Mustafa Balbay; MEB’de 3500-4000 öğretmen göreve iade edilecek

CHP Milletvekili Balbay bugün yaptığı açıklamada açığa alınan öğretmenlerin son durumu hakkında açıklama yaptı. Balbay açıklamasında 3 bin 500 4 bin öğretmenin göreve iade edileceğini belirtti.

Mustafa Balbay; MEB’de 3500-4000 öğretmen göreve iade edilecek

Mustafa Balbay; MEB’de 3500-4000 öğretmen göreve iade edilecek

Geçtiğimiz cuma günü 6 bin 7 öğretmenin göreve iade edilmesinden sonra açıkta bekleyen diğer öğretmenlerin göreve iade edilip edilmeyecekleri gündeme geldi. MEB göreve iade edilen öğretmenlerin inceleme ve soruşturmalarının devam ettiğini açıklamıştı. İade edilen öğretmenlerin büyük bir kısmı 8-9 Eylül tarihlerinde açığa alınan öğretmenlerden oluşmaktadır. FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınıp göreve iade edilen öğretmen neredeyse yok denecek kadar az.

MUSTAFA BALBAY: İADELER YAPILACAK

MEB yetkilileri ile görüştüğünü ifade eden Milletvekili Mustafa Balbay 3500-4000 öğretmenin yakın zamanda göreve iade edileceğini belirtti. Balbay ifadesinde açığa alınan MEB personeli için ikinci iade işleminin yakın zamanda sonuçlandırılacağını vurguladı. CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay açıklamasında Bank Asya’da hesabı olanlar hakkında da ifadelere yer verdi. Balbay’ın açıklamasına göre FETÖ’nün para yatırma talimatına uyup para yatıranlar örgütle ilişkilendirildi, bunun dışında ki kişiler ise örgütle ilişkilendirilmedi.

7 BİN KİŞİ İNCELENİYOR

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay tarafından açığa alınan 7 bin öğretmenin incelendiğini belirtildi. İnceleme ve soruşturma incelemesinin çok kısa süre içerisinde tamamlanacağının vurgusunu yapan Balbay, 7 bin kişiden 3500-4000 kişinin göreve iade edileceğini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

16 yorum

  1. eğitim sen bitti gibi darısı ihraç olan aktif sen lere Allahım bize sabır ,İdarecilerimize de basiret ver.

  2. İhraçlar için suça bakılması,görevi kötüye kullanma durumuna bakılması gerekmez mi?Sendika,bankasya veya gazete aboneliği,suç olur mu? Allah aşkına !Böyle elim kolum bağlı oturmaktan, ben ne yaptım ki diye dusunmekten ,kafayi yedim.Hiçbir şekilde görevimi kötüye kullanmadim.Ne darbeden ne başka bir şeyden haberim kesinlikle yok, bir terör örgütüyle alakam yok desteğim yok .Ben terörist degilimmmmm.Oğretmenimm ben.Ne olur bitsin artık bu süreç.

  3. BANKA TICARI BIR IŞLEM DEĞIL MI? NEDEN BU EĞITIMLE ILIŞKILENDIRILIYOR? GALIBA HERŞEYI AFFEDIP,BANKADA IRTIBATI OLANLARI SUÇLAYACAKLAR,CEMAATLE MÜCADELE ETMIŞ OLACAKLAR,SENDIKA BILE AFFEDILECEK GIBI.BALBAY DA ÖYLE DIYOR…YAKTINIZ BIZI…3 ÇOCUK YAPMADIK DIYE DE SUÇLAYABILIRSINIZ…

  4. Arkadaşlar ihraclarin ciddi sayıda iadesi gündemde olsaydı, yüksek sayıda ihraclar devam etmezdi. Bence uzun bir süre belki ohalden sonra, ya da aihm e basvuru sonucunda dönersiniz. Umutlanmayin. Kahrolursunuz. yasal sendikada veya bankadan ihraç olduğunuz sucsuzlugunu Allah tek biliyor. O halde insanlara nel bağlayıp umutlanmayin. Hergün olmayacak umutlar içeren haberler sadece bizi oyalar

  5. Üzerime kayıtlı olmayan ve hiç kullanmadığım telefondan dolayı açığa alındım . Bu durumu belgelerle birlikte MEB na gönderdim.Durumumu daha nasıl belgelendirebilirim.Sayın bakanımız bu konuda sunulan resmi belgeleri lütfen dikkate alin.6000 arkadaşı iade ettiniz soruşturma devam ediyor. Aynı uygulamayi hepimiz icin uygulayamaz misiniz.Iade edin sorusturma neticesine gore gereği yapılır.Zira idari işlemler oldukca uzun sürüyor.

  6. Bosuna umitlenmeyin ihrac olan kaderdaslar.donmek icin egitimsen uyesi olmak ve sendika eylemlerine katilmak gerekliymis.bizim gibi sendikanin S siye alakssi olmayan hasbelkader uye olmus ve sonradan da yanlisi gorup istifa edenler omur boyu vatan haini.herkes temiz vicdanlar rahat,bi biz kotuyuz.daha nereye kadar lutfen ihraclari tek kriter meselesini gundemde tutun sayin editor.

  7. İhraç olanlardan iade olmayı hakkeden binlerce öğretmen var. Mesela bankasyada hesabı olmayıp 15 temmuzdan aylarca önce sendikadan istifa edenler. Mesela bankasya hesabını sadece bankacılık işlemleri için kullananlar. Mesela yasal bir sendikaya üye olanlar vs.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM