Tazminata Mahkum Oldular

Tazminata Mahkum Oldular Tazminata Mahkum Oldular iyi mi oldu? Giresun Eski  İl Milli Eğitim Müdürü Halit Azizoğlu’nun Milli Eğitim Eski Bakanı  Çelik ve bürokratları hakkında açtığı tazminat davası, 10 yılda sonuçlandı. Çelik ve bürokratlarının 5 bin TL tazminat ödenmesine karar verildi. Azizoğlu, 2004’te Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı’na uzman olarak atandı. Azizoğlu, kararın iptali […]

Tazminata Mahkum Oldular

Tazminata Mahkum Oldular

Tazminata Mahkum Oldular iyi mi oldu? Giresun Eski  İl Milli Eğitim Müdürü Halit Azizoğlu’nun Milli Eğitim Eski Bakanı  Çelik ve bürokratları hakkında açtığı tazminat davası, 10 yılda sonuçlandı.

Çelik ve bürokratlarının 5 bin TL tazminat ödenmesine karar verildi.

Azizoğlu, 2004’te Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı’na uzman olarak atandı. Azizoğlu, kararın iptali için dava açtı. Mahkeme de iptal kararı verdi. Ancak Azizoğlu, görevine tekrar atanmadı. Azizoğlu, yargı kararını uygulamadığı gerekçesiyle dönemin MilliEğitim Bakanı Çelik, Bakanlık Müsteşarı, Personel Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı hakkında Ankara 22. Asliye Hukuk Mahkemesinde tazminat davası açtı. Mahkeme, davayı reddetti.

Yargıtay ise ‘tazminat ödenmeli’ diyerek kararı bozdu. Mahkeme, ilk kararında direnince dosya Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’na gitti. Genel Kurul, tazminat ödenmesine karar verdi. Dosyayı yeniden ele alan mahkeme Çelik ve bürokratların 5 bin TL manevi tazminat ödenmesine hükmetti. Azizoğlu’nun avukatı Ali Altay “10 yıllık hukuk mücadelesi bu kararla son buldu. Bu karar emsal niteliktedir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM