Yalova’da önceden açığa alınan öğretmenlerden 37 öğretmen gözaltına alındı

Yalova’da daha önceden açığa alındıkları belirtilen öğretmenlerden 37 öğretmen gözaltına alındı. Kamuda FETÖ soruşturmasında en çok açığa alınan personel MEB çalışanlarıdır. Yalova’da 37 öğretmen FETÖ’den gözaltına alındı.

Yalova’da önceden açığa alınan öğretmenlerden 37 öğretmen gözaltına alındı

Yalova’da önceden açığa alınan öğretmenlerden 37 öğretmen gözaltına alındı

MEB ve kamu personeli hakkında FETÖ soruşturması sürüyor. Yalova’da daha önceden açığa alındıkları belirtilen öğretmenlerden 37 öğretmen gözaltına alındı.  Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Emniyet birimlerince düzenlenen operasyonda 37 öğretmen gözaltına alındı. Yalova’da FETÖ soruşturmasının MEB başta olmak üzere diğer kurumlarda da devam ettiği belirtildi.

AÇIĞA ALINMIŞLARDI

Gözaltına alınan MEB personelinin daha önceden açığa alındıkları öğrenildi. Açığa alınan öğretmenlerin soruşturma neticesinde düzenlenen operasyonla gözaltına alındıkları ve işlemler için Yalova Emniyet Müdürlüğü’ne sevk edildikleri belirtildi. Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından ilde eş zamanlı yapılan operasyonda gözaltına alınan öğretmenler sağlık kontrolünün ardından Emniyete götürüldüler.

BYLOCK ŞÜPHESİ

Yapılan açıklamada herhangi bir detay belirtilmezken, gözaltına alınan öğretmenlerin FETÖ’nün iletişim programı olan ByLock uygulaması kullandıkları için gözaltına alındıkları iddia edildi. Soruşturmalar devam ettikçe gözaltına alınan, tutuklanan öğretmenlerin ifadelerinde yeni bilgilere ve kişilere ulaşıldığı geçtiğimiz günlerde Bakan İsmet Yılmaz tarafından da belirtilmişti.

O DA VARDI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada, soruşturmalarda alınan ifadelerde o da vardı, bu da üye gibi açıklamalar neticesinde soruşturmaya dahil edilen kişi sayısının her geçen gün arttığını ve artacağını açıklamıştı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM