AES Başkan Adayı: Göken Gülsoy

AES Başkan Adayı: Göken Gülsoy oldu. Sendika Haberi: Anadolu Eğitim Sendikası (AES) Genel Başkanlık yarışında, AES Osmaniye İl Başkanı Göken GÜLSOY yapılacak olağan üstü genel kurulda Genel Başkan Adayı olduğunu açıkladı. Göken GÜLSOY başkanlığındaki AES Osmaniye geçtiğimiz dönemlerde yaptığı çalışmalarla sendika içerisinde en iyi çıkış yakalayan temsilcilik olmuştu. Anadolu Eğitim Sendikası (AES) 06.01.2016 tarihinde olağan […]

AES Başkan Adayı: Göken Gülsoy

AES Başkan Adayı: Göken Gülsoy oldu.

Sendika Haberi:

Anadolu Eğitim Sendikası (AES) Genel Başkanlık yarışında, AES Osmaniye İl Başkanı Göken GÜLSOY yapılacak olağan üstü genel kurulda Genel Başkan Adayı olduğunu açıkladı.

Göken GÜLSOY başkanlığındaki AES Osmaniye geçtiğimiz dönemlerde yaptığı çalışmalarla sendika içerisinde en iyi çıkış yakalayan temsilcilik olmuştu.

Anadolu Eğitim Sendikası (AES) 06.01.2016 tarihinde olağan üstü genel kurul hakkında duyuru yapmıştı:

Sendikamız 3. Olağanüstü Genel Kurulu 23/24 Ocak 2016 Tarihlerinde, Başkent Konukevi Gençlik Caddesi, Tuncer Sokak No:21 Anıttepe ANKARA adresinde saat 15: 00’te aşağıdaki gündemle toplanacaktır.

İlk toplantıda çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantı aynı yer ve saatte 30/31 Ocak 2016 Tarihlerinde çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.

Genel Kurul Delegelerimize ilanen duyurulur.

AES Osmaniye İl Başkanı Göken GÜLSOY’un açıklaması:

Siyasetten uzak sendikacılık anlayışı ile 2005 yılında öğretmenler odasında kurulan Anadolu Eğitim Sendikası çok zorlu süreçlerden geçerek bu günlere gelmiştir. 11. doğum gününü kutladığımız AES’in bugünlere gelmesinde emeği geçen genel başkanından her bir üyesine kadar herkese teşekkür ediyorum.

 Sendikalar kişiler, gruplar veya zümreler ile anılmamalıdır. Siyasilerin değil eğitim çalışanlarının sendikası AES’in artık eğitim çalışanlarının yetkili sendikası olma zamanı gelmiştir.

Yetkili sendika olmak için ilk hedef 50 bin üyedir. Nihai hedefimiz de 2020 – 2021 yıllarında uygulanacak olan toplu sözleşmenin 2019 yılındaki görüşmelerinde kamu çalışanları adına toplu sözleşme imzalayacak yetkili sendika olmaktır.

Siyasetten uzak sendikacılık anlayışının, tüm eğitim çalışanlarını temsil etmesi için yapılacak olan olağan üstü genel kurulda Genel Başkan adayı olma kararı almış bulunmaktayım.

Bu kararı almam da en etkili olan durum ise demokratik bir anlayışa sahip olan sendikamızın yatay örgütlülük modelini savunuyor olmasıdır. Eminim ki gerçek bir demokrasi şöleni şeklinde geçecek olan olağanüstü genel kurulumuzun sendikamız ve eğitim çalışanları için yeni ve mutlu günlerin başlangıcı olacaktır.

 

Göken GÜLSOY
Anadolu Eğitim Sendikası
Genel Başkan Adayı

Sendika Haberleri
AES Sendika Haberleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM