Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Portalı EBA’dan Rekor

Türkiye’de zirveye yerleşen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) dünya çapındaki eğitim içerikli siteler arasında da ilk ona girdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Portalı EBA’dan Rekor

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Portalı EBA’dan Rekor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürürlüğe sokulan ve her geçen gün ders içeriğini büyüten Türkiye’de zirveye yerleşen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) dünya çapındaki eğitim içerikli siteler arasında da ilk ona girdi. Bünyesinde özellikle öğrencilere yönelik binlerce dijital ders içeriği yer alan EBA’ya giriş yapan toplam kullanıcı sayısının 13 milyona ulaştığı belirtildi.

EBA’DAN REKOR

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Türkiye’de yer alan tüm internet siteleri arasında sıralamada ilk yüz içerisinde yer aldı. Bir eğitim sitesinin ilk yüz arasında yer alması Türkiye için önemli bir aşama olarak gözükmektedir. EBA tüm siteler arasında ilk yüzde yer alırken eğitim alanında ise zirvede yer alıyor.

EBA içerisinde tüm kademelerdeki ders kitapları yer almakta olup aynı zamanda EBA’da dijital eğitim içerikleri de bulunmaktadır. EBA, “Bireyselleştirilmiş Öğrenim Yönetim Sistemi” ile 2015-2016 eğitim-öğretim döneminden itibaren dijital eğitim içerikleri ile çalışma sürecine girdi.

DÜNYADA 9. SIRAYA YÜKSELDİ

EBA dünya geneli eğitim kategorileri siteleri arasında 9. sırada yer aldı. Bu kategoriler arasında dünya genelindeki kamu üniversiteleri, özel üniversiteler, sivil toplum siteleri olmak üzere bütün seviyelerdeki eğitim siteleri yer almaktadır. EBA Türkiye’de eğitim sitesi olarak ilk kez ilk 100 internet sitesi  arasına girme başarısını gösterdi. İnternet siteleri arasında ilk üçte yer alanların Facebook, Google ve Youtube olduğu düşünülürse bir eğitim portalının bu başarısını kıyaslamak daha doğru olacaktır. MEB personelleri başta olmak üzere EBA’ya olan talep zamanla artacağa benziyor.

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR, EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden Destekleme ve Yetiştirme kursları ile ilgili başvurular başta olmak üzere e-kurs başvuruları “eba.gov.tr” adresinden yapılıyor.

Öğrencilerin EBA sistemine giriş yapabilmesi için EBA şifrelerini öğretmenlerinden, okul idarecilerinden almaları gerekmektedir.

EBA Giriş Aşamaları;

1- EBA giriş şifresini alan öğrenciler www.eba.gov.tr (link is external) adresinden sisteme giriş yapacaklar.
2- Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “giriş” butonuna tıklanır.
3- “EBA Girişi” sekmesinde, “Kullanıcı Adı” bölümüne T.C. kimlik numarası ve “Şifre” bölümüne EBA şifresi girilerek “Giriş” butonuna tıklanır.
4- Giriş butonuna tıkladıktan sonra gelen sayfanın sağ üst köşesinde giriş yapan kişinin ad ve soyad bilgileri yer alıyorsa EBA’ya giriş işleminin başarılı bir şekilde yapılmıştır.

e-okul & mebbis
mebbis giriş

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
EBA meb

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM