2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul e-Kayıt Sonuçları

Çocuğum hangi okula gidecek, 2018-2019 eğitim öğretim yılında çocuğum hangi okula kayıtlı nasıl öğrenebilirim sorularına cevap verelim.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul e-Kayıt Sonuçları

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul e-Kayıt Sonuçları

E-okul kayıt sorgulama işlemi aktif edildi. Bu modül sayesinde 5.sınıf okul kayıt sorgulama yapılabilecek ve öğrencinin ortaokul beşinci sınıfta hangi okula gideceği öğrenilecek. e okul sınıf şube öğrenme işlemi ve e kayıt ortaokul işlemini resimli anlatım ile aktaralım.

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA KAYITLI?

4+4+4 eğitim sisteminin hayata geçmesinden itibaren ilkokulda 4 yılını tamamlayan öğrenci ortaokula başlamaktadır. İkinci 4 yıllık sürecin ilk basamağı ortaokul 5.sınıf kayıt işlemi ile başlamaktadır. İlkokulu bitiren öğrenci ortaokulda yine adrese dayalı ikametgah sistemine göre okula devam edecek olup çocuğum hangi okula kayıtlı nasıl öğrenebilirim sorusunun cevabını da MEB e kayıt sorgulama ekranı sayesinde buluyoruz.

E-OKUL KAYIT YERİ ÖĞRENME

Öğrencilerin kayıt bilgileri e-okul sistemi üzerinden okullara aktarıldı. Veliler ve öğrenciler de bunu modül üzerinden sorgulayarak beşinci sınıf kayıt yeri öğrenme işlemini yapabilmektedirler. e okul kayıt sorgulama 2018 2019 eğitim öğretim yılı için nasıl yapılır açıklayalım.

Adım 1; Sisteme giriş

Ortaokul kayıt yeri öğrenme için sisteme giriş yapılması gerekiyor, sisteme giriş yapmak için TIKLAYINIZ

e-Kayıt Öğrenci bilgileri
e-Kayıt Öğrenci sorgulama

Linkte tıkladıktan sonra yukarıdaki ekran gelecek olup ekranda yer alan giriş kodu, TC numarası, doğum tarihi gibi yerleri eksiksiz olarak doldurduktan sonra giriş tuşuna basarak e okul beşinci sınıf kayıt yeri öğrenme adımına geçebiliriz.

Adım 2; Kayıt yeri öğrenme

2018-2019 Öğretim Yılı Okul Öncesi - İlkokul - Ortaokul e-Kayıt Sonuçları
Ortaokul e-Kayıt Sonuçları

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul e-Kayıt Sonuçları ekranı sorgulama işleminden sonra 5.sınıfta öğrencinin hangi ortaokula gideceği öğrenilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

15 yorum

 1. E okul kayıt sorgulamadan çocuğumun okulunu sorguluyorum e okul kayıtlı sorgulanamaz diye yazı çıkıyor neden acaba?sorgulamayı e okul dan yapıyorum .

  • Çocuğunuz bir okula kayıt yapılmış olabilir. Yakınınızda yer alan bir okula gidin durumu anlatın onlar sorgulayarak nerede olduğunu görebilir.

  • Kolay gelsin şuanda aynı durumdayım sizinle Suriye’de askeri personelin bu konuda bana yardımcı olacak varmı

 2. çocuğumun hangi okula (5. sınıf) çıktığını öğrenmek için e okuldan bilgileri giriyorum ama – e-Okul’da kayıtlı öğrenci sorgulanamaz.- hatası yazıyor diğer yerden 4.sınıf okul numarası ile girincede – Girdiğiniz bilgilere ait öğrenci bulunamadı. diyor. nasıl öğrenebilirim.

 3. 5.sınıfa başlayacak oğlum, diğer arkadaşları hangi okula gidebileceğini görebiliyor, biz giriş yapınca eokul a kayıtlı öğrenci sorgulanamaz diyor 4. Sınıf okul no eeokul dan giriş yapmaya çalışınca da bu bilgilerle kayıtlı öğrenci yoktur diyor ???

 4. Okula kayıt yaptırmak için gittiğimde iki top A4 kağıdı almanız gerekiyor yoksa kayıt yapmıcagız dediler. Çocugumun kaydını nasıl yaptırabilirim

 5. adrese dayalı okula kayıt işlemi için gittik kayıt işlemi için evrakta eksiğimiz çıktı kayıtlı adres olmasına rağmen okul kayıt işlemi yapmadı başka bir okula götürmek istiyoruz almıyorlar adresteki okul para verirseniz eksik evrak kalkacak diyor ne yapmalıyım

 6. eokuldan baktım oğlumun okulu gözüküyor arkadaşlar kayıt için başka bişey yapmak gerekiyor mu yoksa çocuk direk okula başlayacak mı?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM