2018 yılına ait Türk Eğitim-Sen üye sayısı belli oldu

Türk Eğitim-Sen 2018 yılı kesinleşen üye sayısı belli oldu. Açıklama sendikanın genel başkanı Talip Geylan tarafından yapıldı.

2018 yılına ait Türk Eğitim-Sen üye sayısı belli oldu

2018 yılına ait Türk Eğitim-Sen üye sayısı belli oldu

Sendikaların üye sayıları 15 Mayıs 2018 kesintilerine göre belli oldu. Eğitim kolundaki sendikaların üye sayıları netleşirken Türk Eğitim-Sen’in 2018 yılı üye sayısı da Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından açıklandı.

TÜRK EĞİTİM-SEN TOPLAM ÜYE SAYISI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan 2018 yılında 15 Mayıs kesintileri dikkate alındığında sendikanın toplam üye sayısının 201.480 olduğunu belirtti. “Türk Eğitim-Sen; Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu’nda 201.480 eğitim çalışanının teveccühü ile yoluna devam etmektedir” açıklamasında bulunan Talip Geylan “Türk Eğitim-Sen Memur sendikacılığın kutup yıldızıdır” dedi.

DEVLETİN VE MİLLETİN YANINDAYIZ

Türk Eğitim-Sen’in her zemin ve koşulda tereddütsüz bir şekilde Devletin ve milletin yanında saf tutmaya devam edeceği belirtilirken “Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız.” ifadesi kullanıldı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan bu dönemi de başarıyla tamamladıklarını ifade ederken bu başarıda katkısı bulunan bütün yönetici ve temsilcilere teşekkür etti.

“Bu 15 Mayıs sürecini de geride bıraktık. Eğitim çalışanlarının umudu, tek güvencesi ve adam gibi sendikacılığın gerçek adresi olan Türk Eğitim-Sen kararlılıkla yoluna devam ediyor. Eğitim çalışanları uzunca bir süredir bir yanda mesleki, ekonomik ve idari sıkıntıların; diğer yanda  siyasetin ve bürokrasinin gücüyle cüret ortaya koyan sendika görünümlü örgütlerin tazyik ve tehditleri arasında sıkışıp kalmıştır. Çalışanlar, işleriyle inandıkları arasında tercihe zorlanmış, kamu çalışanlarının en temel hakları dahi kirli sendikal pazarlıkların konusu yapılmıştır. İşte Türk Eğitim-Sen, böylesi bir ortamda eğitim çalışanlarına güvence sağlayan ve gelecek umudu veren bir nefes kapısı oldu. Sendikamız, ortaya koyduğu ahlaklı duruş ve adam gibi sendikacılık anlayışıyla eğitim çalışanlarının büyük takdir ve teveccühünü kazandı.”

açıklamalarına yer verildi.

MEB sendikalı personel üye sayıları (KYK ve üniversiteler hariç)

meb öğretmen sendika üye sayısı
2018 MEB sendika üye sayıları

Türk Eğitim-Sen MEB personel camiası içerisinde 177 bin 933 üyeye sahipken KYK ve üniversitelerdeki üyelerle birlikte bu sene toplam üye sayısı 201 bin 480 olarak gerçekleşti.

GEÇEN SENEYİ KORUDU

2017 sendika üye sayıları incelendiğinde Türk Eğitim-Sen’in 2017 yılında 201.282 üyeye sahip olduğunu görüyoruz. Sendikanın 2018 yılında da hemen hemen aynı üye sayısında kaldığı görülmektedir. Türk Eğitim-Sen 2016 yılında 210.951 üyeye sahipken 2017 yılında yaklaşık 9 bin kayıp yaşanmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM