E-okul öğrenci nüfus kayıt örneği belgesi alma işlemi

E-okul girişi yaptıktan sonra sistemden öğrencilere ait nüfus kayıt örneği alınabilmektedir. e-okul.meb.gov.tr üzerinden e-okul yönetim bilgi sistemine giriş yapıldıktan sonra öğrenci nüfus kayıt örneği nasıl alınır ogretmenlericin.com olarak anlatacağız.

E-okul öğrenci nüfus kayıt örneği belgesi alma işlemi

E-okul öğrenci nüfus kayıt örneği belgesi alma işlemi

Okullarda bazı dönemlerde öğrencilerin nüfus kayıt örneklerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bir öğrencinin kardeş bilgilerine, aile bilgilerine detaylı bir şekilde ulaşmak için e-okul nüfus kayıt örneği belgesi önemli olabilmektedir. ogretmenlericin.com olarak e-okuldan nüfus kayıt örneği çıkarma işlemi hakkında bilgilendirmede bulunacağız.

E-OKUL NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ ÇIKARMA

Öncelikle e-okul girişi yapıyoruz. Okula ait kullanıcı ve şifre ile sisteme giriş yapıldıktan sonra sol tarafta yer alan e-okul modülleri arasında öğrenci işlemleri sekmesine tıklıyoruz. Bu aşamaları resimli olarak anlatalım.

Aşama 1: E-okul giriş işlemi yapınız.

E-Okul Giriş

Yukarıdaki resimde sol taraftaki menüyü kullanıyoruz. Sağ taraf veli bilgilendirme sistemidir.

Aşama 2: Öğrenci işlemleri

Öğrenci İşlemleri

E-okula giriş yaptıktan sonra ekrandaki gibi öğrenci işlemleri kısmına tıklayınız.

Aşama 3: Öğrenci arama

Öğrenci Bilgileri

Öğrenci işlemleri sekmesine tıklayınca karşımıza Öğrenci Bilgileri menüsü gelecek. Burada nüfus kayıt örneği almak istediğimiz öğrenciyi bulmamız gerekmektedir. Öğrencinin sınıfını, şubesini veya TC numarası, okul numarası yazarak öğrenciyi bulalım.

Aşama 4: Öğrenci bilgileri

Öğrenci Bilgi Girişi

Nüfus kayıt örneği alınacak öğrenci aranıp bulunduktan sonra seçilir. Öğrenci bilgileri girişi ekranında yazısı simgesine tıklanır. Burada Öğretmenler İçin sitesi olarak bir öneride bulunalım.

Rapor Ekranı

Yazıcı simgesine tıkladıktan sonra gelen açılır pencerede Gösterici Seçenekleri java yerine pdf gösterici olarak seçilirse e-okul rapor hata alma durumu ortadan kalkar.

Aşama 5: Öğrenci nüfus kayıt örneği

Rapor Alma

E-okul’da IOG02001_91 rapor koduna sahip Nüfus Kayıt Örneği rapor adına tıklayarak gelen ekrandan çıktı alınabilir. Bu şekilde nüfus müdürlüğüne gitmeden öğrenciye e-okul üzerinden nüfus kayıt örneği verilebilir.

Aşama 6: Öğrenci nüfus kayıt örneği belge çıktı

Çıktı alma

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi nüfus kayıt örneği kırmızı ile işaretlediğimiz yerlerden çıktı alınabilir, kaydedilebilir durumdadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM