e-Okul yeni şube açma işlemi yapılacak, 2017-2018 eğitim öğretim yılı

2017-2018 eğitim öğretim yılı için e-Okul yeni şube açma, yeni şube ekleme iş ve işlemleri başladı.

e-Okul yeni şube açma işlemi yapılacak, 2017-2018 eğitim öğretim yılı

e-Okul yeni şube açma işlemi yapılacak, 2017-2018 eğitim öğretim yılı

2016-2017 eğitim öğretim yılı e-Okul sisteminde kapandı. ogretmenlericin.com olarak belirtelim e-Okul dönem atlatma işlemi bitti. Artık e-Okul sistemi 2017-2018 eğitim öğretim yılı iş ve işlemleri için aktif oldu. Geçmiş yıl ve dönemler için e-Okul kurum işlemlerinde Eğitim Öğretim Dönemi seçilerek işlem yapılabilecek. Bir nevi 2016-2017 eğitim öğretim yılı ve önceki dönemler arşive kaldırıldı diyebiliriz.

DÖNEM ATLATMA İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2017-2018 eğitim ve öğretim yılına geçiş işlemleri e-okul yönetim bilgi sistemi üzerinde tamamlanmıştır ifadesine yer verildi. MEB tüm il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ile okul müdürlüklerini bu hususta uyardı, şube açma konusunda gereken iş ve işlemlerin yapılmasını açıkladı. Dönem atlatma işlemlerinden dolayı tüm okulların şube bilgileri sıfırlandı ve e-Okul tüm şubeler kapalı olarak sisteme yansıtıldı. Şube bilgileri, şube okutacak öğretmen bilgileri gibi hususlar boş olarak görülmektedir. Bu işlem her eğitim öğretim yılı sonunda başlayan ve yeni eğitim öğretim yılı başlamadan tamamlanan bir süreci barındırmaktadır.

e-OKUL ŞUBE AÇMA İŞLEMLERİ YAPILACAK

e-Okul yeni şube açma işlemleri yapılacak, 2017-2018 eğitim öğretim yılında aktif olacak olan sınıflar, şubeler sistemde açık gösterilecek. Bu şubelere öğretmen görevlendirmeleri yapılmışsa öğretmenler seçilecek, müdür yardımcısı tam gün ikili eğitim seçenekleri doldurulacak, eğitim öğretim yılı başladıktan sonra şube bilgilerinde gerekli alanlar (sınıf başkanı, sınıf başkan yardımcısı) veri girişi yapılacak.

e-Okul yeni şube açma işlemi nasıl yapılır?

31 Temmuz 2017 tarihi itibariyle e-okulda ilkokul ve ortaokullar için 2017-2018 öğretim yılı geçiş işlemleri bitti. Yani dönem atlatma işlemi tamamlandı. Bu işlemlerden dolayı ilkokul/ortaokullarda tüm şubeler kapalı durumdadır. Bu nedenle tüm ilk/ortaokullar ihtiyaçları olan şubeleri ivedi açmaları gerekmektedir.

Aşağıdaki resimlerden ilkine tıklayarak sırası ile aşama aşama e-Okul sınıf açma, şube açma işlemi yapabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM