Son dakika! MEB’de 21 Aralık tarihinde bin 980 öğretmen daha açığa alındı

Milli Eğitim Bakanlığı bugün itibari ile bin 980 öğretmenin FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alındığını açıkladı. Açığa alınan MEB personellerinin bilgisi belirtilmezken, 2 bine yakın öğretmenin açığa alınmasından sonra MEB’de tekrar açığa almaların olacağı beklenmektedir.

Son dakika! MEB’de 21 Aralık tarihinde bin 980 öğretmen daha açığa alındı

Son dakika! MEB’de 21 Aralık tarihinde bin 980 öğretmen daha açığa alındı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) FETÖ soruşturmasının merkezi olmuş durumda. MEB’de daha önceden on binlerce öğretmen açığa alınmış, açığa alınanlardan ise 30 binden fazla öğretmen meslekten ihraç edilmişti. İhraç edilenlerden bir kısmı açığa alınmadan direkt ihraç edilmişti. 21 Aralık tarihinde MEB’de 1980 öğretmen FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada açığa almaların FETÖ soruşturması kapsamında olduğu belirtilirken açığa alınanların listesi veya açığa alınanların bilgileri açıklanmadı.

FETÖ SORUŞTURMASI

Kamuda yürütülen soruşturmalar kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü bağlantıları olan kamu personelleri hakkında açığa alma tedbirleri uygulanmaya devam ediyor. 21.12.2016 tarihinde MEB tarafından yapılan açıklamada FETÖ terör örgütü bağlantıları oldukları gerekçesi ile bin 980 öğretmenin açığa alındığı açıklandı. Açığa alınan 1980 MEB personeli içerisinde öğretmen ve diğer kademelerde görev yapan çalışanların olduğu bilgisi bulunmakta olup, FETÖ soruşturması kapsamında yapılan inceleme işlemlerinin sürdüğü, açığa almaların devam edeceği tahmin edilmektedir.

AÇIĞA ALINANLAR

MEB açığa alınan öğretmenlerin listesini, bilgisini açıklamazken, konuyla ilgili başka ayrıntı paylaşmadı. Bakanlık açığa alınanların FETÖ soruşturması nedeniyle açığa alındığını belirtirken, 1980 kişi hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri getirildiğini ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

21 yorum

 1. Sayın editör, 19 kasım tarihli bir haberiniz var dı.ihrac kriterleri esnetiliyor diye.bu haber gercekmidir.kaynagi varmıdır.Cevap verirseniz sevinirim

 2. Bu son açığa alınanlar, daha önce ilk furyada bakanlık tarafından 18 temmuzda açığa alınıp hakkında ihrac kararı çıkmayıp 18 ekimde 3 ay açıkta bekleme suresi dolup göreve iade edilenlerdir.tekrardan neden açığa alındıkları bilinmiyor..ancak twitterdaki hesaplar bu isimlerinde ihrac edileceğini yayiyorlar.

 3. muz cumhuruyetleri bile dah artika cok hukukun ustunlugune inaniyorlardir.devlet kafayi yedi artik.vurun ogretmene rahatlayin.bu kis sert gececekmis cok kar yagacakmis birkacbin ogretmeni daha atalim onlar yuzunden yagiyormus kar anadoluya.

 4. Arkadaşlar inanın tükendim çocuklar okula gidiyor harçlık veremiyorum kaloriferi yakamıyoruz paramız yok battaniyenin altında oturuyoruz eşim ameliyat oldu sağlık güvencemiz yok ölüme terk edildik biliyorum ki birçok arkadaş benim durumunda Şaşırdık kaldık

 5. Şuan için mevcut kriterler yumuşamadan kimse iade khk sında ismini aramasın…hayal kırıklığı yaşasınız..Sendika nedeniyle ihraca iğrayanlar ohalin bitmesini beklesinler bir yol açılacak duyumu var.Allah tüm masumları korusun

 6. Yeni bir iade khk’sı umuttu, hayaldi, belkiler vardı, masumlar vardı, kandırılmış fetö mağduru insanlar var diyen yetkililer vardı. Bu gün, yarın , suçunuz yok, bir iltisakınız yok görevinize dönersiniz diye umut telkin edenler vardı.Bu telkinler ile geleceğe umutla bakanlar vardı. Son olayda: Rus Büyükelçisinin öldürülmesi sonucu umutlarımız yarınlardan öteye mi kaldı? Vatan haini sadece Rus Büyükelçisine değil hiç bir iltisakı olmayan masum insanların geri dönme umutlarına da mı sıktı? Vicdanımız rahat biliyoruzki vatan hainleri hainlik yapmaya devam edecek,onların yaptığı her hainlikte masum insanlar bir tokat daha yiyecek, onlar hainlik yapmaya masumlar ise bu ülke için dua etmeye devam edecek. Umut etmek ne güzel, yarınlara dair güzel söz duymak ne güzel, inşallah yetkililer haininlerin yaptığı her kirli olayda masumları şamar oğlanı yapmazlar, vurun abalıya demezler ve suçsuz ve masum olan insanları bu hain örgütle ilişkilendirmezler.

  • Hocam insanlar arasında adalet olmadığı için Ilahi adalet var.Hak yerini er yada geç bulacak yasal nedenlerle ihraç olanlar geri dönecek.
   ALLAH BÜYÜKTÜR VE ADALETI MUTLAKTIR.
   Bu kadar insanın ahı diğer dünyaya kalmaz.

   • Hocam inan tükendim çocuklar okula gidiyor harçlık veremiyorum kaloriferi yakamıyoruz paramız yok battaniyenin altında oturuyoruz eşim ameliyat oldu sağlık güvencemiz yok ölüme terk edildik

 7. Yakında ihraç khk sı var demektir ihraç olan bizler için dönmek hayal oldu desene çok sevdiğimiz öğretmenliğe kavuşamayacagız bundan sonra boş haberlere itimat edip hayal kırıklığına uğramaktan kurtulmalıyız ağaç kökü yemeye devam

 8. Allahım ülkemize birligimize kardesligimize muslumanlara zarar vermek isteyenlere fırsat verme. Devlet buyuklerimize yetkililere adaletle vicdanla ve merhametle davranmalarini nasip eyle. Ulkemizde darbe girisiminden dolayı mağdur mazlum masum duruma düşenler başta olmak üzere yeryüzündeki bütün masumlarin yar ve yardımcısı ol Allahım Amin Amin Amin.

 9. Benimle beraber Allah bütün masumlarin yar ve yardımcısı olsun. En kisa zamanda tekrar okulumuzla ogrencilerimizle bulusacagiz Allahın izniyle.

  • Hocm bnde 21 aralikta aciga alindim.. sizin bi bilginiz var mi neden ?? Bi aciklama yapildi mi ??? Bank asya ile ilgisi var mi??

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM