2017 Haziran seminerinde öğretmenlere ek dersler tam ödenmelidir

Eğitim-Sen haziran ayı mesleki çalışmalarda öğretmenlere ek ders ödemeleri konusunda açıklama yaptı. Sendika tarafından MEB’e yapılan başvuruda seminer çalışmalarında öğretmenlere ek derslerin tam ödenmesi istendi.

2017 Haziran seminerinde öğretmenlere ek dersler tam ödenmelidir

2017 Haziran seminerinde öğretmenlere ek dersler tam ödenmelidir

Eğitim-Sen haziran seminer döneminin tamamı için öğretmenlere ek ders ücreti ödenmesini MEB’den talep etti. Sendika tarafından yapılan açıklamada MEB’e yapılan talepte 2017 Haziran ayında seminerlerin üç hafta yapılacak olması ve ilgili mevzuat gereği iki haftadan fazla ek ders ödenmeyecek olmasının neden olduğu mağduriyetlerin iletildiği belirtildi.

SEMİNER ÜÇ HAFTA OLACAKSA EK DERS ÖDENSİN

Eğitim-Sen tarafından MEB’e yazılan Seminer Dönemi Ek Ders Ücreti konulu talep yazısında 28, 29 ve 30 Haziran günleri için ek ders ödenmesi istendi. Öğretmenlere mesleki çalışma dönemlerinde iki haftadan fazla ek ders ödenmeyeceğinin mevzuatta yer aldığı belirtilirken, bu konuda yapılacak düzenleme ile mesleki çalışmalarda üçüncü haftaya sarkan günlerin ek dersinin MEB personellerine ödenmesi talep edildi. Ders yılı sonlarında yapılan seminer çalışmalarının iki haftadan fazla olmasına rağmen öğretmenlerin de görevlerinin başında oldukları halde Bakanlıkça ek ders ücreti ödenmediği belirtildi.

28, 29 ve 30 Haziran günlerinde ek ders ücreti ödenmemesi durumunda öğretmenlere haksızlık yapılacağını belirten Eğitim-Sen, 2017 Haziran mesleki çalışma programı içerisinde daha fazla sorun ve mağduriyet yaşanmaması için MEB’den gerekli düzenlemelerin yapılmasını istedi. Eğitim-Sen tarafından yapılan bu başvuru ile birlikte Türk Eğitim-Sen, Eğitim-İş ve Eğitim-Sen öğretmenlerin seminer çalışmaları konusunda sıkıntısını MEB’e ileten sendikalardan oldu.

Eğitim-Sen’in MEB’den talebi için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM