FATİH Projesi, EBA, e-Okul, Mebbis ve DYS uygulamaları tanıtıldı

25-28 Ocak 2017 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’nın fuar alanı olarak bilinen dünyaca ünlü Excel’de ülkemizi YEĞİTEK temsil etti.

FATİH Projesi, EBA, e-Okul, Mebbis ve DYS uygulamaları tanıtıldı

FATİH Projesi, EBA, e-Okul, Mebbis ve DYS uygulamaları tanıtıldı

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) katıldığı fuarda FATİH Projesi’nin, son dönemde hızla yükselen dünya çapında ün kazanan EBA’nın ve e-Okul, Mebbis ile DYS uygulamaları tanıtımını yaptı. BETT Show’da yapılan tanıtım diğer ülkeler tarafından büyük ilgi ile incelendi. Milli Eğitim Bakanlığını temsilen YEĞİTEK’in katıldığı BETT Show dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı olarak bilinmektedir. Aynı zamanda tüm ülkelerin üst düzey yetkili birimlerince de takip edilmektedir.

EN BÜYÜK EĞİTİM TEKNOLOJİ FUARI

1985 yılından itibaren kesintisiz olarak her yıl düzenlenen dünya çapındaki BETT Show teknoloji fuarına bu yıl 750 katılımcının iştirak ettiği belirtildi. Türkiyeyi temsil eden Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü de B108 numaralı stantta katılımcılara FATİH projesi ve EBA başta olmak üzere tüm uygulamalarını tanıttı. Fuara katılan MEB yetkilileri arasında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan DURMUŞ, Temel Eğitim Genel Müdürü Cem GENÇOĞLU, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI yer aldı.

eba tanıtım
EBA Giriş

EBA’YA BÜYÜK İLGİ

EBA giriş işlemleri, EBA öğrenci, EBA öğretmen modüllerinin de tanıtımı yapılan fuarda en çok ilgiyi EBA gördü. FATİH projesi ve EBA’nın ziyaretçilere detaylı olarak tanıtımları yapıldı. Fuarda seminerler, paneller, uzman konuşmacılar tarafından organize edilirken her yıl Londra’da düzenlenen fuarın benzerlerinin Brezilya, Meksika, BAE ve Singapur´da da düzenlendiği bilinmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM