Nurettin Canikli; 27 bin 715 öğretmen ihraç edildi

İhraç edilen öğretmenlerin durumu hakkında açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli açığa alınan öğretmenlerin ve göreve iade edilenlerin durumu hakkında güncel ifadeler kullandı.

Nurettin Canikli; 27 bin 715 öğretmen ihraç edildi

Nurettin Canikli; 27 bin 715 öğretmen ihraç edildi

Şu ana kadar meslekten ihraç edilen MEB personel sayısının 27 bin 715 olduğunu belirtti. Canikli Tunceli’de açığa alınan ve sonrasında göreve iade edilen öğretmenler hakkında da açıklamalarda bulundu. Canikli tüm soruşturmaların devam ettiğinin altını çizdi.

TUNCELİ’DE GÖREVE İADE

Bakanlar Kurulu sonrasında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Tunceli’de göreve iade edilen öğretmenlerin soruşturmalarının süreceğini belirtti. Ayrıca son dönemde açığa alınan öğretmenler ile ilgili inceleme ve soruşturma sürecinin sürdüğünü vurguladı.

ÖNEMLİ KARARLAR

Canikli, Eğitim Öğretim yılında önemli kararlar alındığını belirtti. Canikli, mesleki eğitimde önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren çıraklık zorunlu eğitim kapsamına alınacak açıklamasını yaptı. Nurettin Canikli kamuda reform yapılması gerektiğinin vurgusunu yaparken, kamu kaynaklarının millet için kullanılması gerektiğini belirtti.

ASGARİ ÜCRET

Canikli asgari ücret konusuna da değindi. Canikli asgari ücretin net miktarının 1300 liranın altına düşmesi ihtimali söz konusuydu. Alacağımız tedbirlerle ve kullanacağımız yöntemlerle asgari ücret 1300 liranın altında düşmeyecek. Bu konuda gerekli açıklamaları Sayın Başbakan yapacak ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. tabi oraya öğretmen bulamayacaktınız mecbur iade edildiler peki suçsuz müslüman başı kapalı öğretmenleri niye açığa aldınız hala bekletiyorsunuz kasıtlı suç isnat edilen bir asya bankda 5 kuruşu olan öğretmenleri bile açığa aldınız allah sizi bildiği gibi yapsın çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın ..kanıt yok belge yok sadece asılsız ihbar var ihbar edenlerde chp li okul müdürleri chp li muhtarlar bunları bile kale alıp müslümanlara işkence yapıyorsunuz bir akpartili olarak size sesleniyorum bunun vebali altında kalacaksınız sandıkda meraklanmayın sandık önümüze gelecek ve göreceksiniz suçsuz açığa almak insanları görevine iade etmemek çamur at izi kalsın

  2. Sizi Allah’a havale ediyorum hem o fetöcülerden hemde savunma hakkı vermeyen beş parasız iş bavruları sizin korkunuzdan reddedilen ,çoçuklarının ihtiyacını karşılamayacak hale getirilen eski bir öğretmen olarak sizlerin ahirette peşinizde olacağım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM