E-Okul EBA girişi nasıl yapılır?

EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? Öğrencilerin merak ettiği EBA nasıl kullanılır? MEB EBA Giriş Yapma ve hakkında detaylı bilgi.

E-Okul EBA girişi nasıl yapılır?

E-Okul EBA girişi nasıl yapılır?

E-Okul EBA girişi nasıl yapılır? EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? Öğrencilerin merak ettiği EBA nasıl kullanılır? MEB EBA Giriş Yapma ve hakkında detaylı bilgi.

EBA üzerinden giriş yaparak sizde MEB hakkında gerekli duyuru ve çalışmalrı en kısa zamanda öğrenebilir bu imkanlardan yararlanabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere ve öğrencilere özel hazırlanan EBA eğitimciler arasındaki haberleşmeyi ve bilgilendirmeyi sağlayan kısa sürede sevilen bir program haline getirdi.

EBA nedir?

Eğitim Bilişim Ağı olaan bu hizmetin kısa adı EBA’dır. Eba, Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta uygulaması ve öğrencilere tablet dağıtılması kapsamında hayata geçirilen bir MEB uygulamasıdır… Proje de amaç öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin, öğrencilerinin öğrenme sürecine dahil olmalarını sağlamak, öğrencilerin doğru bilgiye erişmelerinde yardımcı olmayı hedefler… Bu sebeple EBA yani Eğitim Bilişim Ağı üzerinde öğrencilerin ve öğretmenlerin ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyor.

EBA şifresi nasıl alınır?

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi öğrencilere doğrudan bir şifre verme imkanı sunmuyor… Öğrenciler EBA şifresini ancak öğretmenlerinden alabilirler. Öğretmenler MEBBİS sistemine giriş yaparak EBA şifresi alıyor.

Özel okullarda durum farklı

Özel okullarda görevli öğretmenler ise e-okul şifrelerini kullanarak EBA sisteminden şifre alabiliyorlar. Özel okul öğrencileri EBA şifresi alamıyorlar ancak sistem üzerinde şifresiz yapılabilen tüm işlemlerden yararlanıyor.

EBA’ya nasıl giriş yapılır?

E-Okul EBA girişi nasıl yapılır? EBA Girişi
E-Okul EBA girişi nasıl yapılır? EBA Girişi

EBA sistemine giriş yapabilmeleri için öncelikli olarak EBA şifresine ihtiyaçları var. Bu EBA şifresini öğrenciler yalnızca öğretmenlerinden alıyor.

1- Öğretmenlerinden EBA giriş şifresini alan öğrencilerin öncelikle www.eba.gov.tr (link is external) adresine girmeleri gerekiyor.
2- Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘’giriş’’ butonuna tıklanır.

3- ‘’EBA Girişi’’ sekmesinde, ‘’Kullanıcı Adı’’ bölümüne T.C. kimlik numarası ve ‘’Şifre’’ bölümüne EBA şifresi girilerek ‘’Giriş’’ butonuna tıklanır

4- Sayfanın sağ üst köşesindeki ‘’Giriş’’ butonunun yerinde ad ve soyad bilgilerinin görünüyor olması EBA’ya sorunsuz bir şekilde giriş yapıldığını gösterir.

EBA giriş için tıklayın giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp

 

e-okul & mebbis
e-okul & mebbis

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM