686 sayılı KHK ile yine soruşturma açılmadı ve savunma hakkı verilmedi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 07.02.2017 tarihli 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname hakkında açıklama yaptı. Koncuk Resmi Gazete’de yayımlanan KHK ile 4 bin 464 kişinin daha ihraç edildiğini belirtirken, gerçek FETÖ elamanlarının cezalandırılmasını vurguladı. Koncuk, soruşturma açılmadan savunma hakkı verilmeden yapılan ihraçların yanlış olduğu belirtti.

686 sayılı KHK ile yine soruşturma açılmadı ve savunma hakkı verilmedi

686 sayılı KHK ile yine soruşturma açılmadı ve savunma hakkı verilmedi

07.02.2017 tarihli Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan 686 sayılı KHK ile 4464 kamu personeli meslekten ihraç edildi. 686 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilenlerin içerisinde Milli Eğitim Bakanlığından 2585 MEB personeli de yer alıyor. MEB’de ihraç edilenlerin tamamına yakını öğretmen. Son yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamelerde Milli Eğitim Bakanlığından ihraç edilen öğretmen sayısı azalmışken bir anda tekrar 2 bin 585 öğretmenin ihraç edilmesi 14 ekim açığa alınan öğretmenleri akla getirdi. İhraç edilenler 14 Ekim tarihinde açığa alınan öğretmenler mi?

KONCUK: SAVUNMA HAKKI VERİLMEDİ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı twitter hesabından 686 sayılı KHK ile ilgili açıklamalarda bulundu. İsmail Koncuk açıklamasında meslekten ihraç edilenler arasında FETÖ elemanlarının gereken cezayı çekmesini vurgularken, savunma hakkı verilmeden, soruşturma açılmadan ihraçların devam etmesinden dolayı feryatların arşa ulaştığını açıkladı. Koncuk açıklamasında kulağına gelen “komisyonda aklansınlar” sözünü paylaştı.

KOMİSYONDA AKLANSINLAR

Milli Eğitim Bakanlığından kulağına gelen bilgilere göre meslekten ihraç edilen öğretmenlerin OHAL komisyonunda aklanmaları yönünde bir bilgi olduğunu açıklayan İsmail Koncuk, meslekten ihraç edilenlerin OHAL komisyonunda aklanmalarından önce MEB’in daha seçici ve sorumluluktan kaçmayan davranış sergilemesi gerektiğini belirtti.

7 Şubat 686 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesi
7 Şubat 686 sayılı KHK

FERYATLAR ARŞA ULAŞTI

Yetkililere seslendiğini belirten Koncuk, bu yapılanların içerisinde yer alan hatalardan dolayı feryatların arşa ulaştığını vurgularken bu feryatların yetkililere ne zaman ulaşacağını sordu. Çok şey istenmediğini ifade eden Koncuk, haktan hukuktan şaşılmaması gerektiğini vurgularken, kendi insanımızı kendimize düşman ettiğimizi ifade etti.

İsmail Koncuk

686 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi için TIKLAYINIZ

686 sayılı KHK ile 7 Şubat tarihinde göreve iade edilen kamu personelinin listesini indirmek için TIKLAYINIZ

686 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen kamu personelinin listesini indirmek için TIKLAYINIZ

686 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesini indirmek için TIKLAYINIZ

https://www.ogretmenlericin.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

21 yorum

 1. ALLAHIM EĞER BEN VATAN HAİNİ İSEM BENİ KAHHAR İSMİNLE KAHRET EĞER VATANIMA İHANET ETTİ İSEM BENİ SÜRÜNDÜR YAZLARI BAŞKA KÖYLERDE IRGATLIK YAPARAK OKUDUM ÖĞRETMEN OLMUŞTUM YA RABBİ PERİŞANLIĞIMI SANA ŞİKAYET EDİYORUM

 2. Bana ur diyenlere sesleniyorum Rabbimden tek dileğim eğer ben vatan hainisem o ur başta bende daha sonra eşim ve çocuklarımdan çıksın yok değilsem Rabbim gerçi o Rabbe karşı da inancım kalmadı ama.Yine de tek kapı o galiba .Ondan tek dileğim o ur başta ondan daha sonra eşinden,çocuklarından ve torunlarından amansızca çıksın ki içim bu dünyada az da rahatlasın benim kimseye gücüm yetmez defalarca burdan seslendim bir tane dürüst savcı varsa burdan suç duyurusunda bulunuyorum bana ur diyen insanlardan şikayetçiyim gücüm yok onlarla mücadele edeyim sana havale ediyorumm.Daha korkudan mahkemeye bile başvuru yapamadım sadece valiliğe itiraz dilekçesi verdim.

 3. Bizler gibi masum ve mağdur öğretmenlerin sesi oldun sayın Başkanım İsmail KONCUK.Adam gibi adamsın.Allah senden razı olsun inşallah.

 4. Aynen ben de haykırıyorum; Şahit ol Ya Rabbim Elhamdülillah bende vatan haini değilim, Şahit ol Ya Rabbim Elhamdülillah hiçbir örgüt üyesi değilim, Şahit ol Ya Rabbim zerre hainlik düşünmedim hiçbir zaman vatanım ve milletim için. Şahit ol Ya Rabbim canım yanıyor görmüyor kimse, Şahit ol Ya Rabbim önce bu hainlerden sonra beni ihraç edenlerden davacıyım. Temmuz 2014 yılında istifa ettim sendikadan. 6.5 ay kaldı diye ihraç edilir mi? Bu zulüm yapılır mı? Bu zalimleri kim bildi Allah aşkına. Sonucu Rabbimdendir derim ve boynumu eğerim, Bakara süresi 45. Ayeti bilir ve iman ederim. Ama sebeb olanlardan davacıyım Rabbim. Haksızlığı görmeyenlerden davacıyım Rabbim. Yaptık oldu diyenlerden davacıyım rabbim.

 5. kalk git istifa et.sadece kendini düşünüyorsun.partine yakışmıyorsun.sana yıllardır üye olduğuma pişman ettin bizi

 6. HAK HUKUK KALMAMIŞ YASAL BİR SENDİKADAN İHRAÇ OLDUM ÜSTELİK 2015 EYLÜL DE İSTİFA EDİP EĞİTİM BİRSEN E GEÇMEME RAĞMEN 5 SENEDE EĞT. BİRSEN DE ÜYELİĞİM VARDI ALLAH HAKKIMIZI ALANLARIN CEZESINI VERİR İNŞALLAH İNANIYORUM ALLAHIN ADALETİ TECELLİ EDECEK

 7. Şahid ol yâ Rab ben vatan haini degilim, şahid ol yâ Rab ben terörist değilim, şahid ol yâ Rab yetim maaşinla okuyup kimsenin hakkina girmeden gecelerce çalişarak memur oldum. 28 şubatta da hakkim çalınmıştı. Ama bu defa başka. Sen şahid ol yâ Rab.

 8. 23 yılık öğretmenim. Vatanım milletimi seven birisiyim.Bu örgütle hiçbir ilgim alakam olmamıştır. Çocuklarımı başarılı olduğu için buldular ama ben gene dersanelerine göndermedim. Bank Asya hesabım yok. Telefonumda iddia etkileri Bylock yok.Haberi aldım. Dünyam başıma yıkıldı. O güzel babamin adını yayınladılar. Kızım korkarak uyudu.Eşim sinirden zor uyudu.Şu an bende uyuyamadim.Suçum günahım yok.Beni bu duruma getirenlerden hakkimi alacagim. Şikayet edilerek ihraç edildigimi düşünüyorum. Beni ihbar edenı affetmeyeceğim. Ahirette hesaplaşacağız. Gelsin bu dünyada benle helallessin.İtibarımi şerefimi haysiyetini versin.Yoksa ben afetmedigim sürece cehennemde .yanacak.Allah her şeyi görüyor. HASTA Annem var yüreğine düşer diye haber vermedim.Bana yapılanların hesabını kim verecek.Yazık degilmi.Sucsuzlugum Allah biliyor. RABBİM şahit ol.

  • 6 aydır haykırıyorum suçsuzum diye her gün yazıyorum bikere cimere yok iade.bylock muş diğerleriymiş hiç biri yok ama nafile göz pınarlarım kurudu aç kalmaya çok az kaldı elde suçtaki tükenecek herkes kapı kapatıp sadece konuşuyor iftira atıyor.Böyle geçecek mi günler ailem yıkılmak üzere 2 çocuk çok zor daha ne anlata yi teog tan alamadı moral bozuk 1.sinifta kız okumayı öğrenemedi moral bozuk is yok veren yok ihrac olalı 100 gün oldu bir haber yok.

 9. Allah hakkımızı alan çalan herkesin bin belasını versin. Sucsuz onca insanın vebalini aldınız yazıklar olsun

 10. bu ülkede İsmail Koncuktan başka yürekli insan kalmadımı. Allah iki cihandada mutlu etsin İsmail bey sizi. ben fotocu degilim arkadaş kendimimi yakıyım napıyım bilemiyorum artık. 2006 yılında açıp birikim yaptığım ilerde benimde bir evim olsun umuduyla para biriktirdiğim vadeli hesap. kimseye tek kuruş verme yok. vadedi dolunca 2015 ocakta çekmişim kapatmışım.bumudur cezam bumudur. ben fetocu degilim arkadaş artık her yerde bağıracam haykıracam en son olmadı kendimi yakcam. nasıl bir adalet nasıl bir araştırma. hayatımda bu feto meto hiç işim olmadı hiçmi vicdanınız yok kim attı beni

 11. Mazlumların ahı alınıyor,alındı ve alınmaya devam ediliyor. Yaradan kimsenin yanına koymaz. Nasıl ki herkesin canı tatlıysa, ailesi çocukları kendine kıymetliyse, haksızlığa uğrayanlarınkide öyle. Kimisi şan şöhret ve koltuk derdinde, bunları kaybetmemek adına bile, araştırmadan binlerce kıyım yapıyor. Düşünce şu; ben atayımda suçsuzsa elbette döner. Belki o kişi veya kişiler döner dönemez. Ya senin haysiyetin şerefin onurun adamlık insanlık vazifelerin onlar ne olacak. Yok arkadaş yok elbette ahirette hesaba çekilecez ama bu kadar mazlumun ahıda yeryüzünde kalmaz. Devletine milletine bağlı bu insanlara bu şekilde kıyım yapılmaz. Allahın adaleti, devletine milletine bayrağına bağlı maZlumların ve haksızlığa uğrayanların üzerine olsun. Son olarak şunları eklemek istiyorum. Ben memur değilim ama şu haberlere duyarsız kalamıyorum. Toplumumuza sesleniyorum. Düşenin elinden tutmak gerekir düştüğümüz zaman elimizden tutanımız oldun diye. Haksızlığa uğrayanlar bu vatanın bağrından kopan evlatlar. Litre litre süt alıp anaların büyüttüğü evlatlar. Birbirimize sahip çıkmamız gerek. İşçi memura, esnaf memura, memurun işçiye sahip çıkması gerek. Amaç çocuklarımızın insanımızın geleceği ise birbirimize sahip çıkmamız gerek. Rabbim fetöyü de pkk ve tüm terör örgütlerinide kahreylesin.

 12. Bu konuda hükümetin asla suçu yok, halkın elindeki trilyonluk istihbarat ağı devlet yetkililerinde bulunmuyor bu yüzden sade vatandaşlarda milat .. 1930 iken yöneticilerde 2013 ne buldunuz bu 100 bin insanda, kaç bin yavrunun rızkını bir yerlere yalanmak için, terfi almak için, bir sonraki dönem yine koltukta olmak için kestiniz. Bakin söylemesi ne kadar basit 100 bin birde bu açidan bakın, yüzbin anne yüzbin baba, yüzbin kardeş, yüzbin çocuk, yüzbin eş, yüzbinlerce gözyaşı, yüzbinlerce uykusuz gece, yüzbinlerce emeğin sonunda yetişmiş insan, hani sokaktaki köpeğe canimiz aciyor ya bu yüzbin insanin üzerinde kaçyüzbin emek ve çaba var biliyormusunuz. Hain olanlar için bir şey demiyorum devletimiz sonuna kadar arkasindan gitsin. Simdi gerçekten bu yüzbin kişi fetöcü mü, birzamanlar bütün üst düzey bürokratların yaptığı şeyler yüzünden mi fetöcü oldu bu insanlar, kaçı terör örgütüne üye olmak için irtibatlı oldu, kaçı hain olmak uğruna fi tarihinde bankadan kredi çekti,40 yıldır mücadele ettiğimiz pkk nin meğer hiç irtibatlisi yokmuş, herbir pkk li dağda mantar gibi kendi kendine oluşmuş. Hic seveni edeni de yok onlar dağda öyle kendi kendineler, arada bi gelip eylem yapiyorlar bu mudur? Efendiler kendinize gelin önünüze koyulan ihraç listelerini imzalayarak bu vebalden kurtulamazsiniz. Bürokratlariniza söyleyin bir miladiniz varsa ona göre iş yapsinlar, yok milat bizim icin gecerli diyorsanız, onuda vicdaniniza birakiyorum. Birde yasal olan devletin güvencesiyle açilan kurumlardan da kriter filan olmaz. Bu işi hukuki bir zemine oturtun.

  • Ve son bir not kim bu vatanın ve milletin ekmeğini yiyip bu vatana ve millete ihanet ediyorsa Rabbim de onu kendi ihaneti içinde boğsun.

 13. SUÇUM NEDİR.BUNUN HESABINI NASIL VERECEKSİNİZ.İŞİMDEN ALINDIM. AİLEMİ BENİ PERİŞAN ETTİNİZ.FERYATLARI ALLAH DUYUYOR.BUNUN HESABINI nasıl vereceksiniz.

 14. haklisin baskan. icimde firtinslar kopuyor. aklimdan gecenleri yazamamakta ayrica aci veriyor. senden Allah razi olsun. bizi unutanlarada yaziklarolsun.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM