Suçsuz olup meslekten ihraç edilenler 24 Kasım’da göreve iade KHK’si bekliyor

Meslekten ihraç edilen MEB personeli başta olmak üzere kamu personellerine yönelik göreve iade KHK’si yakın zamanda çıkacak. İkinci Kanun Hükmünde Kararname ile göreve iade edileceklerin sayısı artacak.

Suçsuz olup meslekten ihraç edilenler 24 Kasım’da göreve iade KHK’si bekliyor

Suçsuz olup meslekten ihraç edilenler 24 Kasım’da göreve iade KHK’si bekliyor

ogretmenlericin.com olarak geçtiğimiz hafta meslekten ihraç edilenlerle ilgili aldığımız bilgiler doğrultusunda birkaç haber yapmıştık. Haberlerimize gelen yorumlarda ve haberlerimizde meslekten ihraç edilenlerden suçsuz olanların göreve iadeleri için Kasım ayı içerisinde bir göreve iade KHK‘si (Kanun Hükmünde Kararname) beklediğimizi belirttik. Ancak suçsuz olan arkadaşların iade konusunda umutlarını, hayallerini bizden kaynaklanmayan sebeplerden dolayı yıkmak istemediğimizden iade KHK’si konusunda temkinli davrandık.

MEMURLAR.NET: 2. İADE KHK’Sİ BEKLENİYOR

Kamudan haber ve öğretmen haber konusunda ilk akla gelen site olan MemurlarNet sitesi de bugün yapmış olduğu haberde çok kısa süre içerisinde göreve iadeler için ikinci KHK çıkacağını duyurdu. Site olarak edindikleri bilgilere göre hazırlık aşamasında olan göreve iade KHK’si yakın zamanda çıkacak.

BİZ TEMKİNLİYİZ

Öğretmenler İçin olarak biz temkinli davranmaya devam ediyoruz. Meslekten ihraç edilen ve suçsuz olan arkadaşların çektikleri sıkıntılar kolay bir durum değil. Sabahtan akşama kadar umut var-i bir haber için bilgisayar başında göz yaşı döken öğretmenler, memurlar var. Bu yüzden biz Kasım ayı içerisinde bir göreve iade için Kanun Hükmünde Kararname bekliyoruz. İkinci göreve iade Kanun Hükmünde Kararnamenin de 24 Kasım’da çıkmasını umut ediyoruz. Bunu yineleyelim ancak göreve iade KHK’si bekleyen arkadaşlarımız buna garanti olarak da bakmasınlar. İade KHK’si gecikir, planlama değişir umutları yıkılmasın. Bize gelecek eleştiriler önemli değil biz eleştiri dahil tüm yorumlara cevap yazıyoruz ama suçsuzların umutlarının yıkılması zor bir vebal. Suçsuz olanlar göreve iade edilmesi temennisiyle.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

92 yorum

 1. Sayin editör 39 gün sendika üyeliğim var geri döneminin ihraç edildi. Benim gibiler açıkta. Böyle bende tek kriterdenden inşallah tez zamanda iade ediliriz.başka kriter yok.KHK iadesinden haberiniz varmı sayın editor. Allah büyük

 2. Sadece bank asya ya para yatirmak kucuk miktarda 29 ocakta yatirdim kar payuli amacli yaklasik 8 ay sonra cektim tek konu bu beni durumum nedir editor bey Allah icin bu magduriyetime bir su serp yorulduk bittik artik devlet buyuk Allah yar ve yardimcimiz olsun.

 3. Kapatılan özel okullarda görev yaparken lisansı iptal edilen öğretmenlerle ilgili gelişme var mı?

 4. magduruz diye aglamayin diyen vatandas sen vatanini milletini benden cok mu seviyorsun ha ha ha…sende magdur ol sen de agla da biz gibileri anla.ote dunyada alacaklilar listesine sen de eklendin ne mutlu bana oysa bilmeeem tanimam. sayin editor yine 3-5 kisiyi iade edeceklerse biz umitlenmeyelim de baskalari sevinsin yine ellerine ne gececekse.4 kez tup bebek denemesi yaptirdim hamileyim sukur su halde dogmamis bebegimin de hakkini haram ediyorum zalimlere.

 5. Hükümet bu konuda nokta atışı yaptı bence. Ne kadar bu pisliklere bulaşan varsa hepsini temizledi. Yok ben masumum, çocuğum mağdur git başka iş yap kardeşim alıştınız yatmaya… Herkes memur değil ya… Bilgisayar başında haber takip edeceğine git kendine başka bir iş bul… Anlayın artık devlet sizin gibi hainlerle çalışmak istemiyor… Aklını salyalı sümüklü bir embesile kiraya vermiş adamlardan fayda gelmez hadi artık başka kapıya… Gidin o yavşak sizi kurtarsın… ARTIK YETER AĞLAMAYIN MAĞDDURUZ DİYE… Hepimizin çocuğu var

  • Allah sana yaşatmasın böyle bir aciyi ama şöyle uyuyan çocuğunun yüzüne bir bak ve bu yazdıklarını bir daha düşün ya bu insanların suçu yoksa !!!kul hakkı nedir biliyor musun ????

  • akıllı yorum yap .Sen kimsin de hain damgası vuruyorsun cahil cühela insanlar yüzünden bu hallerdeyiz suçumuz yok diyoruz sana inandıracaksak vah ki vah .Devlet seni de magdur etsinde görelim adamın hiç bir yerle alakası yok senin gibi birileri yok efendim bu hain hop atsın öylemi sen kimsin ya

 6. Sayın editör öncelikle allah razı olsun. Siz yetkililere ulaşırsınız.ne olur sendikadan istifa edenler geri dönsün. Fetöcülerin ekmeğine yağ sürülmesi demek. İstifa ne demek ya tavrını koymak demek ne olduklarını görmek demek 1,5 yıl önceden istifa edilmiş.birde sayın editör neden çevremize sorulmuyor iş arkadaşlarına sorulmuyor,bize neden sorulmuyor.

 7. 14 Ekim 2016 yılında görevden uzaklaştırıldım. Milli Eğitim Bakanlığına gittim.Neden görevden uzaklaştırıldım diye soracak kimseyi bulamadım. Ancak el altından son alınan 2400 kişinin bylok tan alındığı söyleniyor.Benim adıma kayıtlı 2009 tarihinde eşimin dayısının kızına kamu hattı çok veriliyordu onu alıp verdim.Başbakan ve Bakanda kendileri söyledi zamanında 4 – 5 tane kamu hattı alıp akrabalarına verenlerin mağdur olmayacaklarını söylediler. Bir tek bu numaradan şüpheleniyorum. Başka da aklıma bir şey gelmiyor.Ben 15 Temmuzdan sonra 23 gün meydanda bir fiil nöbet tutan ve bunu her gün facebook ta paylaşan biriyim. Cumhurbaşkanımızı Başbakanlığından beri destekleyen biriyim. Bizim durumumuzu soracak ve ne durumda olduğumuzu öğrenecek birileri var mı ben bulamadım. Bizim hakkımızda her hangi bir soruşturma var mı ben bilmiyorum. Ben kendimi kör bir kuyuda sessizce bekletilen biri gibi hissediyorum.Eğer Milli Eğitim Bakanlığı bir birim kurduysa bu birim bize bilgi veremez mi? Her türlü mesajı gönderen bu bakanlık bizim ne durumda olduğumuzu yada soruşturma varsa ne durumda olduğunu mesaj ata bilir veya basın yolu ile bildire bilirler.

 8. sayın editör bakanlık oluru ile 29.07.2016 tarihinde buyana açıktayım şimdi beni bakanlık oluru ilemi veya valilik onayı ilemi iade edecekler yetki kimde bilginiz ne yönde

 9. Tek kriter sendika üyeliği olanlar istifa etmiş etmemiş herkes hemen iade edilmeli,yakında çıkacak khk da olmasa da sonrakilerde olur, bütün mağdurların iade edilmesini istiyorum

 10. Sayın editöre, kendisine soru yönelten herkese, incelik gösterip tek tek cevap verme zahmetinde buluduğu ve bu kişilerin yüreklerine su serptiği için çok teşekkür ediyorum. Yanlış hesap Bağdat’tan döner. Niyet okuma yapan hükümet yetkilileri, bu yanlıştan en kısa zamanda döner inşallah.Cimer’e ve Bimer’e yazdığım yazılarda her Cuma namazı hutbe sonrası hocanın okuduğu Nahl suresinin 90. ayetini(“Allah,adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder.”)paylaşarak cumhurbaşkanımızın ve adı Adalet ve Kalkınma Partisi olan hükümetimizin adaletle hükmetmesini istedim. Umarım Rabb’imizin bu sözlerine kulak verirler. Bir ismi de “El-Adl”olan Allah’ın adaletine sığınıyoruz.

 11. 1 eylül ihraç khs nda adım çıkmadı . Fakat 29 ekimde ihraç oldum. İlkinde zaten beni arastirmamislar midir. Sizin düşünceninz nedir acaba..

 12. Hükümet hala tek krıterden atmadığını söylüyor,peki benim gibi istifa ettiği sendikadan dolayı vatan haini ilan edilip atılan insanların başka ne bağlantısı vardı.varsa niye bize tebliğ edilmiyor.ben haberim olmadan bylook mu kullanmışım yoksa olmayan paramı bankaya mı yatırmışım.suçumuzu söyleyin ki kendimizi savunabilelim.beni hatır için sendikalı yapan ve son günlere kadar sendikalı olan eski müdürüm 17 temmuzda emeklilik dilekçesi veriyor ve 2 hafta önce af ediliyorda ben 2015 temmuzunda istifa ettiğim sendikadan dolayı AK PARTİDE TANIDIĞIM OLMADIĞI için atılıyorum,bu mu adalet.ALLAH BİZİ YÖNETENLERE VİCDAN VERSİN İNŞALLAH…

 13. MEB üst düzeydeki FETÖ temizliği ne zaman yapılacak? Hala bir çok şube müdürü ve daire başkanı aktif görevde veya pasif görevde. Bunların Fetö bağlantıları açık ve net. Ayrıca fetöcülükten ihraç edilen bakanlık merkez teşkilatındaki daire başkanı ve şube müdürlerini atayan kişiler hala aktif görevde. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğündeki bu üst düzey personele kimse hesap sormayacak mı?

 14. Valilikler de neyi bekliyor anlamadım.başka hiçbir kriter yok.sendika yasal.yasadışı hiçbir eylem ya da herhangi bir bağlantı da yok.Dönmeyi bekliyorum ama hayirlisi artık dua etmekten başka birşey gelmiyor elimizden.

 15. Sayın editör öncelikle teşekkür ediyorum herkese yardımcı olmaya çalıştığınız için.iadeler sadece ihraclar için mi acaba acikta olanlar ile ilgili de iade olabilir mi?12agustosdan beri aciktayim.11 kasımda 2 ay daha uzatıldı.daha önce de yazmistim sendika üyeliğinden dolayı.24 ocak 2014 giriş 24 aralık 2014 çıkış.

  • Açıkta olanların göreve iadeleri talimat üzerine Valilikler tarafından yapılıyor. KHK ile açığa alınanların bağlantısı yok. Açıkta olanların da bu inceleme kriterlerine göre suçsuz oldukları anlaşılırsa her an iade edilebiliyorlar. Belli bir günü ya da ilanı beklemelerine gerek yok.

 16. Sayin Editör,
  Ben görevden alinmis degilim ama bu zor günlerde, hicbir sucu olmadigi halde bütün ailesiyle sikinti ceken insanlarin yaninda oldugunuz ve onlarin sesini duyurmaya calistiginiz icin tesekkür ediyorum

 17. Editöre teşekkür ediyorum , şu zor günlerdeki yaklaşımı için.. ve çıkan haberlere göre 15 Temmuz’a kadar sendikaya üye olanlar affedilmeyecek ben mayısta istifa ettim kabul görür mü şansım ver mı?

 18. Sayın Editör,
  Eşim 2015 Ekim ayında bu sendikadan istifa etmişti. Bundan başka hiçbir kriter yok.Şu an ihraç edilmiş durumda. Bu durumda görevine iade edilir mi? Cevap verirseniz seviniriz. Allah sizden razı olsun. En azından bizi anlayan birileri var.

  • Sadece sendika kriterinden ihraç edilenlerin, sendikada yönetici olarak görev yapmamış normal üyelerin göreve dönmesini bekliyoruz.

 19. Sendikaya kısa süreli üye olanlar iade edilecek 15 temmuza kadar üye kalanlar iade edilmeyecek deniliyor. Bence bu yanlış sonradan kural koymak bu insanlar nereden bilecek yaptığı yasal bişeyin sonradan suç olacağını. Sendika üyeliğinden kimse suçlanmamalı. Sizlerden bu konuda destek bekliyoruz.

 20. Bu sendikadan istifa edenleri de hiç anlamıyorum neden giriniz neden istifa ettiniz sürekli istifa edenler dönsün diyorsunuz istifa etmeyenler ne suç işledi ki ihraç ediliyoruz.Gerçekten sadece tembelliğim yüzünden arkadaş hatırına kaldığım sendikadan dolayı suçlanmak çok acı lütfen biraz empati yapın .Allah suçsuz olup gizli saklı herşeyden uzak olmaya çalışan masumların yardımcısı olsun .Bu arada Gözümü açar açmaz ilk sizin sayfanıza bakıyorum diğer memur ve öğretmenler sayfalarına göre daha objektif yaklaşıyorsunuz olaylara tebrikler

 21. öncelikle çok ama çok teşekkürler sayin editor masumun yanında oldugunuz için. keşke yetkililerde sizin gibi vicdan sahibi olsa.ben sendikadan 15 temmuzdan 14 ay önce istifa etmiştim esimde cocugumuzu fiyatı diğer kolejlere gore daha uygun olduğu için onların okuluna gönderdi veli olarak esim gözüküyor bu durumda goreve iade şansım varmidir

 22. 17 .25 aralık öncesi 4 aylık sendika üyeliğim var. 2014 ocak başlangıç eylül çıkış üyeliğim var 8 ay olmak üzere. 17.25 aralık oncesi 4 aylık sendika baz alınıyor mu. Bu kritere dahilmi üyeliğim. 2013 Şubat ayından sonra pasif bi hesabım var. Kesinlikle çağrı üzerine yatırımım yok. 29 ekimde ihraç oldum. Dönme ihtimalim nedir acaba?

 23. Sayin editorum oncelikle Allah razi olsun az once vatan gazetesinde bir haber okudum ihraclara yenidn duzenleme seklinde kriterler esnetiliyor,8binkisi goreve iade ediliyor sizin yorumunuz nedir?

   • Sayın editör tam at izi it izi durumu 17/25 aralık milat ama devlet izni ile bu tarihten sonra hainler sendika kurmuş kimlere hizmet ettiğini bilmeden baskı ve hatıra binayen uyu olmuş toy memura niye üye oldun al sana ihraç deniliyor boyle mücadele olmaz asil ajanlar hainler kacirmisiz elimizden teşekkürler

 24. sayın editör ben kamu çalışanı olarak 29 07.2016 tarihinde açığa alındım yorumları ve haberleri takip ediyorum bu terör örgütünün allah belasını versin millete silah doğrultan herkesin karşısındayım millete silah sıkılmaz sıkanlar sorgusuz suvalsiz vatan hainidir ve cezasını devlet yakıştığı şekilde verecek.

  benim anlıyamadığım benim açığa alınmaktaki sebebimi anlıyamadım sendikaların hiç birine kayıdım yok olsam maasımdan kesinti olurdu bankanın kapısından dahi girmedim ne gelen var ne giden bu yanlışlık elbet farkına varılacak diye beklyip duruyorum bir kaç akıl danıştım kurumumdakilere belgele ve itiraz et dediler neyi nerden belgeleyeceğim onuda bilmiyorum iade khk sı diyorsunuz ben khk ile açığa alınmadım bakanlığın oluru ile alındım benimla açığa alınanlar ihraç oldu ben bekliyorum.
  şimdi ben khk ile alınmadım hakkımdada bir takibat yapılmadığını düşünüyorum çünkü gelen giden yok yok bizim durum nasıl olacak ben biryerleden bir açıklamaya ulaşamadım sizin bilginiz ne doğrultuda nasıl olur bi fikir suna bilirmisiniz saygılar.

   • idareyle bir tartışmam olmuştu bir alt bölgeye tayin istedim gittim tartışdığım idareci ordada mobbik uygulaması yaptı ama 657 iyi takip eden biriyim bir suçlama yapıştıramadı bu kalkışma olduktan sonra gittiğim yerdeki idarecilerden sendika kaydımın olup olmadığı hakkında sorular sorduğu tarafıma bildirildi ama kaydım yoktu merkezde bir odaya kapanıp bir sendikanın temsilcisyle görüşme yaptığı bakanlığa verilecek isimler hakkında istişare yaptıkları günden üç gün sonra 29.07.2016 tarihi cumartesi telefonla arandım ve 6 kişi ile birlikte açığa alındım 5 kişi ihraç oldu ama ben açıkta bekliyorum bakanlığı aradım hakkında her hangi bir işlem yok dendi.
    Beni bu isim listesinde göndererek bir çekirdek yapıştırma gayreti içinde oldukları kanatim yokta değil ama kesin olamıyorum kimseninde günahına giremem bunu neden anlattım şikayet olabilir dediniz ya bu sebebten.

    • sayın editör şimdi ben bakanlık onayı ile alındım khk ile alakası olmadığı kanatindeyim benim bu üzerimde bulunan tedbir kararı nasıl ve ne şekilde kalkacak ne yapmam lazım saygılar

 25. Neyin olacağını tahmin etmek için neyin olmayacağına kafa yormak gerekir.Israrla tek kriterden atmadık diyen bakanlıklardan büyük iadeler beklenilemez.Çünkü iade ettikleri otuz küsür memur içinde milletvekili yakını falan vardı.Buradan da anlaşılıyor ki kendilerince emin olduklarını iade ediyorlar ve iadede çok cimri davranarak akıllarınca fetö temizliğindeki derinliği bozmak istemiyorlar.Üzerlerinde de kamuoyu baskısı pek yok.Şimdi mağdur edilen bizlerin pek sahibi yok.Hükümetin haklılık refleksi yaşanılan mağduriyeti perdeliyor.Sadece insafın bizleri affetmesini beklemek o insafın olgunlaşmasını beklemek demek.Şunu demek istiyorum ki icra makamı ancak gelen tepkilerle oluşan toplum kanaati ile harekete geçer.Bu sitenin yaptığı gibi bize sahip çıkanların çoğalması gerekir ki ozaman hükmedenlerin üzerinde baskı oluşur.Aksi halde kendini haklı gören sana hak vermez.Ben döneceğiz diyorum inşallah ama toplumun genel desteği yanımzda olmalı.Bizlerin yaşadıkları öyle zor şeyler ki toplum buna sağır.Yaşarken ölü olmak.Yaşama sevincini yitirmek.İnsan içine çıkmak istememek.Kendini başarısız bulmak.Küskünlük duygusu ile kıvranmak.Yarınlara olan güven duygusunu yitirmek.Bunları yaşayan bilir.Rabbim dayanma gücü veriyor.Şükür Mağduriyetlerin sesi çıkmalı ki çatısı altında yaşadığımız sevgili devletimiz duysun.Kriterler içeride tartışılıyor bu belli.Ancak korkular yüzünden adalet gelmiyor gelemiyor.Karar alıcıların kulaklarına korku pompalayanlar yüzünden.Üstekilerin söylemleri yada bir işareti ile adalet gelebilir.Yoksa bakanlıklarla işimiz zor.

  • Kesinlikle katılıyorum. Yüzde 1 dediler kendilerini yalanlamazlar.tek kriter ihracı yok dediler .sosyal demokrat Atatürk’ün ilkelerine bağlı vatanini seven ailenin yetiştirdiği kardesim nisanlandi hayati değişti. Çalıştığı kurum bank asya dan maaş vermiş kurum açmış hesabi. Nişanlısı altını ni faizsiz diye bankasina koymuşlar. 4 incecik bilezik!!!geri aldi düğüne yakın ama ihrac!!! Eşi kitaplarını okumuş kardeşim de.ibadet tabakasının aleti olmus .şahsi fikrimce.annem depresyona girdi.kabullenemedi. psikolog 2 ay kendine getiremedi. Tutuklaninca duyduk herseyi ama evinde kitap bankada hesap. Bu ikisi emeğine geleceğine terörist olmasina hain olmasına sebepmis…. dik dik konusmus hakime kendinden emin. Ama hakim bile suc sayılıyor ohal de hadi içeri. …ifade si bile .şok gecirdigine kanıt ama adalet nerde. …nerde Şırnak silopi….hayatımız kaldi o sehirde…

 26. guzel haber insallah dediginiz gibi cikar. ama benim umudum yok.memurlar netide buradan kiniyorum

 27. Hicbir şekilde benim savunmami almadilar sormadilar sorusturmadilar 14 yillik ogretmen( dim ) yüzlerce pirlanta gibi çocuk yetiştirdim ben ulkeme acik yureklilikle söylüyorum eğer ki tek bir çocuğum tek bir velim bu öğretmen teroristtir bu öğretmen vatan hainidir bize terör propagandası yaptı derse cikarim gozumu bile kirpmadan kendi canima kiyarim ben ki matematik dersini bile vatan millet sevgisine bagliyordum hatir gönül ile girdigim bir sendikadan dolayi iğrenç bir itham ile mesleğimden oldum sizin gibi masum insanların olduğunu düşünen insanlar olduğu surece ve bunu ifade ettiğiniz surece benim gibilerin bir gün döneceğine inaniyorum saygilarimla

 28. Bu khk ile geri döneriz insallah.Inaniyorum sendika ve banka kriterler arasından çıkacak.. Bu khk olmazsa başka khk…ben umudumu yitirmeyecem…Bu tür haberlerinizden dolayı da teşekkür ederiz sayın editor….

  • 20 ay olunca silah mi dagitiyolar hocam. Biz sucluyuz yani o zaman ben de 2015te istifa ettim. Etmeyenler suclu mu deyim. Olmaz hocam olmaz suc yarguda bellidir orada anlasilir. Belki de size ozel gorev verildi hemen ciktiniz boyle mi dusunelim. Tobeeee. Biz birbirimizi desteklemezsek zor geri doneriz.

 29. Okuduğum haberlere göre bu iade khk sı daha çok üniversite de olan haksız ihraçlar için olacakmış .Burda bahsedilen tek kriter den dolayı olanlar çok olduğu için şahsi fikrim bizim gibi sendika dan ihraç edilen ki kaç kişi var bilmiyorum zor.İnşallah bizde içinde oluruz da magduriyetimiz giderilir.Ama bu site şimdiden memurlar net ten farklı olduğunu kanıtladı.En azından sesimizi duyurmaya çalışıyor.Kimseye umut dağıtmasa bile doğru olanın peşinde teşekkür ediyorum size.Allah mazlumun yanında olanın yanındadır.

 30. Benim ümidim var ınsaallah. Ekim ayında numan kurtulmuş bir konuşma yapmıştı Habertürke.gerekirse darbeye bizzat karisanlari destek verenleri haberi olanları cezalandırıriz diğer insanları da khk ile geri alırız adalwtsizliklwri ortadan kaldırır demişti. Devletimë inanıyorum belki hemen olmaz ama ınsaallh bütün Masumlar geri donecek.keşke yukardan bir akrabam olsada bir haber alsam da sizlerle paylaşabilsem

 31. Sayin EDİTÖRÜM bence basinda halka yuzde 1 dendiği icin büyük bir iade beklemek zor.tek kriterden ihrac etmedik diyenler hatamiz yok deyip sonra tek banka yada tek sendikadan ihraclari iade edermi bence etmez. Af kılıfı ile iade eder. Katılanlar katilmayanlar fikrime yorum yaparsanız tsklr…

  • İade olalım da nasıl olursa olsun önemli değil bnce bu saatten sonra.beni Rabbim biliyor suçsuz olduğumu. Onun rızasının dışına asla çıkmadığımi.kul bilmiş bilmemis çok önemli değil. Ama bnde sanki sizin gibi düşünüyorum. Tek kriter mevzusu da çok karışık. Adam istifa etmiş sendikadan bankadan da kredi kartı kullnmis. Yada çocuğu okula göndermiş bunların hepsi dönmeli bnce yasal olmayan tek şey baylok.bunun dışındaki herkes ınsaallh dönecektir. Ya bugünkü haberi okudum sinirim daha geçmedi memurlar nete yav güzel bir haber yapmışsın niye kaldırıyon Adam sekiz ay sendika da kaldı tabiki suç değil ama bu zamnda suç olarak kabul ediliyr birde yetmezmiş gibi bakanlığa şube müdürü olarak atanyr. Hani adalet.yazık bunu Rabbim görüyor ona havale ediyorum ne deym

 32. Çaresizseniz çare SiZSiniz.. ümitsizseniz ÜMİTsizsiniz.. sağduyuyla yaklaşalım arkadaşlar belki sendika üyeliğini devletin kendini koruma refleksi yüzünden kabul etmeyecekler.. ki inşallah mantıklı olanı yapıp sağduyuyla yaklaşırlar şu an hepsi muamma..adalet er geç yetişir çünkü vicdanım çok rahat.. vatanım milletime karşı..ihanet edenler korksun Allah tan! Sadece ! Yoksa üzüntü ve sıkıntı bitmez, inşallah sendika suç olmaktan çıkar..

 33. Sendika yüzünden mağdur olanlar göreve iade edilmeli. Sizden bu konuda yetkililere sesimizi duyurmanızı bekliyoruz. Çok zor durumdayız biz bu ülkeyi seviyoruz.

 34. Açıkta olan bir öğretmenim olarak fikirlerimi beyan etmek istiyorum. İki gün önce bir meslek dersleri öğretmeni arkadaşım aradı ve hocam bence sen bu mesleği hakkıyla yapmaya çalışan bir öğretmensin ve bu konudada o okulda seni bildim ben dedi. Bu olsa arkadaşın samimi duyguları. Duygusallıkla da söylenmiş olabilir. Hiçbir zaman ülkeme ve vatanıma zarar verecek bir girişim ya da faaliyet içinde olmadım, olamam. Mesleğimi elbetteki çok seviyorum elbetteki onu kaybetmeyi istemiyorum. Ancak ondan daha çok canımı yakan şey benim ülkeme karşı ona ihanet içinde olan bir hain çetesi içinde … boğazım düğümleniyor. Hiçkimseye anlatamıyorum. Çocuklarımın yüzüne eskisi gibi bakamıyorum. Rabbim doğruların yardımcısıdır.

 35. Devletimi milletimi hep sevdim. Hakkımla okudum çalıştım. Çevremde ve okulumda sevilen birisiyim. Hayatım boyunca bir uyarı bile bile almadım. Suçlu olanlar cezasını çeksin ama masum olanlar neden cezalandırılıyor. Insan hakkı en büyük haktır. Allah KUL hakkını affetmez. Masumum.Allah bütün masumlarin magdurlarin yardımcısı olsun. Insanin emeğine ve hakkına dikkat etmeli. Yasal olan işler suç olamaz. Ihraç sebebi olamaz. Mazlumun ahı alınmasın.
  Okulumu öğrencilerimi özledim.
  24 kasım öğretmenler gününe bütün masum öğretmenlerin ve diğer kamu personelinin iadesini bekliyorum. Her sabah bir umutla kalkıyorum.

 36. Haberinizin yakinda iade khksı gelecek kısmı tutacak gibi. İnşallah tek kriterden atilanin döneceği de tutar ki bu durumda iadelerin yüzlerce değil binlerce olması lazım. Tutmasa da canınız sagolsun. Acıya alıştık biz.

   • Kime göre neye göre suçsuz sn. editör. Bana göre bankayı destek için değil, çağrılarla değil yatırım için kullanan suçsuzdur. Bunu ayırmak da kolay. Oradaki parasının çok büyük kısmı 17 25ten önceden beri ordadır vs.

    • Siz de kendinize gore yorum yapmissiniz efendim. Benim param kuveytteydi. Sonra bankasyanin calisanlari okula geldi karpayi orani fazlaydi kuveyte gore. Bir de kuveyttekiler verdikleri bir sozun arkasinda durmadilar.halkbankasi benim maas bankam ve bana kredi karti vermedi 3 defa basvurdum.bankasyalilar veririz deyince ben de 2014 te hesap actim ve kuveytteki 3 bin 5 bin arasi bir miktarim vardi oraya aldim. Bu talimatla mi simdi. Ama tarih tutuyor napicaz. Banka calisani okula kadar gelmis buna bisey diyen yok. Olan bize oluyor. Maas aldigim banka 3 bin limitlu karti vermedi bana. Napicaz simdi…

 37. Helal olsun size.bu haberi ilk siz verdiniz çoğu kisi inanmadi. Ama gözüken o ki bir tane khk çıkacak. Peki Bu iade khksi sendika istifa eden herkes donecek mi başka bağlantısı yoksa

 38. inşallah dogrudur ,Allahın izniyle bu hafrada bu haberle avunacagız yine birisi çıkıp bizi hayal kırıklıgına ugratmaz insallah

 39. Insaallah hayırlı haberler alırız. Ama ne diyim bir saat önce memurlar nette sekiz aylık geçmişte aktif sen üyeliği bulunan Sivaslı biri bakanın memleketlisi meb de şube müdürü olarak atandı. Bu haberi tepki çektiği için heralde kaldırdılar. Yok göremedim bir daha.bu nasıl adalet zihnim durmuş vaziyette.aynı kibleye durdugumuz bu insanlar neden bu kadar zulüm yapıyorlar bize.inşallah iade oluruz sadece sendikadan dolayi bu kış kıyamet açlığa ve soğuğa mahkum edildik.esimde bn de geri dönsem üç ve yedi yaşındaki yavrularım in haklarını nasıl ödeyecekler. Gülmek nedir unuttuk zaten zoraki tebessümler.hak neylerse güzel eyler Sabretmek ten başka yolumuz yok.dua ile kalın kardeslerim

   • Bn hiç abartmiyorum 24 saatin 20 saatini haberlere bakmakla geçiriyorum.ve yorumları da okudum insanlar haklı olarak cok tepki gösterdiler. Yada biyerden talimatı aldılar bilemiyorum.ama tebrik etmiştim yanlı haber yapmıyor diye.yanilmisim.kaldirmasaydi da insanlara nasıl çifte standart uygulandığını herkes görse keşke.ama bu konuda sizi tebrik ediyorum çok temiz ve özlü haber yapıyorsunuz. Ve en önemlisi de karşınızdaki kişileri insan yerine koyup cevap yazıyorsunuz. Neyse okadar karışık hersey.birde şunu sormak istiyorum size.acaba bu alınan karar tek kriter kararı bu khk ya yetistirecekler mi yoksa sonraya mi sarkacak.yani bu yeni alınan bir karar ya öyle soylemistiniz bu khk ya ekleyecekler mi.bu konuda bilgi sahibimisiniz

    • İyi düşünceleriniz için sağolun. Amacımız faydalı olmak. Tek kriterin bu KHK’ye yetişmesi gerekiyor ancak bu konuda içerde de muhalefet var. Bunun en bariz örneği kaldırılan haber. Bu haberi kaldırılması için uğraşanlar suçsuz yere ihraç olanların dönmesinde sorun çıkarmaya çalışanlarla aynı.

     • Yaaa Rab sana havale ediyorum bu insanları. Bu sessiz cigliklarimizin göz yaslarimizin hesabını sen sor Ya Rab

    • Demek ki sadece ben değilim günün yarısını internet haberleri peşinde geçiren.İnanın aynı durumdayım müjdeli bir haber bekliyorum sürekli.Sendikalı olmanın faturasını çok ağır ödedik .

 40. 1.iade khk sinda 31 ogretmen gördük. Bence bu da böyle bisey olacak. Halbuki bütün öğretmenler kurbanlik olarak ihraç edildi. Sanırsın öğretmenlerin pilotluk ehliyeti var…

  • Maksad toplum haberlerde görsün, masumlar dönüyor diye. Büyük bir kısım masum zaten. TC Anayasasinda Sendika ve banka yasaldir. 51. Madde a fikrasi

 41. 1.iade khk sinda 31 ogretmen gördük. Bence bu da böyle bisey olacak. Halbuki bütün öğretmenler kurbanlik olarak ihraç edildi. Sanırsın öğretmenlerin pilotluk ehliyeti var

 42. Sayın editör ve benim gibi ihraç edilen masum arkadaslarim,sizce iade listesinde adı olacak kişilerle yetkililer temasa geçmez mi? Bence geçer, tamas alan olursa yazsın ama ben şimdiye kadar böyle bi temas duymadım.

 43. İnşallah tüm masum ve mağdurlar kurtulur. Bylock ve eagle kanıt bence, yüklü miktarda para da(bankasya) ama sendikadan istifa vb. kanıt olamaz…

  • Allahım sen büyüksün korkuyorum çünkü suçlu değilim ama 20 ay oldu istifa ettiğim sendikadan dolayı hain ilan edildim.başka alakam yok yok vallaha da yok billaha da yok.sesimi duyan yok.çocuğumun rizki Kaldı.Yazık degilmi hiç alakamız olmadığı halde bize cektirilen bu çileye bize nasıl başınızı yastığa koyuyor bu zulmü görenler.Allahım hakkımızda hayırlısını ver.

  • Zaten ortak akıl sizin dediğiniz yere doğru gidiyor. Bylock, Eagle tamam; en net göstergeler. 25 yaşında bir araştırma görevlisinin hesabından 44 milyon dolar çıkmış. Kızcağızı kandırmışlar belli ama bu arkadaş için yapacak bir şey yok, fetöcüdür. Ama ya bizim gibi hiç alakası olmayan insanlar? Fetöcü olsak buraya yorum yazamaz içeride olurduk herhalde.

 44. Sayın editör geçen haftaki haberden dolayı tekrar teşekkür ederim.hayırlısı diyerek sabrediyorum.bugün ki haber umutlarımı daha da artırdı. Çünkü masumum.inşallah benim gibi mağdurlar bu khk ile görevlerine dönerler.12 yıllık öğretmenlik ten sonra ilk defa öğretmenler günü gelecek diye çok korkuyorum. Çünkü o gün ne yaparım bilmiyorum.artık hayırlısı diyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM