kadar bir tek akademisyen bile atılmadı. Oysa Tübitak kriptolojiyi teslim ettikleri hocalar bile ODTÜ’de. Lise ve ortaokul matematik ders kitaplarını yazan fetöcü ekip yine ODTÜ’de.

 26. Hayal dünyasından çıkalım arkadaşlar.Mahkemeler sonuçlanmadan; konjoktürel gelişmeler AB ve ABD ibresini tekrar göstermeden ya da referandum öncesi hükümette yumuşama olmadan bu işler asla düzelmez.Bir iş tutun kendinize.Ben 3 aydır pazarlarda seyyar arabalarla sebze meyve satıyorum.Öğrenci velilerim ve öğrencilerimle karşılaşınca ağlıyorum.Onlarda ağlıyor.Biliyorum bana acıyorlar.2 kilo yerine yardım olsun diye 4 kilo elma alıyorlar.Akşamları patlamış mısır satıyorum ırmak boyunca.Bir de baskül aldım.Hergün 15 saate yakın ayaktayım.Oğlum çok başarılı bir öğrenciydi üzülüyor durumuma.Dersleri çok etkilendi.Kızımın bişeyden haberi yok.Anadan babadan yoksuldum ;zor şartlarda okuttu babam beni.18 yıl sonra işimi elimden aldılar ve işte tekrar yoksulum.Ben bu dünyada hakkımı zalimlerden alamayacağımı biliyorum.Ahirete bıraktım hesabı…Zalimin zulmü varsa garibin Allahı var.Çocuklarımın gözyaşları Gayretullaha dokunursa göreceğim bu zalim sürüsünün kaçışını…Ne garip.Hepimize hiç oy vermediğimiz CHP sahip çıkıyor.Sağolsun K.oğlu.Birgün karşılaşmak isterim onunla…Müşterim geldi müsaadenizle…

 27. Yorumlara bakıyorum da herkes mağdur herkes suşsuz, kardeşim adamlamlar bangır bangır bağırıyor bu hainlerle bir şekilde ilişiği olan kim varsa devletten uzaklaştıralacak diye… Biraz haysiyetiniz olsun ayıp ya… Adamlar sizinle çalışmak istemiyor… Kaldı ki gerçek anlamda suşsuz olan varsa zaten görevine dönüyor… Sizler böyle ağlayarak bir yere varamazsınız… Kendinize bir iyilik yapın ve artık başka bir işe bakın.. Bu sizin ve aileniz için daha iyi olacaktır… Heeks devlet memuru değilya…

  • Baska is bakmak degil mesele akilli vatandas. Mesele benim 20 yillik emegim. Suc varsa ortaya koyar o zaman isten cikarir. Ama ben seni isten cikarayim sen masum oldugunu ispatla diyemez hickimse kimseye. Kimsenin agladigi da yok. Herkes alinterini hakkini istiyor. Su yaptiginiz yorumun kac bin insanin gonlunu incittigini dusunecek kadar vicdan ve muslumanliginiz yoksa hic konusmayin da bari gunahlarini almayin insanlarin. Calismak istemiyor mevzusuna gekince. Devlete ben atandiysam suc islemedigim surece beni kafasina gore atamaz. Boyle bi dunya yok. Ama sucum isten de atar iceri de atar. Yine soyluyorum bence pesin pesin konusmak muslumanliga aykiri. Bir gemide 99 suclu bir masum varsa o gemi batirilmaz. Batirilamaz ..

  • (Editör tarafından çıkarılmıştır) Acımasız hak adalet fukarası güçlüye gücü yetmeyen ama mazlumu ezip aşağılayan sosyopatolojik bir vakadır.Arkadaşım bu meziyetler üzerinde toplanmış.Bence Hüseyin ol mazlum ol ama zalim olma.Suç şahsidir.Meslekten ihracımızda Fetö ve şebekesi 1.faildir ama savunmamızı dahi almadan bizi işten atanlar da en az Fetö kadar suçludur .Birgün seni ayrılmış olduğun sendikan yüzünden işinden atarlarsa üzülürüm.

  • ayip sensin hemsrrim.herkes hakkini aruyor.nedemek adamlar sizinle calismak istemiyo.ne demek o. devlet akp nin degil.kanun nizam diye bisey var. anayasal haktir devlet memuru olmak.her Turkun hakkidir memurvolmak diyor anayasa.memurluktan atilma kriterleri bellidir.fantezileri kriter yspamaz kimse.sultanlikmi burasi cumhuruyetmi demikrasimi.yarin seni cay ictigin kafeterya fetoculerindi dolayisiyla teroristsin deyip asarlarsa(idam cikacak ya) ne yapacasin.kanun nizam hak diyeceksi.sesini duyan olmayinca sinirleneceksin. maxlumun yaninda durmayan zalime destek veren seytandir.seytanin bile ozendigi insan cok bu ulkede

  • Sayin beyefendi. Nerden biliyorsunuz masum olmadıklarını, ?insanların kalbini mi yarıp baktınız? Suçlu olduklarına Bagimsiz tarafsiz Mahkemelermi karar verdi?.Birgün hukuk,adalet sizede lazim olabilir…herkese lazım olduğu gibi..gücün değil hakkın yanında yar alalım. .. yer alamıyorsak susalım lütfen. .

  • Başka iş mi? Sen nerde yaşıyorsun? Adam senin sicilini lekelemis… başkasının başını da belaya sokarım endişesiyle evinden çıkamıyor insanlar… oyle bir ekonomik, psikolojik zulum soz konusu ki…ve aileler… hele onlar, bu yaptirimin tarafları edilemezler. Bırakın işi, emeklilik hakkı kazananların hakları da askıya alınmış durumda…biraz etraflıca düşünmenizi tavsiye ederim. Bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın mantığı, sağlıklı bu mantık değil.

  • nasılda elin vardıda bu yazıyı yazdın insanın içinde ya merhamet olcak yada adalet olcak gariban memur suçu yok ama neymiş fetöcüymüş fetö sürsen bulaşmaz be birde diyorsun adamlar sizinle çalışmak istemiyor başımıza bizler getirdik adam gibi adam dedik birde diyorsun başka işebakın ağlamayı bırakın diyorsun 30 yılını vermiş memurlar var hiç suçu yok be sen nasılda insanların duygulrıyla alay edercesine yazıyorsun inşaAllah sende aynı duruma düşersinkim olduğun önemlideyil

 28. mazluma bu iskenceyi yapanlarin amaci nedir bir turlu anlayamiyorm.insanlari ekmeklerinden etmek zevkli demekki.normal bir psikoloji degil

 29. Grev yüzünden bölucu teror örgutu ile ilişkilendirildik iki aydan fazla zamandır aciktayiz. Surec in yipratici ligi malumunuz. Bwklemwkten yorulduk usandik. gerek chp mv.leri gerekse yusuf Tekin in acikalamalari soruşturmanın bittiği yönünde tek bir iade yok bizim de sesimiz olun

   • Ben vatanimi seven bir insanım. Greve pkk için girmedim. Insanlar ölmesin diye girdim. Hükümet gibi düşünmek zorunda değilim. Yapilan haberler bizi incitiyor. Allah vatanımızı ve milletimizi zalimlerden ard niyetlilerden korusun.

 30. Bakanın söylemi degismedikce bi şey olmaz,söyleme dikkat edin ne diyor sürekli:hata payı sifira yakın..

 31. En çok madur MEB den.Darbeden 6 ay önce sendikadan çıkmak MEB ve devlet için bir şey ifade etmiyormu.Girişler bir şey ifade ediyorda çıkışlar neden dikkate alınmıyor? eğitim-birsen de kesintisiz tam on sene kalmışım. bir şey ifade edermi???

 32. Sayın site yöneticileri benim gibi binlerce masum insanı gündeme taaimaya çalışıyor öncelikle onlara teşekkür ediyorum allah razı olsun editörden ve siteden benim gibi suçumu bile bilmeden öğrenemeden atılan ihraç edilenler için yakın zamanda geri adım olmaz gibime geliyor ihraç kriterleri ülke gündemi siyasi sa yumuşama iktidarın geri adım atması va gibi durumlar olursa ancak meb mağdurları geri dönebilir diye düşünüyorum süreç uzun olacak kimsede sabır güç kuvvet takat kalmadı rabbim mağdur bütün insanların yardımcısı olsun inşallah güzel haberler de alırız allah büyüktür beni maaş vermeden turkiyenin her tarafına göndersinler ama çalışırım ama böyle beklemek çok zor yanlış yaptık demek insanlar için en büyük zorluktur herhalde bu kararları verenler yanlış yaptıklarını kabul edemiyorlar mebdekiler umarım her şey dizeli ne diyeyim…

 33. Ahh ah yine bize hüzün,yine bize gözyaşı düştü.Umutlarımız tükeniyor.Suçsuz yere mağdur olduk,ailelerimizle birlikte yıprandık.Bizi ancak haksızlığa uğrayan anlar.Cenabı Allah yar ve yardımcımız olsun.

 34. Ben editöre katılıyorum. MEB için ayrı bi KHK çıkacaktır. Geri dönen sayısı 155. Listede MEB olsa en aşağı 500 ile 800 arası bir artma söz konusu olurdu. Yani daha çok dikkat çekebilirdi. Dolayısıyla ben de ilgililerin yerinde olsam MEB i ayrı tutardım. Düşünsenize tüm murumların toplamı 155 ken MEB’den dönecek olan tek başına mesala 765 olsa bile neredeyse 5 katı yapıyor. Bence masumlar üzülmesin. Sn. CANIKLI matematik kriterlerden bahsetti. Bu durumda forumlara ve ilgili Bakan beyanlarına bakılırsa 3-4 posta daha dönüş olur. Hele birde sizinle durumu sizinle aynı olan birisi önceki KHK da dönmüşse dönme ihtimaliniz yüksek olur. Ben Kasım ayı sonlanmadan bir MEB KHK’sı çıkacağı kanaatindeyim (Duyum değil yorum) Masum olan Hükümetimize güvensin. Allah Devlete Millete zeval vermesin..

  • MEB den 35 000 kişi atıldı. Ve hemen hemen çoğu resmi onaylı sendika, banka dan atıldı. Geri dönüşün çok olması normal. Sendikalı olmak sucsa TC de suan 2 000 000 yakın sendikalı insan sendikaya uye dir diye IHRAÇ edilmeli.

 35. MEB BENCE DE AYRI BİR KHK ÇIKARMALI LÜTFEN İLETİNİZ. BU NEDİR YA!!!ADI NE OLURSA OLSUN HATA YAPTIKLARINI YEDİREMİYOLARSA BENİ DOĞUYA DA VERSİNLER RAZIYIM BEN HANİ TEK BANKADAN KİMSE ATILMAMIŞ YA HATTA BANKASYA İHRAÇ KRİTERİ BİLE DEĞİLMİŞ!!!! İşte ben BİLMEDİĞİM SAÇMASAPAN BU BANKA YÜZÜNDEN ATILDIM.BUNU DÜZELTİN ALLAH GÖRÜYOR YA YETEEEEEEEEEER

 36. Gücüm tükeniyor hem psikolojik olarak hem bedensel olarak dayanamıyorum. Umutlarim kaldı bir tek.onlarda bitmesin.Rabbim yardım etsin herkese inşallah

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM