Son dalga! Öğretmen, yönetici toplam 2400 personel MEB’de açığa alındı

MEB’de açığa almalar sürüyor. Akşam saatlerinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan 2400 MEB personeli açığa alındı. FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan öğretmenler hakkında detaylı açıklama yapılmadı.

Son dalga! Öğretmen, yönetici toplam 2400 personel MEB’de açığa alındı

Son dalga! Öğretmen, yönetici toplam 2400 personel MEB’de açığa alındı

13.10.2016 tarihi itibari ile 2400 öğretmen MEB tarafından açığa alındı. MEB’de açığa alınan personel sayısı gün geçtikçe artmaktadır. FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan öğretmenlerin son durumları hakkında açıklama yapılmazken ilerleyen saatlerde ayrıntıların netleşmesi beklenmektedir.

BYLOCK UYGULAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) başta olmak üzere kamuda çalışan personel için inceleme ve soruşturma işlemleri devam etmektedir. Son dönemde ByLock uygulaması ile gözaltına alınan ve tutuklanan öğretmenlerin sayısı gittikçe artmakta olup bu açığa almaların da ByLock uygulaması ile bağlantılı olduğu düşünülmektedir. MİT ve Emniyet yetkilileri tarafından araştırılan uygulamanın kamuda çalışan ve kullanan personel sayısının 100 binin üzerinde olduğu düşünülmektedir.

İLLER VE AÇIĞA ALINANLAR

Açığa alınan öğretmenlerin isimleri, görev yerleri ve bilgileri hakkında herhangi bir detay verilmezken son dönemde FETÖ’den açığa alınan ve herhangi bir işlem yapılmadan bekleyen öğretmen sayısı binlerle ifade edilmektedir. 672 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilenlerden sonra başka KHK ile meslekten ihraç gerçekleşmedi. 1 Eylül tarihinden sonra açığa alınan öğretmenler beklemeye alındılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Sucsuzlar hemde teroristlikle suclanarak madur edildiyse bunun turlu turlu sikintilari olup tabiki de bir tazminati olmali en azindan hukuk devletlerinde…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM