Terör Örgütü Propagandası Yapan 7 Öğretmen Gözaltına Alındı

Siverek’te görev yapan 7 öğretmen terör örgütü pkk propagandası yaptıkları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri iddiasıyla gözaltına alındı.

Terör Örgütü Propagandası Yapan 7 Öğretmen Gözaltına Alındı

Terör Örgütü Propagandası Yapan 7 Öğretmen Gözaltına Alındı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, polis tarafından düzenlenen operasyonda terör örgütü propagandası yaptığı söylenen 7 öğretmen gözaltına alındı.

Siverek’te görev yapan 7 öğretmen terör örgütü pkk propagandası yaptıkları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri iddiasıyla gözaltına alındı.

CNN Türk’ün haberine göre, Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, sosyal paylaşım sitesi üzerinden paylaştıkları mesajlarla, terör örgütü pkk’nın propagandasını yaptıkları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiklerini tespit ettiği 7 öğretmeni gözaltına aldı

Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, öğretmenler A.Ö, M.P, F.D, M.A, S.O, M.Y, İ.K’yı okullarında gözaltına aldı. Şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından emniyete götürüldü.

Son dönemde terör örgütü pkk’nın propagandasını yaptığı belirlenen ve göz altına alınan öğretmen sayısı artmaya başladı. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile ilgili güvenlik birimlerinin gerekli önlemleri alacağını tahmin ediyoruz. Öğretmenler İçin olarak pkk, taciz, tecavüz hakaret kavramları ile öğretmen kelimesini yan yana getirmek istemeyiz, bundan biz de rahatsızız ancak haber olarak sizlerle paylaşmak durumundayız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM