Okulda Başörtüsüne İptal İsteği

Okulda Başörtüsüne İptal İsteği Ömer Faruk Eminağaoğlu, liselerde başörtüsü serbestliği getiren yönetmeliğin iptalini istedi. Danıştay Başsavcılığı, ortaokul ve liseler ile çok programlı liselerde başörtüsü serbestliği getiren yönetmeliğin iptalini istedi. 8. Daire, yönetmeliğin iptal istemini önümüzdeki günlerde görüşecek. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelik 2014 yılında değiştirilerek lise ve ortaokul öğrencilerine […]

Okulda Başörtüsüne İptal İsteği

Okulda Başörtüsüne İptal İsteği

Ömer Faruk Eminağaoğlu, liselerde başörtüsü serbestliği getiren yönetmeliğin iptalini istedi.

Danıştay Başsavcılığı, ortaokul ve liseler ile çok programlı liselerde başörtüsü serbestliği getiren yönetmeliğin iptalini istedi.

8. Daire, yönetmeliğin iptal istemini önümüzdeki günlerde görüşecek. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelik 2014 yılında değiştirilerek lise ve ortaokul öğrencilerine başörtüsü serbestisinin önü açılmıştı.

Yargıçlar Sendikası Kurulu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, düzenlemeyi iptal istemiyle dava açtı. Konuya ilişkin görüşünü davaya bakan Danıştay 8. Dairesi’ne sunan Danıştay Başsavcılığı, ortaokul ve liseler ile çok programlı liselerde başörtüsü serbestliği getiren yönetmeliğin iptalini istedi.
e-okul & mebbis
mebbis

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM