Wi-Fi şifresini komşusuna veren kişi ByLock’tan dolayı FETÖ mağduru oldu

FETÖ/PDY soruşturmasında ortaya çıkan bilgilerde yeni mağduriyetler belirleniyor. Wi-Fi şifresini komşusuna veren kişi komşusu tarafından kullanılan internet yüzünden FETÖ’cü oldu.

Wi-Fi şifresini komşusuna veren kişi ByLock’tan dolayı FETÖ mağduru oldu

Wi-Fi şifresini komşusuna veren kişi ByLock’tan dolayı FETÖ mağduru oldu

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşayan bir kişi komşusunun internetinin olmamasından dolayı kendisine ait internetin Wi-Fi şifresini komşusuna verdi. Komşusu ile birlikte kullandıkları internetten dolayı ilgili kişi emniyet görevlileri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişi ifadesinde ByLock kullanmadığını, bu yapıyla alakasının olmadığı belirtti.

İNCELEMELER YAPILDI

Yetkililer tarafından yapılan incelemeler sonucunda Wi-Fi şifresini alarak komşusundan internete bağlanan kişinin yazışmaları ve mesajlaşmaları ortaya çıktı. İsviçre’de yaşayan komşusunun Türkiye’ye geldiği dönemde internete girmesi için modem şifresini veren kişi ise mağdur oldu. Komşusunun internetini kullanan FETÖ ile ilgili mesajlaşmalar, yazışmalar yapan şahıs ise bu durum ortaya çıkmadan kısa süre önce İsviçre’ye döndü. Üst kat komşusuna Wi-Fi şifresi veren kişinin suçsuz olduğunun anlaşılması üzerine serbest bırakıldı.

BU KONUDA MAĞDURLAR VAR

Kocaeli’nin ilçesinde yaşanan bu durumda mağdur kişinin mağduriyeti kısa sürmüş ve serbest bırakılmış. FETÖ soruşturmasının ilk aylarında ise bu suçlamalardan dolayı ortaya çıkan mağduriyetler kalıcı zararlara yol açmıştır. Aynı durumda olan ve meslekten ihraç edilen, tutuklanan MEB personelleri ve kamu personelleri bulunmaktadır. Yetkililer bu inceleme ve soruşturma işlemlerini her dönemde de inceledikten sonra gerekli hassasiyet çerçevesinde değerlendirmiş olsaydı bu kişinin serbest kalması gibi birçok mağdur da serbest kalacaktı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. benim abim de ne yazaık ki bu bylock WİFİ mağdurlarından.Hayatı boyunca bu yapıya muhalif bir tutum sergilemiş ve hiçbir zaman bu yapının kıyısından bile geçmememiş biri olarak 7 aydır bu teknik hatadan kaynaklı tutuklu bulunmaktadır. ve ciddi anlamda psikolojisi bozulmuş bir durumda.sırf internet hattının komşusuyla paylaştı diye bütün hayatı alt üst oldu. O polis memuru da fetö den tutuklu ve bylock kullandığı da telefonunda tespit edilmiş.Ancak hakim ve savcıların tamamen önyargıları ile hareket etmeleri benim abimin hayatına mal oldu.Bu mağduriyetler ne zaman giderilecek giderilse bile bu yaşadıklarımızın hiçbir telafisi ve geri dönüşümü yok. sadece adalet ve detaylı ve teknik bir araştırma istiyoruz ama sesmizi kimseye duyuramıyoruz.

  2. Bu durumun benzerinide abim yaşıyor. Allah kahretsin boylelerini . Hala bunun gibi sırf wife sinin şifresini verdiği için içerde . Rabbim herkesin yardımcısı olsun inşallah…

  3. malum yapı ile nokta kadar bağlantısı olmadığı halde ortak wifi kullanımından dolayı mağdur olan çok sayıda insan var…bu insanlar polis ve savcı sorgusundan sonra hakim karşısına çıktıklarında haklarındaki iddiaları ispatlayacak delil olmadığı için serbest bırakılıyorlar…o halde teknik araştırmanın bir an önce yapılıp bu kişilerin görevlerine iade edilmesi gerekmez mi…ki çalışmaların yapıldığını duyuyoruz…inşallah tüm masumlar en kısa sürede aklanır ve görevlerine iade edilirler…

  4. iş dönüyor dolaşıyor hep aynı yere geliyor…gerçek kullanıcı tespitinin teknik olarak yapılmasının önemine…yoksa daha çok kişinin alakasız yere canı yanar…at izi it izi meselesine en açık kriter bylok suçlamasıdır…teknik analiz ile gerçek kullanıcı tespiti çok rahat yapılabilir.

  5. kendi insanini harcayarak eevlet neyi amacliyor anlamiyorum.bu masum olanlar devlet dusmani halune gelecekler goremiyormu yoksa qsil amac bumu.muslumanlarin yonettigi ulkelerde yasamaktan utanir hale geldim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM