MEBBİS Şifrenizi Mi Unuttunuz?

MEBBİS Şifrenizi Mi Unuttunuz? Yazımızda bu konuda yardımcı olacağız. Öğretmenlerimizin kişisel tüm bilgilerinin yer aldığı yer MEBBİS. Bu yüzden MEBBİS giriş bilgileri ve özellikle şifre bilgilerinin başkasının eline geçmesi olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Bu yüzden MEBBİS bilgileri başkalarıyla paylaşılmamalıdır. MEBBİS‘e giriş aşamasında Kullanıcı Adı ve Şifre istenmektedir. Kullanıcı adı, TC Kimlik Numarasıdır. Şifre ise okul idaresi […]

MEBBİS Şifrenizi Mi Unuttunuz?

MEBBİS Şifrenizi Mi Unuttunuz?

Yazımızda bu konuda yardımcı olacağız.

Öğretmenlerimizin kişisel tüm bilgilerinin yer aldığı yer MEBBİS. Bu yüzden MEBBİS giriş bilgileri ve özellikle şifre bilgilerinin başkasının eline geçmesi olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Bu yüzden MEBBİS bilgileri başkalarıyla paylaşılmamalıdır.

MEBBİS‘e giriş aşamasında Kullanıcı Adı ve Şifre istenmektedir. Kullanıcı adı, TC Kimlik Numarasıdır. Şifre ise okul idaresi tarafından verilen şifredir.

MEBBİS şifrenizi kaybettiyseniz, hatırlamıyorsanız ne yapacaksınız? Bu konuda size yardımcı olmak için resimli anlatım sağlayacağız.

İki seçenekle MEBBİS şifrenizi temin edebilirsiniz.

Birinci seçeneğiniz okul idaresine başvurarak, okul idaresi tarafından size yeni şifre verilebilir.

İkinci seçenekte ise bunu bizzat siz yapacaksınız. Öğretmenler İçin (www.ogretmenlericin.com) olarak ikinci seçenekten nasıl MEBBİS şifresine ulaşabileceğinizi anlatacağız.

Birinci Aşama:

Öncelikle aşağıdaki resimde görüldüğü gibi www.mebbis.meb.gov.tr adresine giriniz. Sayfanın sağ tarafında güvenlik kodunun hemen altında yer alan Şifremi Unuttum sekmesine tıklayınız.

MEBBİS Şifrenizi Mi Unuttunuz?
MEBBİS Şifrenizi Mi Unuttunuz?

 

İkinci Aşama:

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi gelen ekranda,

Kullanıcı Adınızı (TC Numarası),

Cep Telefon Numarası (MEBBİS’te kayıtlı numaranız olmak zorunda)

TC Kimlik Numarası,

Doğum Tarihi,

Cilt No,

Anne Kızlık Soyadı Birinci ve İkinci Harfler,

Yakın TC Numarası (eşiniz, anneniz, babanız vb)

Bu bilgileri doldurduktan sonra Sorgula tuşuna basınız.

MEBBİS Şifrenizi Mi Unuttunuz?
MEBBİS Şifrenizi Mi Unuttunuz?

 

Üçüncü Aşama:

Gelen ekran aşağıdaki resimde olduğu gibi gözükecektir. Bu ekranda cep telefon numaranıza gelmiş olan kodu ve yeni MEBBİS şifrenizi yazarak Güncelle tuşuna basınız.

 

MEBBİS Şifrenizi Mi Unuttunuz?
MEBBİS Şifrenizi Mi Unuttunuz?

 

MEBBİS şifreniz hayırlı olsun.

Öğretmenler İçin

e-okul & mebbis
mebbis

 

© Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan bilgiler, resimler, haberler izin alınarak, kaynak gösterilmek kaydıyla kullanılabilir. www.ogretmenlericin.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM