Numan Kurtulmuş’dan göreve iadeler hakkında açıklama. Yanlışlar yapıldı

Meslekten ihraç edilen binlerce kamu personeli içerisinde suçsuz olanların göreve iadeleri hakkında açıklama yapan Kurtulmuş, yapılan yanlışlar olduğunu bu yanlışların düzeltildiğini ve düzeltilmeye de devam edileceğini açıkladı. Yakın zamanda göreve iade KHK’sinin de çıkacağını vurguladı. Kurtulmuş’un bu sözleri yetkililerin ağzından meslekten ihraç edilenler hakkında en son güncel açıklamadır.

Numan Kurtulmuş’dan göreve iadeler hakkında açıklama. Yanlışlar yapıldı

Numan Kurtulmuş’dan göreve iadeler hakkında açıklama. Yanlışlar yapıldı düzeltilecek.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş açılış ve bazı temaslarda bulunmak için Ordu’ya gitti. Kurtulmuş STK temsilcileri tarafından düzenlenen toplantıda ve açılışlarda açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlandırdı. Numan Kurtulmuş’un en dikkat çekici açıklaması ise meslekten ihraç edilen suçsuz kişilerin görevlerine iadeleri hakkında yaptığı açıklamaydı. Kurtulmuş, meslekten ihraçlarda ve göreve iadelerde bazı yanlışlıkların yapıldığına değinirken, önümüzdeki günlerde çıkacak göreve iade Kanun Hükmünde Kararnamesi ile bu yanlışların düzeltildiğini belirtti.

YANLIŞLAR YAPILDI, DÜZELTİLDİ, DÜZELTİLECEK

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş meslekten ihraç edilenler arasında suçsuz olanların olduğunu ifade ederken, bu kişilerin mağdur olduğuna değindi. FETÖ’nün tehlikeli bir örgüt olduğuna vurgu yapan Kurtulmuş, bu örgüt ile bağlantılı olan kişilere zerre kadar acımayacaklarını, acırlarsa acınacak duruma düşeceklerinin altını çizdi. Mağdur olan ve yanlışlık yapılanların yanlışlıklarının düzeltildiğini yakın zamanda çıkacak KHK ile de ilan edileceğini açıklayan Kurtlulmuş, ilerleyen zamanlarda da bu tür yanlışlıkların düzeltileceğini belirtti.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN AĞIRLIĞI VAR

15 Temmuz şehitlerimizin üzerlerimizde ağırlığının olduğunu açıklayan Kurtulmuş, her sabah kalktığımızda bu şehitlerimizi hatırlamamız gerektiğini, onlara borçlu olduğumuzu bilmemiz gerektiğini açıkladı. Onlara olan borcumuzu yerine getirmek adına gerekli çalışmaları sürdüreceğiz açıklamasını yapan Kurtulmuş, Başkanlık sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.

YILLARIMIZI ALACAK

Numan Kurtulmuş 15 Temmuz darbe girişimin tamamen ortaya çıkarılmasının belki yıllar alacağını vurguladı. O geceyle ilgili detayların yıllar sonra ortaya da çıkabileceğini açıkladı.

FETÖ: EN ÇOK STK’LARI KİRLETTİ

Kurtulmuş, STK temsilcilerine hitap ederken FETÖ’nün en çok kirlettiği alanın sivil toplum kuruluşları olduğunu açıkladı. Halkın kanına girmekten çekinmeyen hedefe odaklanmış bir terör cephesi olan FETÖ’nün amacının Türkiyeyi Suriye gibi Irak gibi yapmak olduğunu belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

34 yorum

 1. Eşim 2013 te Kasım’ın 11 de arkadaşı ısrarıyla form doldurup Sendikaya üye olmuş ve girişini 18 aralıkta yapmışlar eşim 10.02.2014 tede çıkmış yani toplamda 40 günlük girişi var darbenin 2. Dalgasında açığa alındı ve herhangi bir örgütle ilgisi yok sadece 40 günlük sendika girişi var 4 ay oldu hala bir haber yok sizce sonuç ne olur bir fikriniz varmı admin.

 2. Sayın Editör kardeşim sadece Bank Asyada parası olduğu için ihraç edildi.5 ay parası kalmış durumu ne olur.Ağustos 2014 Şubat 2015 arası

 3. merhaba. sayın editörüm ben 2015 ocak sonu gırıs, 2015 mart 12 cıkış… suan acıktayım. 1 hafta oldu. baskada bır bagım yok. lutfen benımle ılgılı bır yorum yaparmısınız…

 4. Sendika tamamen yasal di hatta kurulusu 17-25 aralik 2013 den sonra oldu. Ocak 2014 te kuruldu ve tum okullara bu sendikaya uye olabilirsiniz yazisi gonderildi. Suclu araniyorsa ilk once bu sendikayi kuran kurulmasina izin veren kuruldugu duyurusunu yapan kisilerin cezalandirilmasi gerekmezmi banka devletin denetiminde olan BDDK tarafindan denetlenen yasal olan bir kurum bankayida suc olarak goruyorlarsa ilk once bu bankanin calismalarina izin veren yetkililerin cezalandirilmasi gerekir. Okullar MEB e bagli olarak calismalr yapti bu okullara giden ogrenci velilerine 15 temmuz gunu dahil tesvik odemeleri yapildi. Burada yine suclu araniyorsa bunlara izin veren giz yuman kisilere ceza verilmesi gerekmezmi. Devletimiz sagolsun darbeyi yapan alcaklarla degil alt taraftaki masum insanlarla ugrasmayi tercih etti. Hainlere yurt disi yasagi getirildi suclu olanlarin hicbirisi ulkede degil kacmis durumda buna kimler goz yumdu. Bunlari belirleyip cezalandirmak varken devletimiz kolay olani secti en altta darbedeb haberi olmayan vatani milleti devleti icin gece gunduz calisan insanlari mahvetti. Son cikan khk da sehit olan memurlarin bile ihrac edildigini goruyoruz nasil bir celiski vatan icin olenler khk ile hain ilan ediliyor. Artik bu ulkede kimseye guvenmiyorum esimin sadece sendikasi vardi 2015 eylul de ayrilmisti mudur yardimcisinin baskisi sonucu uye olmustu ne hikmetse o mudur yardimcisi gorevde benim esim ihrac durumda baska hicbir kriteri yok cok sukur. Normal bir hukuk devletinde ne banka ne sendika nede dernek asla suc olamaz ama burasi turkiye neyin suc oldugunu yasalar kanunlar degil kisiler belirliyor. Siyasetciler bizi kandirdilar diyerek aklaniyorlar ama is vatandasa gelince biz demistik diyorlar. Rabbim tez zamanda mazlumlarin yardimina kosar zalimleri de yerin dibine batirir insallah

 5. Sayın editör sürekli elimde telefon haberlere bakıyorum.sendikadan istifa edenlerin hepsi mi dönecek

 6. Açıktamısınız ihraç mı. Benim eşim toplamda 15 aylık sendikadan ihraç. Üstelik Mart 2015 te istifa etmişti. Siz kaç ay üye olmuştunuz.

 7. Benim eşim de daha önce kapatılmış olan dernek üyeliğinden 2 aydır tutuklu.anlamadığım nokta şu derneğin saymanı bile serbest kalırken eşim tutuklandı.ben de aciktayim 2 yıl önce istifa ettiğim sendikadan dolayı.acaba eşimden dolayı mi surem uzatıldı.haksızlık diz boyu.sendika başkanı olan kişi şu anda görevde.sanırım hep alttakiler eziliyor.hakkimi helal etmiyorum.suçsuz yere bizi bu duruma düşürenlerin de cezasını çekmesini istiyorum.iki kizim var hergün soruyorlar babam ne zaman gelecek diye.yalan söylemekten yoruldum.baba orda çalışıyor müdür izin vermiyor.ordaki amcalara okuma yazma öğretiyor diyorum.çocuklarımı babasız bırakan herkes cezasını fazla fazla çeker insallah.

 8. sayın editor esin tutuklu olması(imzasi yokmuş esimin dernek uyeliginde sikayet uzerine tutuklama oldu)benim ihracimda bir kriter mi bu.bu konuda bilginiz var mi 15 temmuzdan 1 yıl önce sendikadan istifa etmistim 2006 da açılmış 2007den beri kullanılmamış pasif bir hesapta var iade edilebilirmiyim

 9. Sayın editör bizim gibi güzel bir haber bekleyen masumlara bizi ümitlendirecek iyi haberler verdiğiniz için ve herkesin sorusuna cevap vermeye çalıştığınız için size çok teşekkür ederiz. Ben de 2015 Ekim ayında istifa ettiğim sendikadan dolayı ihraç oldum. Hiçbir zaman devletime ihanet etmedim hain olmadım. Ne geldiyse başıma saflığımdan iyi niyetimden ve hayır diyemediğimden geldi. Şimdi inşaatlarda çalışıyorum. İnşallah adalet yerini bulur da benim gibi suçsuzlar bir gün geri döner. Tekrar sağolun…

 10. Sayın editör çok teşekkür ederim öncelikle. Benim sendika ya 18 aylık bir uyeligim oldu.bu çıkacak khk da dönme şansım varmı. .

 11. Sayin editor 8 gun onceden duyum aldiniz tebrik ederim.Peki sayi 1000.2000 varmi yoksa 50. 100 falanmi. Bide 24 kasimdami khk

  • Biz kasım ayı bitmeden olacağına değindik, 24 Kasım olursa da iyi olur. Bunlar değişkenlik gösterebilir. Sayı konusunda bilgi vermemiz doğru değil.

 12. Yasal olmasına güvendiğim sendikadan dolayı ihraç oldum,sosyal güvence olarak düşündüğüm içinde ayrılmamıştım.Gerçekten adaletli davranılmasını ve bir suç işlememiş biz masumların haklarının iade edilmesini istiyorum.Merhamet dilenmiyorum sadece hakkım olan adaleti istiyorum.

 13. Sayın editör öğretmenlerden bu kararnamede kaç kişi döner herhangi bir duyumunuz ya da tahmininiz var mı?

 14. sendikada kalış süresi diye bir kriter nasıl baz alınır bilemiyorum. son dakikaya kadar içinde kalıp sendikal faaliyetlere katılmayan, iç yüzünün ne olduğunu bilmeyen, sendikanın sadece devlet izniyle kurulmuş anayasal bi güvence olduğunu bilenler ve bu düşünceyle üyeliğini devam ettirenler ne olacak??????

 15. Sayın editör istifa edenler için lütfen süreye bakılmasın yine üzüleceğiz.ben vatan haini değilim.istifa ettim o kara günden 1, 5 yıl önce.

 16. Sayın editör sendika da 3-5ay kalan iade ediliyor deniyor.zaten onlar ihraç edilmediler.22 ay kalıp istifa eden ne olacak.iade khk sı onları ilgilendiriyordu?yoksa kriterlerde hata yapılmış olanlar mı iade ediliyor.numan kurtulmuş hatalı ihraç lar iade edilecek diyor.biz hangi grubtayız

   • Anlasilan o ki sendika da 20 ay kalıp 1 ,5 yıl önce istifa edenler için durum pek iç acıcı değil.tek kriter durumu diye sevinirken hiç alakamiz olmadıgi halde hemde.Burdan bize birşey çıkmaz gibime geliyor halen mağdur olucaz Allah biliyor ne diyelim günahsız masumun Allah yanındadır.

     • Hocam ben toplam 20 ay üyeligim var.Hiç açığa da alınmadan soruşturma geçirmeden seminerin 2. Günü ihraç olan sendikadan 2015 Nisan çıkışlı bir öğretmenim .Psikolojim o kadar bozuk ki anlatılmaz.Sizinle alakalı değil ama adalet ve güven duygumu kaybettim herşeye .Malum sitede bir yorumlar var şaşırır kalırsınız.Öğretmen olmayan bilemez .Sendika ne zaman bu kadar kale alındı şaşırdım kaldım.Ne yaptım ne suç işledim bilmiyorum.Dünyaya olan bakış açımızı öyle değiştirdiler ki şok olduk.Açık ve net olarak sizden başka bizi, suçsuz insanları destekleyen başka bir yer olmadı.Herkes birseyin yoksa devlet sana bunu yapmazdi kanısına sahip .Vicdanım rahat ben hiç bir zaman hain olmadım.Ama Allah katında şikayetçiyim .Benim 1.5 yaşında kızım var emin olun 3 aydır bağrıma basıp sevemedim.Eşim keza garibim o da öğretmen .Benimle beraber o da çekiyor bu zulmü. onun şükür böyle durumları yok.Ama ben arkadaş hatrına girip çıktığım tembellik mi desem başka birşey yok inanın 2015 nisanda gec belki ama çıktığım bu sendikadan bu yaftayı yedim.Allah sizden razı olsun .Korkum şu ki kızıma Allahimin lütfuna, yeteri kadar hakkıyla bakamamak .Benim soyismimi gururla taşımasını isterim.Çünkü bir babanın evladına bırakacağı ve verebilecegi en değerli şey temiz bir soyisim helalinden kazanılmış rızık seref ve namustur.Şükür ki bunu ben biliyorum ama insanımız çok üstün körü yaklaşıyor.Keza ki böyle bir hata yapilmamalıydı devlet tarafından.Çünkü devlet insanına adalet sağlamak için vardır.Ben bu hainlerin hiçbir zaman hiçbir sohbet toplantı vs. Alakam banka falan hiç yok isim olmadı.Sendika yüzünden bu durumu yaşıyorum.Allah sizden gani gani razı olsun tekrardan sizle alakalı değil ama adalet ölmüş bu ülkede cenaze namazını kılmaya giden yok o kadar yani.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM