Torpil listeleri ile gündeme gelen Şube Müdürü ve Sendika Başkanı FETÖ’den tutuklandı

Muğla ili Seydikemer İlçesinde 9 MEB personeli FETÖ’den tutuklandı. Tutuklananlar arasında ilçe milli eğitim şube müdür ile Eğitim Bir-Sen ilçe temsilcisi de yer alıyor.

Torpil listeleri ile gündeme gelen Şube Müdürü ve Sendika Başkanı FETÖ’den tutuklandı

Torpil listeleri ile gündeme gelen Şube Müdürü ve Sendika Başkanı FETÖ’den tutuklandı

Geçtiğimiz mayıs ayında Muğla’nın Seydikemer ilçesinde bir skandal yaşanmıştı. Seydikemer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olan Esma Çelik, müdür adaylarının puanlarını gösterir çizelgeyi Seydikemer İlçesinde yer alan okul müdürlerinin whatsapp grubuna yanlışla göndermiş, skandal patlak vermişti. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ilgili skandal ile ilgili şube müdürü hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu belirtirken, sözlü sınava girecek olan okul müdürü adaylarının puanlarının sözlü sınavdan önce tek tek belirlendiğine değinmişti.

ÖNCE AÇIĞA ALINDILAR, SONRA GÖZ ALTINA ALINDILAR

Bilgisayarda yazılan 27 kişilik okul müdürü adaylarının listesine el yazısı ile kimin kaç puan aldığını belirten dökümanı müdürlerin whatsapp grubunda yanlışlıkla paylaştığı iddia edilen Şube Müdürü Esma Çelik ile birlikte toplamda 22 MEB personeli temmuz ayının sonunda FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındı. Seydikemer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, okul müdürleri ve öğretmenlerin aralarında olduğu Milli Eğitim personelleri hain darbe girişiminden sonra kamuda yürütülen FETÖ soruşturması sürecinde açığa alınmış, daha sonra ise soruşturmanın derinleşmesi süreci ile birlikte aralarında Şube Müdür Esma Çelik’in de bulunduğu 9 kişi göz altına alınmıştı.

ŞUBE MÜDÜRÜ VE SENDİKA TEMSİLCİSİ TUTUKLANDI

Seydikemer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Esma Çelik, Seydikemer Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcisi İrfan Deveci ile öğretmenlerin aralarında bulunduğu 9 MEB personeli tutuklandı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM