Yeni atanan sözleşmeli öğretmenlere MEBBİS şifresi verme işlemi

MEBBİS üzerinden yeni atanan öğretmenlere kişisel şifre işlemini detaylı olarak anlatalım. Bunun için DYS modülünü de kullanacağız.

Yeni atanan sözleşmeli öğretmenlere MEBBİS şifresi verme işlemi

Yeni atanan sözleşmeli öğretmenlere MEBBİS şifresi verme işlemi

Sözleşmeli öğretmenlere MEBBİS şifre verme işlemi nasıl yapılır? Yeni atanan öğretmene MEBBİS kişisel şifre verme işlemi nasıl yapılır? Burada yapılması gereken işlem basamaklarını anlatalım. Özetle DYS numarasını MEBBİS ekranına girme işlemi sonrasında öğretmenlere MEBBİS şifresi tanımlaması yapılmaktadır.

DYS İŞLEMLERİ

Öncelikle okula/kuruma yeni atanan öğretmenden dilekçe alacağız. Öğretmen okula hitaben bir dilekçe yazacak ve dilekçesinde MEBBİS şifresi talep edecek. Öğretmen dilekçe yazdıktan sonra Doküman Yönetim Sistemi yani DYS üzerinden yapılacakları aşama aşama anlatalım.

Aşama 1;

MEBBİS şifre verme
Şifre verme işlemi 1

DYS’de gelen evrak kayıt menüsüne tıklanır sonrasında birim gelen evrak kayıt kullanıcısı rolüne geçiş yapmak gerekmektedir.

Aşama 2;

MEBBİS şifre verme işlemi nasıl yapılır?
MEBBİS şifre verme

Gelen ekranda doküman seç butonuna tıklanır ve öğretmenin JPEG formatında taranan MEBBİS şifresi talep dilekçesi seçilir. Birim ekle butonuna tıklanarak birim eklenir.

Aşama 3;

Yeni atanan öğretmene MEBBİS kişisel şifre verme işlemi nasıl yapılır?
Kişisel şifre verme işlemi

Bu aşamada ise öğretmenin verdiği dilekçe ile ilgili bilgiler evrak bilgileri butonuna tıklanarak yukarıda resimi anlatımda görüldüğü gibi girilir.

Aşama 4;

Öğretmen MEBBİS şifresi alma
MEBBİS şifre alma

Öğretmenin verdiği MEBBİS kişisel şifre talep dilekçesinde dilekçe bilgileri butonuna tıklanarak öğretmenin TC numarası, telefon numarası ve e-posta bilgileri doğru bir şekilde girilir sonrasında sağ altta bulunan kaydet butonuna basılır.

Aşama 5;

MEBBİS şifresi DYS ile verme işlemi
DYS ekranı

Öğretmenin dilekçesi DYS sistemine başarılı bir şekilde kaydedilir. Ekranda evrak numarası ve tarihi yer alacak. Ekrandaki sayı ve tarihi MEBBİS kişisel şifre modülünde kullanacağımız için bu bilgileri not ediniz.

MEBBİS ŞİFRE İŞLEMLERİ

Bundan sonraki işlemleri MEBBİS modülü üzerinden devam ettireceğiz.

Aşama 6;

DYS numarasını MEBBİS ekranına girme işlemi
MEBBİS, DYS ekranı

Öğretmene MEBBİS şifresi verme işlemi için DYS aşamasını tamamladık. MEBBİS’e okul kurum bilgileri ile giriş yapıyoruz ve Kişisel Şifre Modülü kısmına tıklıyoruz.

Aşama 7;

MEBBİS şifre tanımlama işlemi
Şifre tanımlama

Sözleşmeli öğretmen şifre tanımlama butonuna basıyoruz sonrasında şifre vereceğimiz öğretmeni listeden seçiyoruz. DYS işlemi sonunda not aldığımız evrak sayısını ve tarihini yukarıda görüldüğü gibi ilgili yerlere giriyoruz. E-posta, şifre girildikten sonra kaydet butonuna basıyoruz. MEBBİS sözleşmeli öğretmen şifre tanımlama işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış oluyor.

Taner Uyan-Mebbis Yöneticisi
Şanlıurfa Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
eyyubiye.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2019_01/04230955_KiYisel_Yifre_YlemleriYeni_atanan_veya_cep_telefonu_numarasY_deYiYen_personel.pdf

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Yayınladığınız kılavuz tarafımca hazırlanmış olup kaynak göstererek kullanmanızda sakınca yoktur.

    Taner Uyan-Mebbis Yöneticisi

    Şanlıurfa Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM