Öğretmenlere kağıt belge, basılı sertifika verilmeyecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) almış olduğu kararla bundan sonra hizmetiçi eğitim faaliyetlerine katılan personele yazılı sertifika vermeyecek.

Öğretmenlere kağıt belge, basılı sertifika verilmeyecek

Öğretmenlere kağıt belge, basılı sertifika verilmeyecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bundan sonra personeline basılı sertifika vermeyecek. MEB, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü (OYGM) tarafından valiliklere ve kurumlara gönderilen “e-Sertifikaya geçiş” konulu yazıda basılı sertifikanın artık verilmeyeceğini belirtti.

MEBBİS ÜZERİNDEN SERTİFİKA

MEB personellerinin katılmış olduğu ya da katılacağı hizmetiçi eğitim faaliyetlerinin sertifikalarının basılı olarak verilmeyeceğini belirten MEB, istenilen sertifikaya MEBBİS üzerinden ulaşılabileceğini vurguladı. 11.07.2016 tarihinden itibaren merkezi ve mahalli hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde yazılı sertifika kullanılmayacak.

İŞ GÜCÜ VE KAĞIT TASARRUFU

Kaynakların verimli kullanılması, iş gücü tasarrufu ile kağıt tasarrufu sağlanması amacıyla, hizmetiçi faaliyetlerden sonra kursiyerlere verilen ve yazılı olarak tanzim edilerek basılan hizmetiçi eğitim sertifikalarının artık MEBBİS hizmetiçi eğitim modülü üzerinden kursiyerlerin kendi kişisel şifreleri ile giriş yapılarak ulaşılacağını belirten MEB, bundan sonra e-Sertifikaya geçildiğini vurguladı.

MEBBİS’TEN ÇIKTI ALINACAK

Kursiyer katılmış olduğu hizmetiçi eğitim faaliyetinin belgesine ihtiyaç duyarsa, kendi kişisel bilgileri ile MEBBİS hizmetiçi eğitim modülüne girerek ilgili kursun belgesinin çıktısını MEBBİS üzerinden alabilecek.

HİZMETİÇİ EĞİTİM FAALİYETLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) hizmetiçi eğitim faaliyetleri, MEB personeli için merkezde Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü (OYGM) ile İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından, mahallinde ise il milli eğitim müdürlükleri tarafından planlanmakta, düzenlenmekte ve gerçekleştirilmektedir. Hizmetiçi eğitimlere katılan personele eğitim soneasında yazılı olarak kurs veya seminer belgesi verilmekteydi. e-Sertifikaya geçiş ile birlikte bu belgeler basılı olarak verilmeyecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Muhteşem bir tasarruf örneği.
    Mükemmel bir irade misali.
    Karar alan ve uygulamaya koyanlara teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM