Aday Öğretmene Faaliyet Adında Sendika Gezdirenlere Suç Duyurusu

Aday Öğretmene Faaliyet Adında Sendika Gezdirenlere Suç Duyurusu ‘Aday Öğretmene Faaliyet Adında Sendika Gezdirenlere Suç Duyurusu’nda Bulunuldu. Türk Eğitim-Sen’de yapılan açıklamada “Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Aday Öğretmenlere Okul Dışı Faaliyet Planı‘ kapsamında toplam 14 hafta olan aday öğretmenlerin okul dışı faaliyet programının 4 haftalık süresini Mudanya Eğitimciler Birliği Sendikasına (Eğitim Bir-Sen) ayırmıştır. Sendikamız dahil olmak […]

Aday Öğretmene Faaliyet Adında Sendika Gezdirenlere Suç Duyurusu

Aday Öğretmene Faaliyet Adında Sendika Gezdirenlere Suç Duyurusu

‘Aday Öğretmene Faaliyet Adında Sendika Gezdirenlere Suç Duyurusu’nda Bulunuldu.

Türk Eğitim-Sen’de yapılan açıklamada “Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Aday Öğretmenlere Okul Dışı Faaliyet Planı‘ kapsamında toplam 14 hafta olan aday öğretmenlerin okul dışı faaliyet programının 4 haftalık süresini Mudanya Eğitimciler Birliği Sendikasına (Eğitim Bir-Sen) ayırmıştır. Sendikamız dahil olmak üzere başkaca hiçbir sendika okul dışı faaliyet planı kapsamına alınmamıştır.” ifadeleri yer aldı.

YETKİLİ SENDİKA TÜRK EĞİTİM-SEN

Türk Eğitim-Sen’in internet sitesinde yer alan alan açıklamada Mudanya’da yetkili sendika Türk Eğitim-Sen olmasına rağmen aday öğretmenlere uygulanacak olan bu okul dışı faaliyet planında Türk Eğitim-Sen ve diğer sendikalar bulunmamaktadır denildi.

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklama aşağıdadır:

Öğretmenler İçin

MEB’İ BABALARININ ÇİFTLİĞİ GİBİ YÖNETENLERE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 07/03/2016 tarihli yazısıyla 14  haftalık aday öğretmenlerin okul dışı faaliyet programı hazırlamıştır. Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Aday Öğretmen Okul Dışı Faaliyet Planında “Yapılacak Etkinlik” başlıklı “Mesleki Gelişim ve Kariyer” bölümünde etkinliğin yapılacağı yer olarak “Mudanya Eğitimciler Birliği Sendikası” belirtilmiştir. Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanacak bu 14 haftalık aday öğretmenlerin okul dışı faaliyet programında 4 haftalık süre Mudanya Eğitimciler Birliği Sendikasına ayrılmasına rağmen Sendikamız dahil olmak üzere başkaca hiçbir sendika okul dışı faaliyet  planı kapsamına alınmamıştır. Mudanya’da yetkili sendika  Türk Eğitim Sen’dir.  Buna rağmen aday öğretmenlere uygulanacak olan bu okul dışı faaliyet planında sendikamız bulunmamaktadır. Yapılan bu işlem sendikal ayrımcılıktan başka bir şey değildir. Bununla birlikte Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman ŞEKER, Şube Müdürü Seyfi PERÇİN, 12 Eylül İlkokulu Müdürü Bahattin KIZILSOY, HEM Müdür Yardımcısı Salim KUTLU, VHKİ Semanur SÜNGÜ  ise yaptıkları bu işlemle aday öğretmenleri Eğitimciler Birliği Sendikası dışında başkaca bir sendikaya üye olmamaya zorlamaktadır. Bu fiili ile kişiler etik davranış ilke ve değerlerine aykırı davranmak suretiyle sendikal ayrımcılık yapmaktadır.   Bu nedenle de Türk Eğitim Sen olarak Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman ŞEKER, Şube Müdürü Seyfi PERÇİN, 12 Eylül İlkokulu Müdürü Bahattin KIZILSOY, HEM Müdür Yardımcısı Salim KUTLU, VHKİ Semanur SÜNGÜ hakkında  etik davranış ilke ve değerlerine aykırı davranmak suretiyle sendikal ayrımcılık yapması nedeniyle hakkında disiplin soruşturması yapılması hususunda Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa; kanuna ve hukuka aykırı şekilde sendikal ayrımcılık yaparak görevi kötüye kullanma kastıyla hareket ettiği gerekçesiyle de Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

MEB’e yazdığımız yazı için TIKLAYINIZ

Suç Duyurusu Dilekçesi için TIKLAYINIZ

Sendika Haberleri
Sendika Haberleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM