Sendika, Bank Asya, özel okul nedeniyle yargılanan 4 öğretmene tahliye

Bolu’da devam eden davada 4 öğretmen hakkında tahliye kararı çıktı. FETÖ bağlantısı, örgüt üyeliğinden toplamda 71 sanığın yargılandığı davada bugün 9 sanık dinlendi.

Sendika, Bank Asya, özel okul nedeniyle yargılanan 4 öğretmene tahliye

Sendika, Bank Asya, özel okul nedeniyle yargılanan 4 öğretmene tahliye

Aktif Eğitim-Sen üyeliği, Bank Asya hesabı, çocuklarını Bolu’da FETÖ bağlantılı özel okula gönderme, Zaman gazetesi ve Sızıntı dergilerine abonelik, ByLock uygulaması kullanma gibi çeşitli nedenlerden dolayı yargılan 71 sanığın davası sürüyor.

DURUŞMA YARINA ERTELENDİ

Bugün yapılan duruşmada mahkeme heyeti tarafından 9 sanık dinlendi. Diğer sanıkların dinlenmesi için mahkeme yarına ertelenirken yargılanan 71 sanığın Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak çeşitli kurumlarda çalışan MEB personelleri, öğretmenler olduğu bilgisi verildi. Sanıkların önce açığa alındıkları sonrasında ise çıkan Kanun Hükmünde Kararnameler ile mesleklerinden ihraç edildiği öğrenilirken sanıklar terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyor.

4 ÖĞRETMEN TAHLİYE EDİLDİ

FETÖ davaları için hazırlanan Belediye Nikah Salonu’nda yapılan duruşma tutuklu sanıklar, tutuksuz sanıklar ile sanıkların yakınları ve sanıkların katıldı. Bolu Mili Eğitim Müdürlüğü Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) soruşturmasında 71 sanık yargılanıyor. ogretmenlericin.com olarak 71 sanıktan 39 tanesinde örgütün gizli haberleşme programı olarak bilinen ByLock olduğu diğer sanıkların ise çeşitli nedenlerden dolayı (sendika, banka, özel okul) örgüte üyelik nedeniyle yargılandıklarını belirtelim. Sanıklardan 4’ü bugün tahliye edilirken hepsinin de öğretmen olduğu ancak sanıklara hangi suçlamaların yöneltildiği açıklanmadı. Mahkemenin yarınki duruşmasından sonra daha net bilgiye ulaşılabilecektir kanaatindeyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Şimdiye kadar hainlik ve nankörlükte olmadı ki böyle dediğiniz olumsuzluk olsun. Lütfen hainler Feto=Pyd masum gösterilmesin, Bu vatan ve evlatları hiçbirzaman besledikleri tarafından kendi uçaklarıyla bombalanmadı. 15 Temmuz’u Unutmadık Unutmayacağız

  2. Yasal işlerden dolayı insanların yargılanması çok acı verici ve dramatik bir durum.Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle bir trajedi görülmedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM