Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-İş Ortak Suç Duyurusunda Bulundu

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özmen hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-İş Ortak Suç Duyurusunda Bulundu

Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-İş Ortak Suç Duyurusunda Bulundu

Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikasına mensup okul müdürleri 04.03.2016 tarihinde Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özmen hakkında mahkeme kararına rağmen göreve iade edilmediklerini gerekçe göstererek suç duyurusunda bulunmuşlardı.

Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikasına mensup okul müdürleri bugün yeni bir suç duyurusunda daha bulundu.

Aydın şube Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikalarının başkanlıkları tarafından ortaklaşa yapılan basın açıklamasında ve suç duyurusunda “okul müdürlerine yetersiz puan veren ilçe milli eğitim müdürü ve ilgili ilçe şube müdürleri hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.” denildi.

Göreve iade edilmeyen Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikasına mensup okul müdürleri basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında konuşan Avukat Ramazan Aker, “Özel olarak düzenlenmiş yönetmelik doğrultusunda Atatürkçü olan okul müdürleri görevden alınmıştır. Başarılarda ilk sıralarda yer alan, birçok ödül alan bu okulların müdürleri görevden alınabilmeleri için okul müdürlerine yetersiz puan veren ilçe milli eğitim ve ilçe şube müdürleri hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz” açıklamasını yaptı.

DEĞERLENDİRMELERDE ADALETLİ OLUNMADI

Avukat Ramazan Aker, başarılı Atatürkçü, işini en iyi şekilde yapan okul müdürlerini görevden almak için düzenlenmiş ‘düzen’ yönetmeliğinde bu müdürler görevlerinden alınmıştır. Aker, “Ek-1 formunda okul ve kurum yöneticileri ile birlikte kanuni zorunlu çalışma süresi 6 ay olmasına rağmen süre dolmamıştır. İlgili ilçe milli eğitim müdürü ve ilçe şube müdürleri, okul müdürlerini puanlamışlardır” diye konuştu.

Aker, “Değerlendirme sürecinde ilgili milli eğitim müdürü ve şube müdürlerinin, kurumları ziyaret etmediklerini, okul müdürlerinin görev yaptığı kurumu ziyaret etmeden ve yönetici olarak puan verilmeyen kriterler bakımından, puan verilmemesinin dayanağını somut bilgi ve belgelerle açıklığa kavuşturmadan değerlendirmelerde bulunmuşlardır.” açıklamasını yaptı.

Aydın Yerel Haber Siteleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM