TEOG sonuçları açıklanmadan öğretmenden TEOG savunması istendi

TEOG sonuçları açıklanmadı ancak TEOG’da ortalamanın altında kaldıkları iddia edilen öğretmenlerden gerekçeli savunmaları isteniyor.

TEOG sonuçları açıklanmadan öğretmenden TEOG savunması istendi

TEOG sonuçları açıklanmadan öğretmenden TEOG savunması istendi

Mardin’e bağlı Savur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait olduğu belirtilen resmi yazıda resmen skandal yaşandı. İlgili resmi yazıya göre geçtiğimiz ay yapılan TEOG sınavı ile ilgili öğretmenden savunma istendi. TEOG sonucu açıklanmamasına rağmen İngilizce dersinden ortalamanın altında olduğu gerekçesi ile öğretmenin savunması istendi.

TEOGS RAPORU SAVUNMASI

Memurlar.Net’te yer alan habere göre Savur İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim DEMİR imzalı ortaokullara gönderildiği anlaşılan yazılarda 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG sınavı ile ilgili rapor istenmektedir. Ancak istenen rapor normal bir rapor değil, savunma raporudur. Hem de açıklanmayan TEOG sonucu ile ilgili bir savunma raporu. Ortaokullara gönderilen yazıda okulun TEOG sonucuna göre ilçe ortalamasının altında kalan dersin bilgisi verilerek bu dersten neden ilçe ortalamasının altında kaldığına dair savunma raporu istenmektedir. Resimde görülen yazıda ise Pınardere Ortaokulu’nın TEOG sınavında İngilizce dersinden ilçe ortalamasının altında kaldığına dair savunma istenilmektedir.

Savur TEOG Savunma
Savur TEOG Savunma

ÖĞRETMENİN SAVUNMASI İSTENİYOR

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okula gönderilen yazı sonrası. Okul müdürlüğü de ilgili branş öğretmenine resmi yazı tebliğ ederek kasım ayında yapılan TEOG sınavında okulun İngilizce dersi puan ortalamasının İlçe ortalamasından düşük olduğu gerekçesi ile öğretmenin savunmasını istemektedir.

TEOG Savunma savur ilçe meb
TEOG Savunma

BU NEYİN KAFASI?

TEOG sonuçları resmi olarak açıklanmamışken Savur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçeye bağlı okul müdürlüğüne ait olduğu belirtilen bu resmi yazılar neyin savunmasını istiyor ogretmenlericin.com olarak anlamış değiliz. Her ilçede, her okulda olduğu gibi TEOG sonrası öğrencilerin kitapçıklarından, öğrenci bilgilerinden yola çıkarak not değerlendirmesi yapılmaktadır. Bunu herkes biliyor ve gayet normaldir. Ancak resmi bir yazı resmi bir sınavın resmi sonucu açıklanmadan neye göre yazılıyor? Bu konuda gerekli açıklamanın yapılması, gerekli inceleme ve soruşturmanın yapılması gerekmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Teoğ da öğrenci çocuğunuz olsa, böyle bir sonuç alınsa sizde anlarsınız bu durumu, çatıdan dişen gelsin demiş hoca…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM