28, 29, 30 Haziran mesleki çalışmalarda öğretmenlere idari izin verilmelidir

2017 yılı Haziran ayı mesleki çalışmalarda seminer çalışmalarının üçüncü haftası tartışılmaya devam ediyor.

28, 29, 30 Haziran mesleki çalışmalarda öğretmenlere idari izin verilmelidir

28, 29, 30 Haziran mesleki çalışmalarda öğretmenlere idari izin verilmelidir

2016-2017 eğitim öğretim yılı sonunda Haziran ayında yapılacak olan seminer çalışmaları takvimi ve mesleki çalışma programı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamadan sonra Bakanlık Haziran seminer çalışmaları ile ilgili resmi yazıyı tüm kurumlara gönderdi. Bu sene 12 Haziran ile 30 Haziran tarihleri arasında yapılacağı açıklanan mesleki çalışmalara tepkiler devam ediyor.

3 GÜN SEMİNER VAR, EK DERS YOK

Ek ders yönetmeliğine göre mesleki çalışmalarda iki haftalık ek ders ödenmektedir. Tüm öğretmenler seminer haftasında 15 saat ek ders almakta olup, seminer çalışmaları için öğretmenlere 2 hafta ek ders ödenebilmektedir. Mesleki çalışmaların iki haftayı geçmesi üçüncü haftaya sarkması durumunda ise yönetmelik ve mevzuat gereği öğretmenlere ek ders ödenmeyecektir. MEB personelleri MEB’den ramazan bayramına denk gelen seminer çalışmalarının son haftasında idari izin talep etmekte olup, MEB’in idari izin vermemesi durumunda ise 28, 29, 30 Haziran günlerinin ek dersinin ödenmesini istemektedir.

EĞİTİM-İŞ: ÖĞRETMENLERE İDARİ İZİN VERİLSİN

Eğitim-İş sendikası mesleki çalışmaların 3.haftası olan 28, 29, 30 Haziran günlerinde öğretmenlere idari izin verilmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunduklarını açıkladı. Sendika MEB başvurusunda ilgili günlerde öğretmenlere idari izin verilmemesi halinde öğretmenlere mağduriyet yaşatılacağı vurgusu yaptı

28-29-30 Haziran Seminer

28-29-30 Haziran günlerinde öğretmenlere ek ders ödenmesinin mümkün olmadığı değerlendirilirken, Ramazan Bayramı sonrasına kalan üç günlük seminer tarihlerinin idari izin uygulanarak öğretmenlere tatil edilmesi istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Böyle saçmalık olmaz aylar öncesinde böyle saçma bir şeyin yapılma ihtimalini düşünmediğini için bayramı ailemin yanında geçirmek istediğimden uçak biletini aldım şimdi bu saçma karar yüzünden bayramı ailemin yanında geciremeyecegim ve uçak biletim yanacak pesss ve yazıklar olsun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM