e-okul girişi için e-devlet sistemi de kullanılabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından e-okul girişinde bir yenilik yapıldı. Sisteme artık e-devlet üzerinden de giriş yapılabilecek.

e-okul girişi için e-devlet sistemi de kullanılabilecek

e-okul girişi için e-devlet sistemi de kullanılabilecek

2017-2018 eğitim öğretim yılı sonuna az bir süre kala Milli Eğitim Bakanlığı e-okul öğretmen girişi için bir yeniliği hayata geçirdi. Artık öğretmenler e-devlet kullanıcı adı ve şifresi ile de e-okul modülüne giriş yapabilecekler.

SADECE ÖĞRETMENLER İÇİN

E-okul giriş sayfasında e-devlet girişi butonu eklenirken butonun altında yer alan ifadede “Sadece Öğretmen Kullanıcıları Tarafından e-Devlet Girişi Yapılabilir.” bilgisi yer aldı. Öğretmenler artık e-okul girişlerini e-devlet girişi üzerinden de gerçekleştirebilecekler. Sene sonlarında, dönem sonlarında yoğun girişlerden dolayı sistem sorgusu artarken MEB’in sisteme girişlerde e-devlet modülünü de kullanarak sistemdeki yoğun sorgu işlemlerini hafifletmeyi amaçladığı düşünülmektedir.

E-okul giriş sistemi yeni ekran görüntüsü;

e okul öğretmen girişi
E-okul girişi

e-Devlet girişi sekmesine tıklandığında sayfa e-devlet kapısına yönlendirilmektedir. Oradan T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi kullanarak kimliğiniz doğrulandıktan sonra işleminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. e-Devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ekranında;

Giriş Yapılacak Adres: https://mebbis.meb.gov.tr/edevletlogin.aspx

Giriş Yapılacak Uygulama: MEBBİS

bilgileri yer alırken giriş bilgilerinden sonra sistem öğretmenleri e-okul modülüne yönlendirmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı e-okul içerisinde bazı işlemlerinde e-Devlet modülü üzerinden yapılması çalışmalarını sürdürmektedir. Çocuklarının okul değişikliğini yapmak isteyen veliler Aralık 2017 itibari ile nakil işlemlerini e-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığının önümüzdeki günlerde gerek MEBBİS gerek E-okul için yeni düzenlemeleri hayata geçirmesi bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM